Jdi na obsah Jdi na menu
 


DOLNOLOUČSKÝ POHÁR 2016 - 10. ROČNÍK - 6. 2. 2016

5. 12. 2015

pohar2013.pngVážení sportovní přátelé,

sobotu, dne 6. 2. 2016, se uskuteční jubilejní 10. ročník našeho zimního halového turnaje ve futsalu - DOLNOLOUČSKÝ POHÁR 2016. Turnaj se odehraje stejně jako v loňském roce v tělocvičně místní ZŠ.

Turnaje se zúčastní 16 týmů, které budou rozlosovány 3. 2. 2016 do 4 skupin po 4 týmech, ve kterých se utkají - každý s každým. Postupovat budou tři nejlepší z každé skupiny do čtvrtfinále, resp. baráže o čtvrtfinále. (1. tým přímo do čtvrtfinále, 2. a 3. mužstvo do baráže)

O pořadí ve skupinách budou rozhodovat: 1) body, 2) výsledek vzájemného zápasu, 3) skóre, 4) vyšší počet vstřelených branek, 5) penalty/los.

I v letošním roce bude platit osvědčený hrací systém - 3 + 1 s hokejovým střídáním, dle platných pravidel futsalu bez akumulovaných faulů (pravidla futsalu ke stažení). Hrací doba bude 1 x 15 minut (finále 2 x 10 minut). Všechny zápasy budou opět řídit kvalifikovaní futsaloví rozhodčí v čele s Martinem Ptáčníkem. Hrací plocha je menší, o rozměrech cca 28 x 16 m. Branky jsou futsalové o rozměrech 3 x 2 m.

Začátek turnaje bude v 8,00 hod. Startovné bylo stanoveno na 1100 Kč/tým. Startovné musí být zaplaceno nejpozději do 20. 1. 2016 !!! ČÚ: 27-1721930237/0100, ZADAD DO POPISU - název týmu.

Předběžná pravidla:

 • Hraje se na auty, které se rozehrávají z boční čáry nohou, přešlap je povolen, ale hráč se musí dotýkat alespoň částí nohy postranní čáry. Míč musí být v klidu a musí se rozehrávat buď z postranní čáry nebo do 20 cm od čáry směrem ze hřiště.
 • Roh se rozehrává klasicky, aut za brankou vyhazuje brankář rukou a SMÍ házet přes půl hřiště. Branky nesmí být dosaženo přímo z výkopu, rozuměno přímou střelou z poloviny hřiště bez předchozí rozehrávky.
 • Po obdržené brance rozehrává tým v půlícím kruhu.
 • Týmy musí nastupovat v jednotných dresech s čísly ! Kapitán musí být označen páskou. Po každém utkání kapitáni podepíšou zápis a odsouhlasí svým podpisem střelce branek.
 • Hraje se futsalovým míčem s nízkým odskokem o rozměru 4.
 • Hrací čas bude 1 x 15 minut (finále 2 x 10 minut).
 • V play-off se v případě nerozhodného výsledku budou kopat penalty. Nejdříve 3 na každé straně, poté již jedna proti jedné, ve které již může být stejný střelec.
 • Branku nelze dosáhnout kopem z autu, hodem rukou nebo z nepřímého kopu, pokud ovšem tento některý hráč netečuje.
 • Při standartních situacích musí být bránící hráč 5 metrů od rozehrávajícího, v případě že tak neučiní, upozorňuje jej rozehrávající hráč vstyčením ruky. Tyto situace musí být rozehrávány do 4 vteřin.
 • Malá domů se nesmí chytit do rukou a po výhozu brankáře ji může bránící hráč náhrat až v případě po dotyku protihráče - nové pravidlo.
 • Mezi zápasy je plánována maximální pauza - 2 minuty, proto žádám o co nejzodpovědnější přístup, který se tohoto týká. V případě, že některý tým určený začátek utkání nestihne, následuje kontumace s výsledkem 0:5.
 • Každý týmpovinnost předat řádně vyplněnou soupisku svého týmu, a to nejpozději 30 minut před začátkem jeho základní skupiny !!!
 • Hráč, který obdrží ČK, ať už za faul či nesportovní chování má automaticky STOP pro příští utkání !!! Po obdržení ČK je hráč vyloučen, do utkání již nesmí nastoupit a jeho tým hraje 2 minuty oslabení. Když jeho tým během oslabení obdrží branku, oslabení se ruší. Minimální počet hráčů na hřišti je 2 + 1, pokud budou vyloučeni 2 z jednoho týmu, následuje kontumace 0:5.
 • Všechny týmy žádám o spolupráci a ochotu při tradičním úvodním týmovém focení pro fotodokumentaci turnaje.

Dosavadní vítězové předchozích ročníků:

2007 - Svěžest Žďárec

2008 - FC Rapotice

2009 - Plniči trubiček

2010 - Nazdraví

2011 - Kobři Horní Loučky

2012 - Kobři Horní Loučky

2013 - Kobři Horní Loučky

2014 - Nazdraví

2015 - Kobři Horní Loučky

Dosud přihlášená mužstva:

1. San Marino (O) - ZAPLACENO - H

2. Lejsr papuč - ZAPLACENO - Ú

3. K. F. B. Rapotice - ZAPLACENO - Ú

4. FC Lamy (O) - ZAPLACENO - Ú

5. Nazdraví - ZAPLACENO - Ú

6.

7. Maknažul - ZAPLACENO - H

8. Macko Bruško - ZAPLACENO - H

9. Normální Chlapi - ZAPLACENO - Ú

10. Slavoj Loučky - ZAPLACENO - H

11. Žaludi - ZAPLACENO - Ú

12. TJ Moravec -  - ZAPLACENO - Ú

13. Orel Řečkovice "C" - ZAPLACENO - Ú

14. Olší - ZAPLACENO - H

15. Atlantis Brno - ZAPLACENO - H

16.

Náhradníci:

Pro fanoušky i samotné hráče platí přísné pravidlo mít sebou přezůvky nebo sportovní obuv !!! V případě jakýchkoliv dotazů, přihlášek či podobného, mne volejte nebo kontaktuje na mailech - martinsp@tiscali.cz nebo martinspi@seznam.cz

Věříme, že turnaj vyhraje ten nejlepší a hlavně bude pro všechny opět hezkým pobavením, odreagováním a zážitkem před začátkem jejich konkrétních jarních soutěží.

MaŠ

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář