DOLNOLOUČSKÝ SUMMER CUP 2016 - X. ROČNÍK - 16. 7. 2016

25. 4. 2016

O prázdninách, v sobotu, 16. 7. 2016, se uskuteční již X. ročník našeho letního turnaje ve futsalu - DOLNOLOUČSKÝ SUMMER CUP 2016. Zároveň tento ročník bude pravděpodobně turnajem posledním.

Turnaj bude tradičně jednodenní a předpokládám účast 20 - 24 mužstev (v případě většího zájmu bude kapacita turnaje navýšena). Hrát se bude na hlavním fotbalovém hřišti a to systémem 4+1. Více informací se dočtete v příspěvku.

Startovné je - 1000 Kč/mužstvo a je nutno uhradit jej nejpozději do 30. 6. 2016, jinak budou upřednostněny týmy náhradníků !!! Číslo účtu - 271721930237/0100 - popis - NÁZEV TÝMU !!!

Turnaj bude odehrán na dvou hřištích (2+2) od rozměrech cca 40x20 m, jenž budou vytvořeny na hlavní ploše našeho fotbalového hřiště (V případě velmi špatného počasí bude připravena alternativa umělé trávy u v Dolních Loučkách - hrací čas by v tomto případě musel být krácen.). Turnaj sehraje 20 - 24 týmů, které budou v pondělí, 11. 7. 2016, nalosovány do 4 šestičlenných skupin, kde se systémem utkání "každý s každým" porvou o 4 postupová místa do vyřazovacích bojů - osmifinále.

Turnaj bude opět celodenní a předpokládá se začátek v 8,00 hod. a ukončení slavnostním vyhlášením nejlepších týmů a individualit mezi 19. až 20. hodinou.

Turnaj budou tradičně řídit kvalifikovaní rozhodčí. Hrací čas bude 1 x 14 minut (finále 2 x 10 minut) s dvouminutovou poločasovou pauzou. Hrací systém je tradiční - 4+1 a střídá se hokejově. Hrát se bude bez akumulovaných faulů. Hrací míče budou velikosti 4 - futsalové.

20. XXL - ZAPLACENO (ú)

21. Chelsea Oslavany (a) - ZAPLACENO (ú)

22. Royal Gygolos (a) - ZAPLACENO

23. Gladiators Brno - ZAPLACENO (ú)

24. FC Kokoaraďa - ZAPLACENO (č)

Náhradníci: Kalábek Brno

Základní pravidla, která budu průběžně aktualizovat uvádím níže:

• Hraje se na auty, které se rozehrávají z boční čáry nohou, přešlap je povolen, ale hráč se musí dotýkat alespoň částí nohy postranní čáry. Míč musí být v klidu a musí se rozehrávat buď z postranní čáry nebo do 25 cm od čáry směrem ze hřiště.
  • Roh se rozehrává klasicky, aut za brankou vyhazuje brankář rukou a SMÍ házet přes půl hřiště. Branky nesmí být dosaženo přímo z výkopu, rozuměno přímou střelou z poloviny hřiště bez předchozí rozehrávky.
  • Po obdržené brance rozehrává tým v půlícím kruhu.
  • Branky nesmí být dosaženo přímo z výkopu, rozuměno přímou střelou z poloviny hřiště bez předchozí rozehrávky. Hráč může zahájit přímou střelou, ale pokud nebude míč tečován, není branka uznána.
  • Týmy musí nastupovat v jednotných dresech s čísly ! Kapitán musí být označen páskou. Po každém utkání kapitáni podepíšou zápis a odsouhlasí svým podpisem střelce branek.
  • Hraje se futsalovým míčem s nízkým odskokem o rozměru 4.
  • Hrací čas bude 1 x 15 minut (finále 2 x 10 minut).
  • V play-off se v případě nerozhodného výsledku budou kopat penalty. Nejdříve 3 na každé straně, poté již jedna proti jedné, ve které již může být stejný střelec.
  • Branku nelze dosáhnout kopem z autu, hodem rukou nebo z nepřímého kopu, pokud ovšem tento některý hráč netečuje.
  • Při standartních situacích musí být bránící hráč 5 metrů od rozehrávajícího, v případě že tak neučiní, upozorňuje jej rozehrávající hráč vstyčením ruky. Tyto situace musí být rozehrávány do 4 vteřin, výjma výkopu při zahájení utkání a obdržení branky, penalty a 10m PK, tam se 4 vteřiny nepočítají.
  • Malá domů se nesmí chytit do rukou a po výhozu brankáře ji může bránící hráč náhrat až v případě po dotyku protihráče, nebo může hrát brankář znovu až na soupeřově polovině. Pokud se ale brankář zapojí do hry na soupeřově polovině, nesmí už na své polovině hrát. Mohl by jen v okamžiku, že se dotkl soupeř, nebo byla hra jinak přerušena. Jednalo by se jinak o dvojí hraní. Při posouzení malé domů u dvojí hry musí být jasně čtelný úmysl nahrát svému brankáři. pokud se hráč ukopne, zakopne, nebo jiným způsobem mine a míč nechtěně nahraje zpět brankáři, nemusí být tato sitace posouzena jako dvojí hra.
  • Mezi zápasy je plánována maximální pauza - 2 minuty, proto žádám o co nejzodpovědnější přístup, který se tohoto týká. V případě, že některý tým určený začátek utkání nestihne, následuje kontumace s výsledkem 0:5.
  • Každý týmpovinnost předat řádně vyplněnou soupisku svého týmu, a to nejpozději 30 minut před začátkem jeho základní skupiny !!!
  • Hráč, který obdrží ČK, ať už za faul či nesportovní chování má automaticky STOP pro příští utkání !!! Po obdržení ČK je hráč vyloučen, do utkání již nesmí nastoupit a jeho tým hraje 2 minuty oslabení. Když jeho tým během oslabení obdrží branku, oslabení se ruší. Minimální počet hráčů na hřišti je 2 + 1, pokud budou vyloučeni 2 z jednoho týmu, následuje kontumace 0:5.
  • Všechny týmy žádám o spolupráci a ochotu při tradičním úvodním týmovém focení pro fotodokumentaci turnaje.

SRAZ VŠECH TÝMŮ, KTERÉ JSOU NALOSOVÁNY DO RANNÍCH SKUPIN NEJPOZDĚJI V 7,30 HOD. !!! ŽÁDÁM O PŘEDÁNÍ SOUPISEK MINIMÁLNĚ 30 MINUT PŘED ZAČÁTKEM TURNAJE - MÉ OSOBĚ NEBO ZAPISOVATELŮM !!! TO SAMÉ PLATÍ PRO TÝMY ODPOLEDNÍCH SKUPIN, KTEŘÍ MUSÍ BÝT NA HŘIŠTI NEJPOZDĚJI V 12,00 HOD. !!!