15.kolo 27.3. 2016 DOLNÍ LOUČKY - LAŽÁNKY 0:0

Jan Mašek - Jiří Mašek - Jan Kopečný

Jakub Kándl - Jan Kožina

Střídání: 56. Jaroslav Němec (Jakub Halas), 75.Václav Seyfert (Jakub Kándl)

Žlutá karta:  43.Vojtěch Divácký

Do prvního zápasu jarní části jsme vstoupili po dlouhé zimní přestávce bez přípravného utkání a bez několika hráčů sestavy ač vinou zranění či pomlázkové virózy :-) Hřiště odpovídalo prvního jarnímu zápasu a kombinační hře moc nepřálo a jelikož náš soupeř měl v průměru o 10 cm více bylo pro nás složité se prosadit i v osobních soubojích a tak začala tradiční "holomajzna". Hosté využívali svoji tělesnou výhodu a my se teprve po zimní pauze seznamovali s míčem a místními krtky, ale buďme rádi, že se nehrálo na hřišti soupeře, kde fotbalový slogan "zelená je tráva" opravdu pláče. Naše seznamování se začalo zlepšovat zhruba po 20 minutách. Mezitím však musel Burian zlikvidovat stoprocentní šanci soupeře, celý zápas si počínal spolehlivě a byl dnes našim nejlepším hráčem. Od té chvíle se náš výkon začal zlepšovat, začali jsme soupeře převyšovat především v rychlosti a po průniku Jirky Maška a zakončení Kuby Kándla z bezprostřední blízkosti jsme mohli jít do kabin i s jednobrankovým náskokem. Bohužel přesná muška i malý krtčinec byli proti.

Druhý poločas jsme vysunuli Plachtičku směrem dopředu, zlepšili práci s míčem především uprostřed hřiště a usadili se na polovině soupeře. Během dvaceti minut jsme si vytvořili několik nadějných až vyložených šancí bohužel bez kýženého gólového efektu. Blízko brance byli jak Mašek, tak Kopečný i střídající Němec. Posledních 15 minut utkání pak už pán co byl delegován na toto utkání jako hlavní rozhodčí využil každé příležitosti písknout do píšťalky a z chvilky fotbalu se stala opět kopaná. Takže světe div se - Dolní Loučky versus Lažánky - nečekaně 0:0.