16.kolo 2.4. 2016 OSLAVANY - DOLNÍ LOUČKY 2:0 (1:0)

Václav Burian - Martin Mašek - Jakub Halas

Václav Seyfert - Ondřej Halas

Jan Kožina - Jiří Mašek - Vojtěch Divácký

Jakub Kándl - Jan Kopečný

Absence klíčových hráčů Martina Plachkého, Michala Kroupy a i na delší dobu bohužel opět zraněného Jana Maška nám výrazně zkomplikovala sestavení základní jedenáctky na půdě jednoho z favoritů naší soutěže Oslavan. Z cílem co nejdéle neinkasovat, pokusit se neztrácet míče a zhustit střed hřiště jsme chtěli Oslavanům cestu za třemi body zkomplikovat. Poté co jsme přečkali úvodních nebezpečných 20 minut ze strany domácích jsme zklidnili a zpřesnili hru a zjistili, že se dá hrát i fotbal a ne jen kopaná. Domácí byli zřejmě zaskočeni a až do konce prvního poločasu jsme se stali nebezpečnějším týmem. Několika přesnými kombinacemi převážně středem hřiště jsme se dvakrát dostali blízko vedoucí branky. Nejblíže pak po pěkné ose Halas-Seyfert-Divácký-Kopečný, kde po ráně posledního jmenovanéno skončila padající střela bohužel jen na břevně domácí branky a dobíhající Kándl již na míč nedošáhl. Bohužel náš pozitivní výkon a naději do druhé půle zastavil faul v poslední minutě v ideální vzdálenosti 20 metrů od naší branky. Domácí hráč výborně využil ideálních povětrnostních podmínek a přesnou ranou přes zeď otevřel skóre - 1:0.

Vedoucí branka nakopla domácí i do začátku druhé půle, kde byli jednoznačně aktivnějším týmem. My jsme dokázali vzdorovat pouze do 60.minuty, kde Oslavany dokázali přesně využít naší ztráty míče ve středu hříště a situaci 2 na 2 vyřešili přesným zakončením na 2:0. Od této situace jsme již fyzicky začali ztrácet a domácí mohli skóre i ještě dvakrát navýšit, avšak neúspěšně. Přesno v poklidu dotáhli zápas k vítěznému konci.

Bohužel odjíždíme bez bodu, ale "nic se neděje". 25 minut z první půle bylo příslibem, že minimálně vyrovnaně se dá hrát s každým soupeřem. Důležitá je chuť hrát a nepanikařit. Rovněž je citelná absence našich hráčů. Ze základní sestavy z předešlých let zůstali pouze 4 hráči. Doufejme v brzké uzdravení a návratu některých opor a zároveň v příchod a chuť do hry našich mladých hráčů.