17.kolo 10. 4. 2016 DOLNÍ LOUČKY - SENORADY 4:2 (4:1)

11. 4. 2016

Naše branky: 17. Martin Plachký - 1:0, 23.Jiří Mašek - 2:0, 42.Václav Seyfert - 3:1, 44.Jiří Mašek - 4:1

Sestava:

Jarin Brabcuj

Václav Burian - Michal Kroupa - Martin Mašek

Martin Plachký - Václav Seyfert

Jan Kožina - Ondřej Halas - Martin Midrla

Jakub Mičánek - Jiří Mašek

Střídání: 56. Jakub Halas (Martin Midrla) , 61.Jakub Kándl (Jan Kožina) , 73.Martin Caudr (Jakub Mičánek) 80.Jan Kopečný (Martin Mašek), 88.Vojtěch Divácký (Ondřej Halas)

Žluté karty:  53.Jaroslav Brabec, 62.Martin Plachký, 80.Martin Caudr

Zápas se Senorady okupující špičku tabulky přinesl mnoho změn. Za prvé jsme se sešli po dlouhé době kromě zraněného Honzy Maška a Jana Jaroše v kompletním složení. Dále jsme pozměnili  sestavu, kde nás tlačila bota převážně v útočné fázi. A nakonec i mokrý trávník a kvalita soupeře zapříčinila to, že se v Dolních Loučkách hrál opět fotbal. A ne ledajaký :-) Myslím, že hosté byli překvapeni s jakým odhodláním jsme vstoupili do utkání a hned z první akce jsme se dostali do nebezpečné akce a v aktivitě jsme pokračovali i nadále, i když v zadní části nám to občas skřípalo. V další šanci se objevil po sehraném rohovém kopu Mařa, ale jeho střela jen olízla břevno hostující branky. V 17.minutě jsme šli již do vedení, kdy se po dalším závaru před hostující brankou dostal k míči Martin "Plachtička" Plachký a nekomromisně ho z hranice penalty napálil do horního rohu branky. O šest minut později byl sražen na hranici šestnáctky šikovný Mičánek a Jirka Mašek zamířil z trestného kopu přesně - 2:0. Zatímco hosté se neustále hádali s rozhodčím, my se dál bavili fotbalem. Bohužel z dalších šancí jsme skóre nenavýšili a po ztrátě míče uprostřed hřiště se dostal soupeř k situaci dva na tři, tu vyřešil bravurně a snížil na 1:2. O chvíli později se dostal na 40 metrech zády k brance k míči Jirka Mašek, nezištně vysunul do uličky Sáju a ten v přečíslení 2 na 1 prostřelil hostující golmana potřetí. A neuběhli ani 2 minuty, když přišla zřejmě nejhezčí akce zápasu. Mařa se u vlastní branky neukvapil. Dvakrát si narazil se Sájou, který vybídl do lajny Mičánka jehož perfektní centr přetavil hlavou ve čtvrtou branku nejlepší hráč na hřišti Jirka Mašek, když preskočil o hlavu vyššího protihráče. Zaskočený soupeř, perfektní výkon, agilní hra dopředu a vedení 4:1 v poločase.  Huráá! Jupíí!

Druhá půle, ale rozhodně nebyla obrazen té první. Zřejmě jsme v kabině trošku zatuhli a hosté začali hrozit. V 53.minutě se za rozběhnutým hráčem domácích vydal i náš bránkař a svého soka nemilosrdně v naší šestnáctce sestřelil. Milosrdná byla naopak žlutá karta, kterou za to obdržel na místo červené :-). Hostující útočník pokutový kop s přehledem proměnil. Od té chvíle nás hosté zatlačili a jejjich tlak trval až do konce zápasu a sílil s přibývajícím počtem střídání v našem týmu. Bojovností jsme nakonec, ale i v obměněné sestavě a i přes další šance hostů výsledek 4:2 ubránili a za suveréně nejlepší letošní první poločas si zaslouženě nechali 3 body doma.