19.kolo 24. 4. 2016 DOLNÍ LOUČKY - PRŠTICE 3:1 (3:0)

Naše branky: 13. Mašek Jiří 1:0, 17. Halas Ondřej 2:0, 23. Mašek Jiří 3:0

Jakub Halas - Ondřej Halas - Martin Midrla

Jan Kožina - Jiří Mašek

Střídání: 57. Vojtěch Divácký (Jakub Halas), 85. Jaroslav Brabec (Václav Seyfert)

Žluté karty:  67.Vojtěch Divácký

Úvod zápasu s Pršticemi byl podobný jako minulý domácí zápas proti Senoradům. Na svého soupeře jsme doslova vlétli a ve 23.minutě jsme vedli již 3:0. Soupeř byl zaskočený a my hráli s chutí a až do konce první půle kontrovali hru. Do vedení nás dostal náš nový Honza Koller na hrotu (Jirka Mašek), který si vyměnil míč se Sájou, vyslal ho do křídla a následně jeho zpětný přízemní centr poklidil do branky za přispění zpracování Jakuba Halase. Za 4 minuty se obdobná akce opakovala z druhé strany. Po centru se do zakončení dral Martin Midrla, jeho střela byla zblokována, na podruhé se míč dostal ale k volnému Ondřeji Halasovi, který z 20 metrů vypálil levou "šajtlí" přesně k tyči - 2:0. A neuběhlo ani dalších pět minut od rozehrávky, když po odraženém míči v naší šestnáctce vyslal Sája znovu do úniku Jendu Kollera a ten si v samostatném nájezdu s přehledem poradil - 3:0. Tento výsledek i přes některé naše další šance vydržel i do konce prvního poločasu a za něj patřila všem hráčům velká pochvala.

Totéž se bohužel nedá říci o poločase druhém, i když prvních 15 minut jsme byli nadále lepším týmem a kdybychom zvýšili vedení na 4:0 bylo by opravdu definitivně rozhodnuto. Bohužel jsme v herní aktivitě výrazně polevili, soupeř začal kousat a začal si rovněž vytvářet nebezpečné příležitosti. Tu první ještě nepromněnil, ale v 68.minutě po našem zaváhání v obranné činnosti snížil hostující útočník na 1:3. Od tohoto momentu jsme se začali tak trošku bát o výsledek, kombinace vázla a docházeli i fyzické síly. Kýžená čtvrtá branka z brejku ne a ne přijít, a tak jsme se částečně se sevřeným "zadkem" dobelhali až do konce k výhře 3:1.

Poslední 20 minut naší hry sice kazilo dojem z předchozího povedeného poločasu, nicméně, kdo fotbalu trochu rozumí, ví, že udržet tempo hry celých 90 minut je složité a že po obdržené brance se hraje vždy hůře než když jste "v laufu". Jsme rádi hlavně za kvalitní první poločas a celkem dobrých prvních 15 minut půle drůhé - takže za dnešní zápas určitě "plus".