AC LELEKOVICE - DOLNÍ LOUČKY 0:4 (0:1), PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

7. 8. 2008

Naše branky: Michal Stratil 0:1, Martin Plachký 0:2, Jiří Had 0:3, Michal Stratil 0:4

Sestava: Karel Mičánek - Rostislav Beránek (Pavel Jašek), Michal Kroupa, Martin Špicl, Patrik Křenek (Lukáš Petík) - Martin Válek (Michal Stratil), Martin Plachký, Marek Lipovský, Lukáš Panovský - Jaroslav Němec, Jiří Had (Miloslav Jašek)

Ve čtvrtek  7. 8. 200818,00 hod., nastoupili naši muži k poslednímu přátelskému utkání na hřišti týmu AC Lelekovice. Jedná se o tým, který v loňské sezóně postoupil do II. Třídy (Městského přeboru) okresu Brno-město. Počasí bylo nádherné, tráva byla úžasná, nebyl důvod proč tedy tuto partii nerozehrát.

prvních minutách se oba týmy jenom oťukávaly a Lelekovičtí zahrozili dvěma nepřesnými střelami. V 10. minutě prošel po hranici domácího pokutového území Martin Plachký a perfektně vypálil, domácí brankář ale vystřihl ještě bravurnější zákrok. Domácí mohli jít do vedení v 15. minutě, kdy po autovém vhazování zaběhl za Obrazeknaše obránce jejich útočník, ale křižně vypálil z úhlu těsně vedle naší svatyně. Byl to opět Martin Plachký, který v krátkém sledu výrazně provětral rukavice domácímu brankáři. Jeho další střela po průniku skončila nejdříve nad domácí brankou, posléze tento opět skvěle míč vytěsnil na rohový kop. Velkou příležitost měl rovněž Jiří Had, který obdržel skvělou přihrávku od Michala Stratila, ale branku netrefil. Zanedlouho to byl opět Jiří Had, který po naší kombinaci tvrdě zakončoval, ale fantastický domácí brankář byl proti. Po naší kombinaci na pravé straně hřiště se řítil sám Jaroslav Němec, ale domácí brankář byl opět bezchybný a míč vyrazil mimo pokutové území, kde se do střely opřel Martin Špicl, ale míč skončil opět v náruči Lelekovického brankáře. Následná střela Jaroslava Němce skončila těsně nad Lelekovickou brankou. Těsně před koncem poločasu to byl dotřetice Jaroslav Němec, který z úhlu Obrazekostře pálil, ale brankář domácích vyrazil na roh. V poslední minutě si narazili míč Martin PlachkýMichalem Stratilem, který šel drze mezi domácí obránce a tváří v tvář s domácím brankářem se nemýlil – 0:1. Byla to vůbec Michalova první branka, kterou od svého příchodu z Hradčannašem dresu dokázal vsítit.

Do druhé půle jsme vstoupili opět spořádaně a domácí téměř do žádné šance nepouštěli. V 55. minutě domácí dvakrát zahrozili, když nejdříve po rohovém kopu míč vyrazil Karel Mičánek a posléze nepříjemnou a tvrdou střelu bodlem reflexivně vyrazil na další rohový kop. To bylo ale ze strany domácích vše. Naopak my jsme vymýšleli jednu šanci za druhou. V 60. minutě vybojoval míč Martin Plachký, vnikl do pokutového území domácích a mazácky po položení se domácího brankáře skóroval – 0:2. O několik minut později zahrával trestný kop ObrazekLukáš Panovský, po závaru v domácím velkém vápně dával Michal Stratil za sebe hlavou, kde míč zády k brance zpracoval Martin Špicl a z otočky vypálil. Domácí brankář byla ale opět úspěšnější. Okolo 70. minuty se obtočil okolo obránců Jiří Had a jeho následná střela skončila nad domácí brankou. Velkou šanci měl i Marek Lipovský, jehož střelu však opět kryl domácí gólman. Jiří Had se dostal do další příležitosti o pár minut později, když zakončoval po krásném centru zprava od Martina Válka, ale do branky míč vměstnat nedokázal. V 75. minutě rozehrál trestný kop Pavel Jašek, míč hlavou posunul Jaroslav Němec na Martina Válka a ten poslal před branku Lelekovic střílený centr, na jehož konci stál kdo jiný než Jiří Had a přehodil domácího brankáře – 0:3. Po další perfektní kombinaci vysunul Michal Stratil Marka Lipovského, který sice skóroval, ale i když postranní Obrazekrozhodčí praporek nezvedal, tak rozhodčí viděl ofsajd. O minutu později drze vnikl do pokutového území domácích Lukáš Panovský a po následné kličce byl jasně faulován, hrálo se ale dál. V 85. minutě byl důraznější v souboji s obráncem Michal Stratil a poté se řítil sám na branku, rozhodl se pro tvrdou střelu ze vzdálenosti velkého vápna a nedal šanci brankáři Lelekovic – 0:4. Tímto výsledkem také utkání skončilo.

Sumasumárum: Měli jsme rozhodně více ze hry, snažili se maximálně držet míč na zemi, což je veliké pozitivum. Na některých postech je rozhodně co zlepšovat. Po hezkých kombinacích jsme krásně skórovali nebo si vytvářeli líbivé příležitosti. Toto utkání bylo poslední prověrkou před ostrým nedělním startem s týmem Kupařovic, takže pojďme borci, jdeme nato.