AFK TIŠNOV - DOLNÍ LOUČKY 5:3 (2:1), 7. 4. 2013

7. 4. 2013

Naše branky: Kryštof Večeřa 0:1, Jaroslav Melichar 4:2, Václav Seyfert 5:3

Sestava: Aleš Weinfurter - Miloš Zedník, Václav Burian, Martin Mašek, Martin Špicl - Jan Mašek, Jiří Mašek, Václav Seyfert, Lukáš Veselý (Jakub Halas) - Jaroslav Melichar, Kryštof Večeřa

V dalším přátelském utkání jsme se utkali s týmem hrající I. B třídu - AFK Tišnov. Po minutách vzájemného oťukávání sebral míč soupeři Václav Burian a do uličky vybídl k samostatnému úniku Kryštofa Večeřu a ten lobem překonal soupeřova gólmana - 0:1. Dlouhé minuty se pak Tišnov snažil dostat se k naší brance, ale obrana fungovala bezchybně. Asi ve 25. minutě však soupeř zahrával trestný kop, který vyrazil Aleš Weinfurter a následnou hlavičku soupeřova záložníka již Jan Mašek nedokázal vykopnout - 1:1. Mírný tlak soupeře vyvrcholil pár minut před přestávkou po rohovém kopu, když centr na zadní tyč trefil z voleje jejich záložník a dostal tak Tišnov do vedení - 2:1. V průběhu poločasu soupeř ještě několikrát pálil, ale jejich pokusy nebyly přesné.

Úvod druhé půle začal lépe soupeř a po postupné akci a následné "uličce" nedal střelou pod víko Aleši Weinfurterovi šanci sběhnuvší útočník Tišnova - 3:1. Ihned z protiútoku mohl korigovat Kryštof Večeřa, ale jeho lob brankáři vykopával z brankové čáry vrátivší se záložník soupeře. Asi v 70. minutě provedl Tišnov protiútok po pravé straně, následný střílený centr propadl i našemu brankáři a útočník soupeře pohodlně doklepl - 4:1. Za chvíli založil náš protiútok Martin Špicl, přihrál do středu přes 3 hráče Václavu Seyfertovi, ten lobem za obranu vysunul Jaroslava Melichara, který prostřelil brankáře AFK - 4:2. Přetahovaná tak nekončila a po dobré kombinaci Tišnov opět uskočil o 3 branky. Finální přihrávku zužitkoval útočník, který si položil i našeho gólmana a do prázdné branky skóroval - 5:2. Těsně před koncem pak vykopl míč Aleš Weinfurter, Václav Seyfert si jej podržel, uvolnil se od obou střážců a ranou ze 20-ti metrů přesně k tyči zapečetil zápasové skóre - 5:3. Výsledek odpovídá dění na umělém trávníku.