CHUDČICE - DOLNÍ LOUČKY 1:2 (0:1), 7. 4. 2012

7. 4. 2012

Naše branky: Martin Mašek 0:1, Jiří Mašek 1:2

Sestava: Aleš Weinfurter - Václav Burian, Martin Plachký, Martin Špicl, Jaroslav Němec - Jan Mašek, Martin Mašek, Michal Kroupa, Miloš Zedník - Jan Borkovec (Jiří Mašek), Jan Jaroš (Tomáš Černý)

ŽK: Miloš Zedník

Ve druhém jarním utkání jsme zavítali k regionálnímu derby do Chudčic, kde nás na špatném terénu přivítalo houževnaté domácí mužstvo. Již v první minutě sebral míč obráncům Martin Mašek, přešel přes 3 obránce a do protipohybu domácího brankáře nás dostal do vedení - 0:1. Za pár minut se po vysunutí Janem Maškem dostal před brankáře opět Martin Mašek, ale zbytečně střelu uspěchal a branku netrefil. Poté bohužel na křižný střílený centr zprava od Jaroslava Němce jen těsně nedošáhl Jan Mašek. Do další velké šance se dostal Jan Jaroš, ale na hranici pokutového území brankáře domácích neobešel. Poté nakrátko rozehrál rohový kop Václav Burian na sbíhajícího Martina Špicla, ten dal pod sebe na Jana Maška, jehož přízemní střelu do prázdné branky nedokázal sklepnout Jan Borkovec a jen těsně netrefil. Domácí v prvním poločase zahrozili jen jednou, ale jejich střela zpoza vápna skončila těsně nad naší brankou.

Ve druhém poločase se hra více vyrovnala, ale šance na obou stranách zpočátku nebyly. Do velké šance se o něco později dostal kapitán Michal Kroupa, ale osamocen na hranici pokutového území střelu uspěchal a přestřelil. Na druhé straně zahrávaly Chudčice trestný kop, míč smolně odvrátil Jaroslav Němec přímo k útočníkovi a ten střelou do odkryté branky vyrovnal - 1:1. Další rychlý protiútok domácích zblokoval na roh Václav Burian a když rozhodčí nepískl jasný faul na půlce na Jana Maška, Chudčice postupovaly do brejku, Martin Plachký navíc uklouzl, avšak v poslední chvíli vyhrál souboj na vápně s domácím útočníkem Jaroslav Němec na hranici faulu. Následně nám vyšlo střídání. Martin Špicl přerušil na půlce rozehrávku domácích, přihrál Miloši Zedníkovi, ten sklepkl na Michala Kroupu, jenž kolmicí vysunul zabíhajícího Jiřího Maška a ten sám před brankářem zkušeně nezaváhal - 1:2. O pár minut později stejný hráč pálil zleva a brankář Chudčic jen míč vyrazil před sebe, bohužel na doklepnutí zde nebyl nikdo z našeho týmu. V posledních minutách vyrazil do brejku Jan Jaroš, přešel přes půl hřiště, ale sám před brankářem bohužel neuspěl. Nastřelil pouze domácího gólmana namísto přihrávky pod sebe na penaltu zcela volnému kapitánovi Michalu Kroupovi.

Sumasumárum: V průměrném utkání jsme byli mírně lepším týmem a zaslouženě jsme o jednu branku vyhráli.