CHUDČICE - DOLNÍ LOUČKY 1:0 (1:0), 24. 10. 2009

24. 10. 2009

Sestava: Kamil Válek - Jaroslav Válek (Stanislav Jaroš), Michal Kroupa, Martin Špicl, Martin Plachký - Martin Válek, Ivan Miovský (Jan Mašek), Stanislav Halas, Aleš Blažek - Jaroslav Melichar (Jiří Had), Václav Burian - další náhradník - Václav Seyfert

sobotu, 24. 10. 2009 od 14,30 hod., sehráli naši muži další mistrovské utkání na hřišti předposledního týmu soutěže – týmu Chudčic. Po neúspěšném vystoupení ve Zbýšově jsme chtěli v Chudčicích naplno bodovat, věděli jsme však, že proti nám nastoupí hodně namotivovaný a houževnatý soupeř.

Začalo se oboustranně opatrně a domácí byli od počátku mírně aktivnější, hrálo se však především ve středu pole.11. minutě ztratil míč nedůrazný Jaroslav Melichar a domácí vymysleli po pravém křídle protiútok, následně přenesli hru na druhou stranu a zde svedli vzájemný souboj Kamil VálekChudčickým útočníkem.  Šlapák domácího hráče však ke zděšení našeho týmu byl rozhodčím posouzen jako penalta, kterou domácí s přehledem proměnili – 1:0. V 15. minutě zahrával trestný kop zleva Ivan Miovský, míč převzal Stanislav Halas a následně pak Martin Špicl, jenž z otočky skvěle vypálil do levého horního růžku, domácí brankář se však vyznamenal a míč konečky prstů vytěsnil na břevno. Následnou dorážku Jaroslava Melichara zlikvidoval opět Chudčický gólman. Ve 24. minutě ztratil míč na půlce Martin Plachký a domácí se dostali do další brejkové situace, kdy šel křídelník sám na Kamila Válka, ve vápně však zabrzdil akci a tu vyřešil odkopem Jaroslav Válek. Ve 26. minutě jsme rozehrávali další standartní situaci a míč se přes Jaroslava Melichara dostal až k Martinu Špiclovi, který střelou přes hlavu mířil nad. Ve 34. minutě se řítil sám na domácího brankáře Jaroslav Melichar, ale tuto velikou příležitost prováhal a nastřelil pouze vrátivšího se obránce Chudčic. Snažili jsme se dobývat domácí tvrz, ale příliš se nám nedařilo, proto jsme do kabin odcházeli s jednobrankovým mankem.

Ve druhém poločase jsme začali velmi aktivně a Chudčice jsme začali výrazně přehrávat, výsledkem však byli pouze nepřesné střely Ivana Miovského a Martina Válka. V 51. minutě jsme zatlačili domácí a dostali se až do jejich velkého čtverce, kde se míč odrážel jak při kulečníku a vše ukončil ránou nad Martin Plachký. O několik minut později se do zakončení dostal i Jiří HadMichalem Kroupou, avšak i jejich dělovky neměly brankové parametry. V 65. minutě se do brejku dostaly Chudčice, ale jejich akci po pravé straně likvidoval výborným zákrokem Kamil Válek.  O 3 minuty později se po podobné akci Chudčic po levé straně opět blýskl Kamil Válek a míč vyrazil. V 75. minutě se probil po pravé straně střídající Stanislav Jaroš, poslal centr před domácí svatyni, ale následná rána Martina Válka se do branky nevešla. Minuty běžely příliš rychle, domácí betonovali a hráli již pouze na brejky. My jsme se snažili „cpát“ do pokutového území Chudčic, ale vždy chyběl kousek štěstí. Ani v posledních minutách, když jsme již útočili prakticky v 10 hráčích se nám nepodařilo vyrovnat, Chudčičtí hráči všem našim nájezdům odolali. Utkání jsme tedy nezvládli a v Chudčicích opět nebodovali.

Sumasumárum: Co k tomu říct, pokud nezačneme střílet branky, nemůžeme myslet na víc než jeden bod. Bohužel jsme opět jeden dostali a tak jedeme z Chudčic s prázdnou. Dnes jsme podali velmi slabý výkon a za takový jsme si body nezasloužili. Nezbývá nic, než dát se dohromady a příští týden zabojovat doma proti Deblínu.