ČUČICE - DOLNÍ LOUČKY 0:2 (0:1), 12. 5. 2007

12. 5. 2007

V sobotu, dne 12. 5. 2007 jsme sehráli další důležité utkání na "příšerném" hřišti v Čučicích. Jednalo se o přímý souboj o 5. místo v tabulce a to dávalo zápasu atraktivní nádech. My jsme chtěli prodloužit vítěznou sérii a hlavně jsme chtěli odčinit podzimní blamáž z našeho hřiště, kde jsme prohráli 0:1.

Do první půle jsme vstoupili opatrně od zabezpečené obrany a domácí jsme prakticky do ničeho nepouštěli. Asi v 7. minutě hezky vystřelil Martin Válek asi z 25 metrů, střela však jen těsně minula cíl. Domácí poté dvakrát vystřelili ze střední vzdálenosti, ale jejich střely končily mimo naši branku. Ve 30. minutě po rozehrávce ve středu pole poslal Jaroslav Němec do brejku Jakuba Duchoně, ten však místo lobu zvolil střelu, která skončila vysoko nad. Byla to zatím rozhodně Obrazeknejvětší šance utkání. Po jednom nevybíravém faulu na půli rozehrál trestný kop Jaroslav Válek a na jeho nadýchaný centr naskočil Jaroslav Němec, míč však skončil jen těsně nad. V 35. minutě domácí nakopli míč po pravé straně, stoper Martin Špicl jistil míč, který se však odrazil mimo velké vápno, brankář Martin Plachký musel tedy volil odkop nohou, trefil však nešetrně útočícího hráče a míč se odrazil k úplně volnému útočníku domácích. Tomu však v poslední chvíli ukopl míč do zámezí Jaroslav Němec. Hodně jsme si oddechli ! V poslední minutě první půle perfektně zabojoval náš útočník Martin Válek, který po přihrávce Jakuba Duchoně atakoval domácího brankáře, ten špatně odkopl a míč zpracoval Stanislav Halas, který nádhernou technickou střelou asi z 30-ti metrů přeloboval brankáře a poslal tak náš tým zaslouženě do vedení - 1:0.

ObrazekDo druhé půle jsme nastoupili s odhodláním, že výsledek potvrdíme a utkání dotáhneme do vítězného konce. Hrálo se především ve středu pole, obrany obou týmů však fungovaly bezchybně. Domácí opět několikrát vystřelili ze střední vzdálenosti, jednou míč bravurně chytil náš brankář Martin Plachký, zbývající skončili nepřesně za naší brankou. Zkoušeli jsme vymýšlet kombinace po zemi, terén nám je však velmi komplikoval. Navíc domácí ještě více přitvrdili a nevybíravími fauly nás posílali k zemi. Ještě smutnější však na tom je, že po většině případů zůstávala píšťalka rozhodčího němá !!! Naopak na druhé straně pískal naprosto každý kontakt !!! V 80. minutě jsme měli jednu z mála šancí, do kterých nás domácí obrana pustila, centr Jaroslava Brabce však promáchl jak Marek Lipovský, tak i Martin Válek. Asi pět minut před koncem měli Čučice asi Obrazeknejvětší šanci utkání, když po jejich rohu brankář Martin Plachký jenom vyrazil  míč nad sebez brankové čáry ho nekompromisně ukopl Martin Špicl. Ihned z protiútoku se po pravé straně nebojácně prodral čerstvý hráč na hřišti Jaroslav Brabec, nebojácně prošel ve vápně mezi dvěma obránci, kteří ho vzali do "kleští" a rozhodčí udělal "zadostiučinění" odpískáním pokutového kopu. Ten s jistotou proměnil náš nejlepší střelec Marek Lipovský a svojí 19. brankou sezóny dotáhl vedoucího střelce z Nové Vsi, Emila Bugriho. Za urážku rozhodčího byl ještě vyloučen domácí hráč. Konec utkání jsme si již pohlídali a zaslouženě vezeme z Čučic další 3 body.

Sumasumárum: Utkání se hrálo na mizerném "víceúčelovém" hřišti, na kterém se Obrazekpravděpodobně koncem dubna pálí ČARODĚJNICE a tak dále, a to se také podepsalo na výkonu obou mužstev. Snažili jsme se hrát svoji hru, to nám však komplikoval nezvyklý terén a hlavně přehnaně tvrdá hra domácích hráčů. Jsem moc rád, že spousta jejich zákeřných faulů skončila "jen" rozsáhlími odřeninami našich hráčů !!! Bohužel znovu se ukázalo, jak slabí jsou v naší soutěži rozhodčí, protože tomu se utkání naprosto vymklo z jeho kontroly. I přesto, že utkání bylo vyrovnané, my jsme zaslouženě potvrdili jarní formu, vezeme 3 body a jdeme na 5. místo právě před Čučice. Takže kluci, děkuji Vám za odhodlané výkony a přeji Vám všem rychlou a pokud možno málo bolestivou regeneraci.