DEBLÍN - DOLNÍ LOUČKY 2:5 (1:4), 10. 6. 2012

10. 6. 2012

Naše branky: Jiří Mašek 0:1, Jaroslav Němec 0:2, Jan Jaroš 0:3, Jan Jaroš 0:4, Jaroslav Melichar 1:5

Sestava: Aleš Weinfurter - Václav Burian, Martin Plachký, Martin Mašek, Martin Špicl (Ondřej Borkovec) - Jan Mašek, Jiří Mašek, Michal Kroupa, Jaroslav Němec (Tomáš Černý) - Jan Jaroš, Jaroslav Melichar

ŽK: Jan Mašek, Jaroslav Němec, Václav Burian

V předposledním mistrovském utkání jsme zajížděli k asi největšímu regionálnímu derby do sousedního Deblína. S tímto soupeřem hrajeme vždy vyrovnaná utkání, kdy vyhrát může každý. Od úvodního hvizdu jsme se však do soupeře zakousli a několika střeleckými pokusy si začali tvořit tlak. Asi v 10. minutě se postavil k trestnému kopu asi ze 30-ti metrů Martin Mašek, ale jeho parádní ránu vytěsnil z šibenice na roh brankář domácích. Domácí zahrozili až ve 20. minutě, kdy po zpětné přihrávce pálil domácí útočník vedle. Prakticky ihned z protiútoku však byl faulován Jan Mašek a k trestnému kopu ze 25-ti metrů se postavil jeho bratr Jiří. Ten vypustil parádní přízemní projektyl a vedeme - 0:1. Ve 25. minutě rozehrál z půlky trestný kop Václav Burian, Jan Jaroš šel do hlavičkového souboje s domácím gólmanem, tomu však míč propadl a pohodlně jej doklepl do prázdné branky Jaroslav Němec - 0:2. Domácí opět zahrozili, kdy z úhlu pálil jejich útočník, ale Aleš Weinfurter byl pozorný a vyrazil. Po pár minutách vybojoval míč na půlce Jaroslav Melichar, vyslal geniálně do uličky Jana Jaroše a ten svoje sólo chladnokrevně podél brankáře proměnil - 0:3. Asi deset minut před koncem poločasu přerušil domácí rozehrávku obranným zákrokem Martin Špicl, nakopl dlouhý míč na Jaroslava Melichara, který se ocitl sám před domácí brankou, ale jeho rána z první skončila v náručí domácího brankáře. Za chvilku však skvěle přečetl domácí rozehrávku Jan Mašek, důrazně vybojoval míč na stoperovi a nádherně přihrál před prázdnou branku Janu Jarošovi, který neměl problém doklepnout - 0:4. Za chvilku předvedl úžasnou práci Jaroslav Melichar, jenž udržel míč přes 4 bránící hráče, ale aby obstřelil v tísni ještě domácího brankáře již nezbývaly síly. V poslední minutě nás domácí při standartní situaci zmáčkli, nejdříve odvrácený roh byl zakončen tvrdou ránou, jenž Aleš Weinfurter fantasticky vyškrábl na roh. Po dalším rohu však vracel hlavou před naši branku domácí záložník a nikým nehlídaný útočník doklepl přesně k tyči - 1:4. Takto skončilo první dějství.

Ve druhém poločase jsme se začali více soustředit na dohrání zápasu a pohlídání si výsledku. Naše fotbalovost se na chvíli vytratila. V 70. minutě zahráli domácí dobrý rohový kop, Aleš Weinfurter svůj souboj prohrál, ale na brankové čáře zaskočil Jiří Mašek a míč odklidil do bezpečí. Na druhé straně hlavičkoval po rohovém kopu Václav Burian, ale jeho hlavička jen o centimetry minula pravou tyč. Po našem následném přenesení hry z levé strany napravo pálil bez přípravy nabíhající Jan Mašek, ale střela skončila mimo brankové konstrukce, přihrával kapitán Michal Kroupa. Trestný kop asi ze 40-ti metrů rovněž vytvořil potíže pro domácího brankáře, vypustil jej Martin Mašek, ale nakonec jej domácí brankář nadvakrát zlikvidoval. Následnou rychlou kombinaci započal Jiří Mašek, přihrál Janu Jarošovi, ten přiťukl Michalu Kroupovi, který poslal za obranu domácíh přesný křižný pas, a tím našel sbíhajícího Jaroslava Melichara, který však ve 100% šanci selhal a těsně minul. Za chvíli se do brejkové situace dostal Jan Jaroš, utekl až do velkého vápna, vypálil, brankář míč jen vyrazil a tento s přehledem a pohodlně doklepl Jaroslav Melichar - 1:5. Asi 10 minut před koncem dostal domácí útočník pod tlak Václava Buriana, v našem vápně mu sebral míč, přihrál pod sebe na našeho bývalého hráče Jana Veselého a ten se z první trefil přesně k tyči - 2:5. Ihned z protiútoku utekl po levé straně Jan Jaroš, naservíroval na malé vápno nabíhajícímu Jaroslavu Melicharovi, ten místo rány ještě obešel oba obránce, položil si brankáře, ale pak trestuhodně přestřelil. V poslední minutě ještě mohli korigovat výsledek domácí, nejdříve vyhrál hlavičkový souboj jejich útočník proti Aleši Weinfurterovi, míč se dostal až na hlavu domácího stopera, ten hlavičkoval do prázdné branky, trefil jen břevno a od něj se míč odrazil zpět do rukavic našeho gólmana. Poté rozhodčí utkání ukončil, takže vezeme domů cenné a zasloužené 3 body.

1. Střelice 25 19 3 3 75: 33 60   ( 21)

2. Lažánky 25 15 5 5 63: 30 50   ( 14)

3. Dolní Loučky 25 16 2 7 64: 33 50   ( 14)

4. Oslavany 25 16 2 7 78: 56 50   ( 14)

5. Drásov 25 11 7 7 59: 49 40   ( 4)

6. Zakřany 25 13 0 12 75: 70 39   ( 0)

7. Řeznovice 25 11 3 11 77: 59 36   ( -3)

8. Deblín 25 11 2 12 45: 46 35   ( -4)

9. Troubsko 25 10 4 11 53: 49 34   ( -2)

10. Zastávka B 25 10 2 13 50: 53 32   ( -4)