DEBLÍN - DOLNÍ LOUČKY 1:1 (0:0), 7. 9. 2008

7. 9. 2008

Naše branka: Jaroslav Brabec 0:1

Sestava: Karel Mičánek - Jaroslav Válek, Michal Kroupa, Martin Špicl (Petr Štulpa), Lukáš Petík - Radek Vystrčil, Martin Plachký, Michal Stratil, Lukáš Panovský - Jaroslav Němec, Jiří Had (Jaroslav Brabec) - další náhradníci - Miloslav Jašek, Rostislav Beránek

ŽK: Lukáš Petík

neděli, 7. 9. 200816,30 hod., sehráli naši muži další mistrovské utkání na hřišti týmu Deblín. Jednalo se tak o derby a zároveň utkání mezi 4. a 3. týmem tabulky III. třídy, skupiny B.

Utkání začalo oboustranně opatrně, ale domácí měli svojí aktivitou mírně navrch. V 15. minutě jsme to byli ale my, kdo poprvé a to hodně nepříjemně zahrozil. Po průniku Michala Stratila ještě tento vysunul do lepší střelecké pozice Lukáše Petíka, ale toho na hranici pokutového území fauloval domácí obránceObrazekZ následného trestného kopu orazítkoval břevno Lukáš Panovský. O tři minuty později pronikal po pravé straně do velkého vápna domácích Jiří Had a byl faulován, ale protože jeden z našich hráčů zakřičel: „Co to je?“, rozhodčí vše otočil a kopalo se proti naší svatyni. Ve 20. minutě zahrozili také domácí, kteří v průběhu několika minut dvakrát nebezpečně stříleli z pozice velkého vápna, ale obě jejich střely skončily naštěstí mimo naší branky. Ve 30. minutě po průniku Deblínského útočníka bravurně zakročil Karel Mičánek a byl z toho roh. I tento byl nebezpečný a na konci akce byl domácí záložník, který však naši branku přestřelil. Ve 35. minutě hezky zakombinovali Michal Stratil, Jiří Had a na konci také Martin Plachý, jehož střela z 20-ti metrů skončila těsně nad domácí brankou. O chvilku později rozehrál Lukáš Panovský míč na Jiřího Hada, který vybídl Obrazekke střele nabíhajícího Michala Stratila, s jehož střelou si však domácí brankář poradil. Konec první půle patřil opět domácím, nejdříve z úhlu tvrdě pálil jejich záložník do boční sítě a poté v poslední minutě po rohovém kopu reflexivně vyrážel Karel Mičánek velmi těžkou střelu domácího útočníka. Do kabin se tedy šlo za remízového stavu 0:0.

Ihned v první minutě druhého poločasu vysunul Martin Plachký míč na nabíhajícího Jaroslava Brabce, ten sice míč nemohl stihnout, ale domácí brankář vyrobil hrubici při odkopu, Jaroslava Brabce trefil a pro něj již nebyl problém „poklidit“ míč do prázdné domácí branky – 0:1. V 52. minutě domácí zahráli velice nepříjemný trestný kop, který prošel celým naším pokutovým územím a skončil jen těsně vedle pravé tyče naší branky. V 60. minutě Lukáš Petík zahrál v tísni na Karla Mičánka „malou Obrazekdomů“, ten měl sice hodně času, ale odkopem našel přesně hlavu domácího hráče, který tak vysunul svého spoluhráče, jenž se štěstím pod nohama Karla Mičánka vyrovnal – 1:1. V 65. minutě se nadechl k velkému sólu Michal Stratil, přešel přes dva protihráče, narazil si míč s Radkem Vystrčilem a chystal se vypálit na domácí branku, místo toho byl ale faulován jasně v pokutovém území, ale rozhodčí míč nesmyslně vytáhl mimo velký čtverec. Následný trestný kop Lukáš Panovský neproměnil. V 75. minutě krásně nacentroval míč do domácího pokutového území Michal Kroupa, Jaroslav Brabec prodloužil za sebe, ale Jaroslav Němec nedokázal z pozice malého vápna prostřelit domácího gólmana. V 78. minutě zahrozili domácí, když jejich centr zprava hlavou vracel na zadní tyč Deblínský útočník, ale míč skončil nad naší brankou. O dvě Obrazekminuty později zahrávali domácí další rohový kop, tento naši obránci odvrátili, ale následná střela mířila mezi naši tyče, tuto však perfektně vyhlavičkoval Lukáš Petík. Ani poslední závar před naší brankou neskončil v naší síti, to v 82. minutě poslal další centr zprava před branku Karla Mičánka Deblínský záložník, ale jeho spoluhráč na zadní tyči hlavou mířil jenom vedle. V 88. minutě ještě výborně přešel přes protihráče Lukáš Panovský, výborně nacentroval, ale Jaroslav Němec sám před domácí brankou nedokázal míč do ní protlačit. Utkání tak skončilo spravedlivou remízou 1:1.

Sumasumárum: Myslím, že dnešní utkání skončilo spravedlivou remízou. Domácí sice měli asi více střeleckých příležitostí, ale naše mužstvo zase působilo fotbalovějším dojmem. V první půli dominovali domácí, ve druhém poločasu jsem zase byli o chloupek lepší my. Utkání sice nemělo kdovíjakou úroveň, přesto však bod z horké Deblínské půdy musíme počítat.