DOLNÍ LOUČKY - ADAMOV 1:2 (0:1) - PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

3. 2. 2008

V neděli, 3. 2. 2008 ve 12,00 hod., nastoupili naši mužiprvnímu letošnímu přátelskému utkání na umělé trávěBrně, Janouškově ulici proti týmu hrající III. třídu v okrese Blansko, týmu Adamova. Sestava sice nebyla ideální, protože chyběli 4 hráči, takže jsme museli hodně improvizovat.

ObrazekUtkání bohužel začalo pro nás ne úplně ideálně. Po úvodním oťukávání se uvolnil Adamovský levý záložník přes dva naše bránící hráče a následnou přihrávkou našel naběhnuvšího pravého útočníka, který zcela sám pohodlně polovysokou střeloulevé tyči otevřel skóre utkání – 0:1. Tato rychlá branka nás zaskočila a dlouho jsme se na hřišti hledali. Spousta našich hráčů nastoupila na velkém hřišti poprvé po třech měsících a bylo to cítit. Přihrávky hledaly svoje adresáty marně, chyběla agresivita a bojovnost. Adamov násprvní polovině prvního poločasu přehrával především ve středu pole, tedy v záložní řadě. Na dostřel naší branky jsme je však do konce poločasu již nepustili. ObrazekBohužel i naše útočná řada byla poctivě a dobře bráněna, takže naše ojedinělé pokusy hledaly cíl marně. Pokusy Michala Stratila a Lukáše Panovského mířily mimo tyče Adamovské branky.

Do druhé půle jsme nastoupili v pozměněné sestavě, nemocného Michala Stratila nahradil Petr Doubravský a Stanislava Halase, který rovněž nebyl fit nahradil Jan Mašek. Hra se ještě více vyrovnala, ale střed pole patřil opět aktivně hrajícím Adamovským hráčům. V 50. minutě mohlo být vyrovnáno, když Jan Mašek našel křižnou přihrávkou Lukáše Panovského, ale jeho pokus zpoza vápna skončil těsně vedle levé tyče Adamova. Náš soupeř Obrazektaké zahrozil, když v rozmezí 5-ti minut dvakrát nebezpečně vystřelil z cca 20-ti metrů, obě střely však také minuly branku. V 60. minutě již se však nemýlili.Důrazný Adamovský levý útočník obehrál u rohového praporku Václava Buriana a Martina Válka, perfektně zacentroval před naši branku a jelikož se Patrik Křenek nechal přeběhnout útočníkem Adamova, bylo to 0:2. Karel Mičánek neměl šanci. S ubíhajícím časem jsme se i my dostávali častěji na dostřel brány soupeře. Bohužel ani další střela Lukáše Panovského nesplnila vytoužený cíl. V 68. minutě však bylo veseleji. Po chybě soupeřova brankáře se vyplatil důraz Petra Doubravského, který jej obehrál a Obrazekpohodlně, do prázdné branky korigoval výsledek – 1:2. Netrvalo dlouho a v 70. minutě mohlo být vyrovnáno. Po trestném kopu Martina Špicla z půlící čáry vypadl míč z rukou nejistému Adamovskému brankáři a Jaroslav Němec jej doslova dotlačil do sítě. Bohužel rozhodčí posoudil souboj jako nedovolený. To se Jaroslavu Němcovi pranic nelíbilo, takže si pustil pusu na špacír a po právu obdržel červenou kartu. Po jeho vyloučení jsme paradoxně začali hrát lépe. Více jsme kombinovali po zemi a začali soupeře přehrávat. V 80. minutě našel Marek Lipovský přihrávkou Lukáše Panovského, jehož nadýchaný centr vyhlavičkoval se štěstím nad branku ObrazekAdamovský obránce. Po následném rohovém kopu se k odraženému míči dostal Martin Špicl, který vyslal výbornou křižnou střelu levou nohou, brankář soupeře, ale vynikajícím zákrokem míč vytěsnil mimo tyče Adamovské svatyně. Na druhé straně se vyznamenal výborně chytající Karel Mičánek, který zlikvidoval nadvakrát obrovskou tutovku soupeře. V 89. minutě jsme ještě mohli vyrovnat, když po závaru v pokutovém území Adamova vypálil z 10-ti metrů Martin Válek, bohužel jeho pokus proletěl těsně nad břevnem branky soupeře. V úvodním přátelském utkání letošního roku jsme tedy podlehli Adamovu zaslouženě 1:2.

ObrazekSumasumárum: Bylo znát, že většina týmu se na velkém hřišti potkává s míčem poprvé po čtvrt roce. Navíc nezvyklý a rychlý povrch umělé trávy byl pro nás také velkým soupeřem. Hodně jsme se na hřišti hledali, přihrávky nenacházely adresáty a i fyzická připravenost nebylo zdaleka dostatečná. V první půli nám šlo lépe řečnění než samotná hra, ve druhé již byl výkon lepší, ale i tak žádná sláva. Rychlý povrch odhalil velké nedostatky na mnoha frontách a máme tedy ještě 2 měsíce nato, abychom na nich zapracovali a odstranili je. Přísnější měřítko dnes snesl pouze nejlepší hráč na hřišti – brankář Karel Mičánek, který zachytal s bravurou. Solidní výkony podali ještě Michal Stratil, Michal Kroupa, Lukáš Panovský, Petr Doubravský a Jan Mašek.