DOLNÍ LOUČKY - AFK TIŠNOV 0:4 (0:1), 30. 5. 2007

30. 5. 2007

Ve středu, dne 30. 5. 2007 v 18,00 hod. jsme sehráli přátelské utkání proti týmu hrající I. A třídu AFK Tišnov. Utkání mělo posloužit k vyzkoušení různých herních variant a k budoucímu eliminování našich nedostatků.

ObrazekIhned v prvním poločase nám hosté ukázali, kdo bude na hřišti pánem. Na naši obranu posílali jeden útok za druhým, ale bez efektu. S jejich útoky se poradila naše obrana nebo dnes opět vynikající brankář Martin Plachký. Ani my jsme však jenom nebránili. Snažili jsme se hrát hodně ofenzivně a výsledkem toho bylo několik velkých šancí v podání Jaroslava Brabce, Jaroslava Němce a krásné střely Lukáše Panovského. Všechny však skončili nepřesným zakončením, nebo vynikajícím zákrokem hostujícího brankáře. Tišnov nás velice tlačil a v 25. minutě zvonila pravá tyč naší branky. O několik minut později vyrážel těžký míč bravurně na břevno opět Martin Plachký. Už už to vypadalo, že se půjde do kabin s bezbrankovou remízou, ale v poslední minutě poločasu se po levém křídle Obrazekprodral hostující křídelník, hezky nacentroval po zemi před branku a střední útočník Tišnova nedal Martinu Plachkému šanci - 0:1.

Do druhé půle jsme šli s tím, abychom odvedli co nejlepší výkon. Tišnov byl však tím, kdo dirigoval průběh zápasu. V 50. minutě, po špatné rozehrávce v naší levé obraně, nám sebral míč pravý křídelník Tišnova, poslal chytře míč na střed vápna a záložník hostí obstřelil Martina Plachkého podruhé - 0:2. Netrvalo dlouho a Tišnov rozehrál další akci po levé straně, zpoza vápna nacentroval před naši branku, střední útočník se ukázkově dokázal uvolnit přes Martina Špicla a nádhernou křižnou ránou z voleje zvýšil náskok hostí již na 3 branky. Poté jsme i my se dostali k několika střelám a nadějným šancím, ale radost nám vždy Obrazekpokazil brankář hostí, nebo příliš malá branka. Jednu z největších našich šancí bohužel neproměnil ani kapitán Martin Špicl, který po našem rohovém kopu zprava vyskočil nejvýš a míč poslal hlavou na branku, obránci však míč vykopli mimo pokutové území, kde se ho nejlépe zhostil Aleš Janošek, který nádherně nadýchal míč levou nohou před branku, zde ani napodruhé hlavou neproměnil Martin Špicl a kopali jsme jenom rohový kop. O několik minut později se dostal k zakončení po akci Lukáše Panovského Jakub Duchoň, ale bohužel jeho střela skončila nad brankou hostí. Utkání se blížilo k závěru, my odolávali další a dalším útokům Tišnova a po nedobře řešené obranné situaci Patrikem Křenkem,  nacentroval Tišnovský křídelník po zemi před branku a pro útočníka nebyl problém zasunout do prázdné branky Obrazekdalší míč - 0:4. Výsledek se již do konce utkání nezměnil.

Sumasumárum: Utkání splnilo účel a my jsme si mohli zahrát proti vysoce kvalitnímu soupeři. I přesto, že jsme během utkání byli prakticky pod stálým tlakem hostů, rozhodně jsme nepůsobili odevzdaně a snažili se kombinovat, což je veliké pozitivum. Tento kvalitní soupeř nám pomohl ukázat naše nedostatky, ze kterých bychom se měli do budoucích utkání a sezóny hodně poučit. Podali jsme dobrý výkon, snažili se hrát ofenzivně a měli i šance. Nejvýraznější osobou zápasu byl dle mého názoru náš brankář Martin Plachký, který dnes absolutně exceloval.