DOLNÍ LOUČKY - AFK TIŠNOV (DOROST) 3:3 (2:0), 12. 8. 2010 - PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

12. 8. 2010

Naše branky: Martin Plachký 1:0, Jan Lukas 2:0, Jaroslav Melichar 3:3

Sestava: Tomáš Krejčí - Jaroslav Němec, Michal Kroupa, Martin Špicl, Václav Burian - Jan Mašek, Martin Plachký, Stanislav Halas, Miloš Zedník - Jaroslav Melichar, Jakub Juříček - další náhraníci - Jaroslav Brabec, Jan Lukas, Ondřej Svoboda

Dne 12. 8. 2010 jsme sehráli na vlastním hřišti poslední přátelské utkání před začátkem nové sezony s dorosteneckým týmem z Tišnova. Toto přípravné utkání mělo být poslední prověrkou před začátkem soutěže a proti výrazně mladšímu soupeři jsme se měli konečně trochu sehrát a zahrát si dobrý fotbal okořeněný brankami.

Do první střelecké příležitosti se dostal v 7. minutě po přihrávce Miloše Zedníka na hranici soupeřova velkého vápna Jaroslav Melichar, ale střílel jen těsně vedle tyče. Hosté odpověděli v 15.  minutě, když si hostující útočník zaběhl za naši obranu na dlouhý míč, obešel i našeho vyběhnuvšího brankáře, ale z velkého střeleckého úhlu dokázal trefit už jen tyč naší brankové konstrukce. Branková situace přišla konečně v 17.  minutě. Jaroslav Melichar zatáhl míč až do velkého čtverce soupeře, tam si pohrál se dvěma soupeřovými obránci a zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování Martina Plachkého, který míč z první napálil pod břevno soupeřovy brány, 1:0. O tři minuty později prostrčil vystřídavší Ondřej Svoboda míč do pokutového území soupeře na Jana Lukase, který se ve svém zakončení nemýlil, 2:0. Hostující hráči kontrovali ve 28. minutě, když se ke střele z cca 30-ti metrů odhodlal jejich obránce, ale tato střela šla jen doprostřed naší brány. V poslední minutě prvního poločasu měl na svých kopačkách třetí branku Václav Burian, který se po přihrávce Jaroslava Melichara ocitl osamocen před brankářem hostí, ale svoji šanci trestuhodně zahodil.

V druhém poločase jsme to byli opět my, kdo měl prví brankovou příležitost. Ve 49. minutě si dlouhý pas Jaroslava Němce sklepl k noze Martin Plachký a z otočky vypálil, tuto umístěnou střelu k tyči však hostující brankář skvěle vyrazil na rohový kop. V 54. minutě po špatné rozehrávce Jaroslava Brabce šli hosté do brejkové situace, jejich zakončení ze strany však náš brankář ještě vytáhl. Poté si ale strážce naší svatyně Tomáš Krejčí vybral několik černých minut. Rohový kop, který následoval po předešlé střele, směřoval do malého vápna, kde si pro něj šel náš brankář, ale míč si nešťastně srazil do brány, 2:1. V následující minutě vyběhl na dlouhý míč soupeře, ale tento nesmyslně přihrál rovnou na nohu hostujícího útočníka, který míč ihned vracel do prázdné brány. Následující branku překazil jen za cenu pokutového kopu rukou obránce Jaroslav Brabec. Hostující záložník však tuto nabídku na vyrovnání nevyužil a z penalty se netrefil mezi tři tyče naší brány. O další minutu později, tedy v 57. minutě, důrazný hostující útočník dokázal zpracovat dlouhý míč a protlačit jej skrz naše dva obránce a zakončil pod břevno naší brány, 2:2. V 63. minutě jsme rozehráli nakrátko rohový kop, míč se dostal až ke Stanislavu Halasovi, který však z blízka nedokázal překonat hostujícího brankáře. V 70. minutě, po další z mnoha našich ztrát balónu uprostřed hřiště, se do úniku dostal hostující útočník a bez problémů zakončil do naší sítě, 2:3. V 75. minutě přihrál kousek za půlkou míč Václav Burian na Jaroslava Melichara, který s míčem proběhl až do velkého vápna soupeře, kde zakončil a i když si na míč hostující brankář sáhl, nakonec skončil v síti, 3:3. V 82.  minutě se k odraženému míči po rohovém kopu dostal Michal Kroupa a poslal na hostující branku technický oblouček, který jen těsně skončil na břevnem. Utkání tedy skončilo tímto nerozhodným výsledkem.

Statistika dnešního utkání:

střely na bránu 7:11

fauly 3:4

rohové kopy 7:2

Sumasumárum: Utkání, ve kterém jsme měli o mnoho mladšího a méně zkušenějšího soupeře přehrát a hlavně se sehrát a trochu zvednout sebevědomí skončilo nerozhodně, což o lecčems svědčí. Obzvláště když jsme po prvním poločase vedli v poměru 2:0, měli jsme si příznivý výsledek pohlídat. Naopak nás soupeř v druhém poločase jasně přehrál a ukázal, že mezi naše přednosti v nové sezoně určitě nebude patřit fyzická připravenost. Je nutné se nad tímto zamyslet a zapracovat nad tím.