DOLNÍ LOUČKY - BABICE U ROSIC 2:1 (1:1), 23. 9. 2007

23. 9. 2007

ObrazekV neděli, dne 23. 9. 2007 v 16,00 hod., sehráli naši muži další mistrovské utkání na domácím trávníku s týmem - Babice u Rosic. Do utkání jsme vstupovali jako favorité, byť s tímto týmem nemáme dosud žádnou historii.

Do utkání jsme vstoupili ve velkém stylu a ihned v úvodu jsme si vytvořili několik slibných příležitostí. V 5. minutě si na rohový kop Jaroslava Válka naskočil Martin Mašek a jeho hlavička letěla jen těsně nad. O několik minut později si Martin Mašek situaci zopakoval a tentokráte brankář Babic se štěstím vytěsnil míč na další rohový kop. Ve 12. minutě získal míč na hranici Obrazekpokutového území Michal Kroupa a jeho střela opět jen těsně minula branku hostů. O několik minut později se opřel do střely Lukáš Panovský, ale ani jeho střela se do branky nevešla. Asi ve 25. minutě vybojoval míč na pravé straně Martin Válek, nacentroval před branku, kde prodloužil hlavou Jaroslav Němec a Marek Lipovský bohužel na dlouhou nohu nedokázal trefit úplně prázdnou branku Babic. Po pár minutách založil akci po levé straně Lukáš Panovský, našel Marka Lipovského a ten nahrál úplně volnému Jaroslavu Brabcovi, který svoji střelu tváří v tvář brankáři hostů zbytečně uspěchal a netrefil branku. Ve Obrazek30. minutě rozehrával Jaroslav Válek další ze série rohových kopů a tentokráte našel hlavu Jaroslava Němce, který ale opět míč nedokázal umístit mezi tyče hostů. Přišel trest !!! Hosté, kteří se dostali poprvé po 35 minutách na naši půli vybojovali roh. Jejich záložník tento rozehrál a našel na vápně hráče hostů, ten netrefil míč dobře a míč se dostal až za naši obranu, kde po nedůraznosti Jaroslava Válka a Martina Špicla dorazil míč za záda bezmocného brankáře Kamila Válka babický útočník - 0:1. Opět jsme se do týmu Babic opřeli a začali tvořit další a další šance, tyto však zůstaly neproměněny. Zadostiučinění přišlo Obrazekaž ve 45. minutě, kdy důrazný Martin Válek obehrál v pokutovém území babického obránce a naservíroval míč na malé vápno Jaroslavu Němcovi, který nadvakrát prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:1.

Do druhé půle jsme šli jednoznačně za cílem vstřelit vítěznou branku a pokusit se k ní přidat i další. Scénář byl stejný, tlačili jsme, ale nebyli jsme schopni šance přetavit v branky. V 50. minutě jsme byli k brance blízko. Po pravé straně rozehráli kombinaci Jaroslav Brabec a Martin Válek, který utekl a centroval na Marka Lipovského, který stál sám před prázdnou brankou, ale zvolil Obrazeknešťastné řešení situace zpracováním míče a doražením na úkor rychlejšího zakončení hlavou. Jeho střelu zablokovali babičtí obránci. Kopali jsme spoustu rohů, které jsme zakončovali nepřesně nebo do náruče připraveného brankáře hostů. Dvakrát hlavičkoval Martin Mašek, jednou Jaroslav Němec a jednou si po trestném kopu Jaroslava Válka zaběhl za obranu Martin Špicl, jehož hlavička bohužel také jen těsně minula cíl. V 70. minutě mohl přijít trest !!! Po levé straně utekl babický útočník, dokázal dát míč na penaltu pod sebe, ale jeho spoluhráč netrefil míč ideálně, takže s ním brankář Kamil Válek neměl moc starostí. O Obrazekněkolik minut později nám zatrnulo ! Dnes velmi slabý článek naší obrany, kapitán Martin Špicl, špatně řešil bránění dvou útočníků a ti se následně dostali do přečíslení 2 na 1Babický útočník zvolil dobré řešení a z vápna poslal perfektní technickou střelu k tyči, ale Kamil Válek bravurně dokázal vytěsnit míč konečky prstů na rohový kop. To bylo ze strany Babic vše a my šli za vítězstvím. V 80. minutě to konečně vyšlo ! Po rohovém kopu Jaroslava Válka zleva si na míč nádherně naskočil Martin Mašek a hlavou o zem nedal šanci brankáři hostů - 2:1. Poté jsme již hru zatáhli a uklidnili a v poklidu dohráli Obrazekzápas ve středu pole a na půli hostů.

Sumasumárum: Zápas jsme po jednoznačné převaze dotáhli do vítězného konce, zisk povinných bodů je splněn. Každopádně ve hře dnes chybělo nasazení, týmový duch a štěstí v zakončení. Ale i takové zápasy prostě jsou a je dobře, že jsme ho dokázali ve finále zlomit. Měli bychom se poučit z chyb, abychom se v příštím důležitém zápase opět našli a předvedli naši výbornou hru, kterou umíme.