DOLNÍ LOUČKY - BÁNOV 1:0 (0:0), PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

14. 3. 2009

Naše branka: Jiří Pavlíček

Sestava: Lukáš Šperlín - Jaroslav Válek, Martin Špicl, Michal Kroupa, Martin Plachký - Radek Vystrčil, Martin Mašek, Jiří Pavlíček, Lukáš Panovský - Martin Válek, Jiří Had - další hráči - Miloslav Jašek, Rostislav Beránek, Jan Mašek, Tomáš Černý, Stanislav Jaroš

sobotu, 14. 3. 2009 jsme v 8,15 hod. sehráli další přátelské utkání, jenž bylo součástí našeho soustředění Uherském Brodě. Utkali jsme se s účastníkem I. B třídy, týmem Bánova, takže bylo jasné, že nás bude čekat mnoho nových a užitečných zkušeností.

úvodu utkání nás soupeř zatlačil, avšak do větší příležitosti jsme jej nepouštěli. Vycházeli jsme ze zajištěné obrany a tato taktika byla, jak se později ukázalo, velice úspěšná. Od 10. minuty se hra vyrovnala a i my jsme se dostávali na dostřel soupeřovi branky, ovšem rovněž bez úspěchu. Hrálo se především ve středu pole a do naší, snad jediné vážnější příležitosti se dostal ve 30. minutě Jiří Pavlíček, ale jeho nebezpečná střela skončila mimo branky Bánova. Náš soupeř měl největší příležitost ve 40. minutě, kdy po rohovém kopu nebezpečně hlavičkoval Bánovský kapitán, naštěstí se jeho střela do naší svatyně nevešla. Minutu před koncem první půle se ještě do slibné příležitosti dostal Miloslav Jašek, ale i jeho pohotové zakončení skončilo nad brankou soupeře. Poločas tedy skončil bez branek.

Ve druhém poločasu byl scénář hry velmi podobný tomu prvnímu. Hrálo se i nadále především ve středu hřiště a ani jeden z týmu se na dostřel branek nedostával. Několikrát jsme vymysleli výbornou přímočarou akci po křídlech, kde byl velmi vidět především Jiří Had. Bohužel následné centry nebyly dobře zakončeny. Nepřesně pálili postupně Lukáš Panovský i Jiří Pavlíček. Bánovští fotbalisté zahrozili dvakrát po rohových kopech, ale obě tyto situace vyřešil úspěšně kapitán Martin Špicl. V 71. minutě měl náš soupeře největší šanci v zápase, kdy křižný pas zpracoval úspěšně jejich útočník a následnou střelu bravurně vyrazil Lukáš Šperlín. V 75. minutě unikl po pravé straně Stanislav Jaroš, odcentroval, bohužel nikdo nedokázal zakončit a přetažený centr vracel zpět před branku Lukáš Panovský. Na konci celé akci byl Radek Vystrčil, který z otočky pohotově vypálil, ale míč prosvištěl těsně nad brankou. Rozhodující akce celého utkání se zrodila v 87. minutě, míč získal Michal Kroupa, vysunul přízemním pasem zabíhajícího Lukáše Panovského, jenž poslal před branku soupeře centr, který pohotově přetavil ve vítěznou branku a zároveň premiérovou v našem dresu – Jiří Pavlíček – 1:0. Zbytek utkání již jsme si bez problémů pohlídali.

Sumasumárum: Celé utkání bylo velmi vyrovnané a náš tým makal na hranici svých možností. Rozhodně jsme nahráli „druhé housle“, což se cení. Soupeři, který hraje o 2 soutěže výše, jsme se naprosto vyrovnali a nakonec i celé utkání zlomili vítěznou brankou. Všem bych chtěl za naprosto výborné výkony tímto poděkovat.