DOLNÍ LOUČKY - CHUDČICE 5:1 (1:1) - PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

22. 3. 2008

sobotu, 22. 3. 2008 ve 12,00 hod., sehráli naši muži další přátelské utkání na umělé trávěBrně, Janouškově ulici,kvalitním týmem hrajícím III. třídu v okresu Brno-venkovChudčicemi.

ObrazekOba týmy vstoupili do utkání velmi opatrně, vycházelo se ze zabezpečených obran a hrálo se především ve středu pole. Asi v 10. minutě to byly právě Chudičce, které vyslaly v krátkém sledu dvě nebezpečné, ale zároveň nepřesné střely. V 15. minutě se hezky uvolnil na hranici velkého vápna soupeře Jaroslav Němec, našel pod sebou Martina Maška, jehož následná střela však prosvištěla jen těsně na břevnem branky Chudčic. Ve 20. minutě zahrávaly Chudčice rohový kop, který naše obrana odvrátila mimo naše pokutové území, ale do míče se opřel tvrdě záložník soupeře a brankář Kamil Válek musel vystřihnout bravurní zákrok, když vytáhl střelu k tyči na další rohový kop. Poté měli Chudčice další velmi nebezpečnou šanci, když po závaru před naší brankou byl již ObrazekKamil Válek překonán, ale na brankové čáře skvěle zastoupil Patrik Křenek a zabránil tak jasné brance. Ve 25. minutě již ale soupeř slavil. Po průniku jejich středového záložníka z pravé strany přišel krásný centr, který se chystal odhlavičkovat do bezpečí kapitán Martin Špicl, míč mu však nečekaně přizdvihl Jaroslav Válek a Chudčický útočník měl již lehkou úlohu, když z malého vápna pohodlně hlavou otevřel zápasový účet – 0:1. Ve 28. minutě zahrávaly Chudčice po faulu další trestný koppravé strany, ale dobře umístěnou ránu kryl dobře postavený Kamil Válek. Ve 30. minutě se po krásném křižném pasu od Lukáše Panovského dostal k míči Martin Mašek, ale jeho nádhernou střelu z otočky ještě nádherněji kryl skvěle chytající Karel Mičánek. Ve 40. minutě se dostal k dalšímu křižnému pasu Lukáš Panovský, který našel na hranici pokutového území ObrazekJaroslava Němce, a ten z první vysunul Michala Stratila, jehož obránci soupeře museli faulovatpenalta. Tu bez problémů proměnil Lukáš Panovský a vyrovnal – 1:1. V poslední minutě první půle se ještě do zajímavé šance dostaly Chudčice, když po centru z pravé strany nebezpečně hlavičkoval sběhnuvší levý záložník soupeře. Jeho hlavičku však Kamil Válek kryl.

Do druhé půle jsme vstoupili daleko aktivněji, již nechyběl absentující pohyb bez míče a na naší hře to bylo znát. V 50. minutě vysunul krásně Michala Stratila Lukáš Panovský, Michal obešel dva obránce soupeře a poté křižně vypálil, jeho střela však neměla potřebnou razanci, takže si s ní Karel Mičánek bez problémů poradil. O pět minut později pronikal Jaroslav Němec po pravé straně, následně vyslal krásný, nadýchaný centr, na který si sběhl opět Michal Stratil, ale hlavou trefil pouze dobře Obrazekpostaveného Karla Mičánka. V 60. minutě jsme již mohli slavit. Martin Plachký dobře vysunul Jaroslava Němce, který poslal zpět před vápno míč na Lukáše Panovského, který se opřel do míče z voleje a tento skončil v šibenici Chudčické branky – 2:1. V 65. minutě se dostal k míči opět velmi aktivní Lukáš Panovský, který vysunul po levé straně Michala Stratila a ten poslal před branku soupeře tvrdý přízemní centr, který nekompromisně doklepl do sítě Martin Válek – 3:1. O pět minut později jsme se opět dostali do přečíslení a Martin Válek vysunul geniálně střídajícího Patrika Srbu, který si bohužel míč nezpracoval a jeho volej proletěl jen asi 30 cm nad brankou Chudčic. V 72. minutě se dostal na dostřel branky soupeře opět Lukáš Panovský, ale jeho střela tentokráte jen těsně minula cíl. Za další 2 minuty si vyměnili míč Stanislav HalasMartinem Maškem a volej Obrazekdruhého jmenovaného skončil opět jen těsně nad brankou našich protihráčů. O minutu později se opět dostal ke střele Martin Mašek, ale i tentokrát jeho střela minula branku. Míč proletěl jen několik centimetrů vedle pravého horního růžku branky Chudčic. V 77. minutě ještě pálil ze 20-ti metrů Michal Stratil, ale jeho křižná rána minula pravou tyč. V 82. minutě pronikl po předchozím faulu po pravé straně Patrik Srba, poté nezjištně uvolnil Martina Maška, který obešel posledního obránce a přízemní technickou střelou nedal Karlu Mičánkovi šanci – 4:1. O minutu později zahrával Stanislav Halas rohový kop z pravé strany, na ten si naskočil Martin Špicl, ale míč skončil bohužel jenom nad brankou soupeře. V 85. minutě si narazil po další akci v pokutovém území soupeře Jaroslav BrabecMartinem Válkem, ale prvně jmenovaný bohužel brankáře Karla ObrazekMičánka nepřekonal.  87. minutě se to však již povedlo, když na začátku akce byl Martin Válek, který vysunul nalevo Martina Maška, jehož centr zužitkoval Patrik Srba a zapečetil tak účet utkání na konečných 5:1. Do konce utkání se již nic vážného nestalo.

Sumasumárum: Utkání mělo dobrou kvalitu, z počátku oba soupeři začali opatrně, poté se však osmělili a Chudčice byly mírně aktivnější a nebezpečnější, naše obrana však fungovala na jedničku. Ve druhé půli jsme již jasně dominovali a Chudčice přehrávali po všech stránkách. Výsledkem bylo několik krásných kombinačních akcí a také 4 velmi pohledné branky. Každý z hráčů dnes podal skvělý výkon, hodně se bojovalo, dohrávali se souboje a po ztrátě míče se o něj dřelo dál. Výsledek 5:1 je zasloužený a jak vidno, můžeme věřit, že jsme na dobré cestě.