DOLNÍ LOUČKY - CHUDČICE 3:2 (1:2), 6. 6. 2010

6. 6. 2010

Naše branky: Jaroslav Melichar 1:1, Stanislav Jaroš 2:2, Jaroslav Melichar 3:2

Sestava: Kamil Válek - Jaroslav Válek, Michal Kroupa, Martin Plachký, Jan Veselý (Jakub Juříček) - Václav Seyfert, Martin Mašek, Jan Mašek (Stanislav Jaroš) - Jaroslav Němec, Vratislav Kostelan, Jaroslav Melichar

ŽK: Vratislav Kostelan, Stanislav Jaroš, Martin Plachký

Dne 6.6. 2010 jsme na domácím trávníku přivítali zachraňující se tým Chudčic, se kterým jsme v podzimní části sezony na jeho hřišti prohráli smolně v poměru 1:0. Jednalo se o další z řady regionálních derby a hezké počasí slibovalo slušnou návštěvu fanoušků.

Již v 5. minutě se svou střelou z hranice 30. metrů prezentoval Martin Mašek, bohužel tato střela neměla brankové parametry. V 9. minutě se dostali hosté do první vážnější šance a hned ji dokázali využít. Hostující útočník se dokázal od autové krajní čáry prokličkovat přes tři naše obránce až na hranici našeho velkého vápna, kde střílel levou nohou, bohužel tato slabá střela se odrazila od zad Martina Maška do protipohybu našeho brankáře a skončila v naší síti,  0:1. Tato ojedinělá šance hostů nás nesrazila a i nadále jsme hrozili z rohových kopů a centrovaných míčů, prozatím však bez brankového efektu. Ve 23. minutě poslal Michal Kroupa odkopem od naší brány dlouhý míč na Jaroslava Melichara, který jej důrazně sledoval a po nedorozumění hostujících středních obránců se s míčem zjevil sám před brankářem hostů, kde už neměl problém s proměněním své šance, 1:1. Ve 35. minutě natáhl svoji dalekonosnou střelu Václav Seyfert, ale tuto bombu směřující pod břevno dokázal hostující brankář se štěstím vyrazit na roh. O dvě minuty později po „závaru“ ve vápně soupeře poskakoval míč před brankovou čárou hostí, ale ani Martin Mašek ani Jaroslav Němec neměli dostatek důrazu, aby míč dopravili za brankovou čáru. Ve 45. minutě dokázal využít svoji výškovou převahu soupeř, když se hlavičkou po trestném kopu dokázal prosadit hostující útočník, tuto střelu směřující k tyči dokázal bravurně robinzonádou vytáhnout Kamil Válek na tyč, ale dobíhající, nikým neatakovaný soupeř neměl problém dopravit míč do odkryté branky, 1:2.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s jednoznačným cílem zvrátit stav utkání, bohužel měl začátkem druhého poločasu více ze hry soupeř. V 53. minutě došlo ke klíčovému střídání na naší straně, když do hry nastoupil „žolík“ Stanislav Jaroš. Ihned se zapojil do hry a v průběhu následujících deseti minut se prezentoval třemi tvrdými střelami ze střední vzdálenosti, které však postrádaly přesnost. V 64. minutě se však již dokázal prosadit, když odražený míč z vápna soupeře vracel obloučkem do „ohně“ Jaroslav Válek, Stanislav Jaroš podstoupil tvrdý souboj s brankářem hostů, dokázal jej vyhrát a pak již nebyl problém dopravit míč do odkryté brány, 2:2. V 69. minutě zahrozili ojedinělou šancí hosté, když si za naši obranu zaběhl hostující útočník, jeho střelu z úhlu si však Kamil Válek dokázal pohlídat. V 78. minutě si Stanislav Jaroš pokryl míč u brankové čáry soupeře, zpětnou přihrávkou našel Jaroslava Melichara, který s míčem prošel až do velkého čtverce  a dokázal „bodlem“ prostřelit hostujícího brankáře, 3:2. Poté hosté vrhli všechny síly do útoku a snažili se prosadit nakopávanými míči, s těmito si však domácí obrana dokázala poradit, naopak jsme hrozili rychlými protiútoky. V posledních 10. minutách se ještě dvěmi střelami z větší vzdálenosti prezentoval Václav Seyfert, bohužel tato zakončení neměla dostatečnou razanci.

Sumasumárum: I když podle papírových předpokladů se mohlo zdát, že dnešní utkání bude se soupeřem ze dna tabulky bez větších potíží, opak byl pravdou. Utkání nás stálo mnoho sil, jednak z důvodu velice náročného počasí a jednak z důvodu důrazného a „urostlejšího“ soupeře. Je však dobře, že jsme svou bojovností dokázali zvrátit nepříznivý stav utkání a připsali si velmi cenné tři bodíky.