DOLNÍ LOUČKY - ČUČICE 3:0 (0:0), 9. 9. 2007

9. 9. 2007

V neděli, 9. 9. 2007 v 16,30 hod., sehráli naši muži další mistrovské utkání na krásném domácím trávníku proti týmu - Čučice. V loňské sezóně jsme s tímto týmem měli smíšené výsledky, na podzim jsme s nimi na domácím trávníku prohráli 0:1, na jaře jsme jim prohru vrátili a ze hřiště v Čučicích jsme odvezli všechny 3 body za výhru 2:0.

Do utkání jsme vstoupili rozpačitě a hra se odehrávala po většinu času ve středu pole. Pomalu jsme se však začali osmělovat a první naši šanci neproměnil Martin Válek, který po nahrávce od Miloše Zedníka prošel až na úroveň velkého vápna a poslal tvrdou ránu těsně nad hostující branku. O pár minut později se do podobné šance dostal Jaroslav Němec, kterému míč narazil Martin Válek, i Obrazekjeho tvrdá rána však proletěla jen těsně nad hostující brankou. Ve druhé polovině první půle už jsme převzali otěže utkání a zatlačili Čučice před jejich pokutové území. Jedinou výraznější šancí však byla krásná kombinace na levém křídle a následná dělová střela Lukáše Panovského, kterou zastavila pravá tyč hostující branky. Míč se odrazil zpět před branku a Marek Lipovský prázdnou branku přestřelil ! I přes naši velkou snahu jsme do konce poločasu branku nedokázali vsítit.

Do druhé půle jsme vstoupili ve velkém stylu a chtěli jsme utkání co nejdříve rozhodnout. Po pár minutách si přebral Martin Válek na hranici pokutového Obrazekúzemí přihrávku, obešel dva obránce a vypustil tvrdou ránu, která jen těsně minula cíl. V 55. minutě se postavil k trestnému kopu Martin Válek a jeho dělová rána minula jen o pár centimetrů pravý horní růžek branky Čučic. Po pár minutách měli hosté prakticky jedinou vážnou šanci a po závaru v našem pokutovém území, vypustili velice nebezpečnou střelu k tyči zpoza pokutového území a vyznamenal se náš brankář Kamil Válek. V 60. minutě jsme konečně mohli slavit. Lukáš Panovský se dostal do jeho tradiční pozice, tvrdě vypálil, míč brankář skvěle vyrazil, ale na vápně zpracoval míč Michal Kroupa a technickou chytrou střelou poslal náš celek do vedení - 1:0. O několik minut Obrazekpozději se do další střely opřel Jaroslav Němec, ale i jeho střela minula jen těsně cíl. V těchto minutách jsme již jasně soupeře z Čučic přehrávali. Další střelu vyslal obránce Patrik Křenek, ale opět jeho koncovka nebyla ideální. Po rohovém kopu v 75. minutě došlo k závaru v hostujícím pokutovém území, míč poskakoval před brankou Čučic, míč dloubnul Jaroslav Němec, ale hlavičkující kapitán Martin Špicl neměl síly na razantnější zakončení. Klid přinesl až Martin Válek v 80. minutě, když po geniální přihrávce od Patrika Srby, obešel ještě dva obránce a nedal hostujícímu brankáři šanci - 2:0. Po pár minutách přišla další gólová situace, po kombinaci u levého rohového praporku si Obrazekmíč narazili Patrik Srba a Lukáš Panovský, druhý jmenovaný poslal do vápna krásný centr a na něj si sběhl Václav Burian a zapečetil výsledek utkání na 3:0 pro náš tým. Těsně před koncem se dostal opět k tvrdé ráně Lukáš Panovský, ale jeho dělovku s velikými problémy vytěsnil hostující brankář na břevno. Do konce utkání se již nic vážnějšího nestalo.

Sumasumárum: Po rozpačitém začátku utkání jsme si postupně vytvořili jasnou převahu a hosty prakticky do ničeho vážnějšího nepustili. Opět jsme hráli velice dobře kombinačně a jistě líbivě pro diváky, kterých zde bylo opět něco přes 100. Pozitivum je, že jsme si konečně dali pozor na naše věčné řečnění a bylo to znát na naší herní pohodě. Dle mého názoru jsme dnes sehráli nejlepší utkání v této sezóně.