DOLNÍ LOUČKY - DEBLÍN 0:1 (0:0), 20. 9. 2015

20. 9. 2015

Sestava: Václav Burian - Jakub Mičánek (Vojtěch Divácký), Martin Plachký, Martin Midrla, Jakub Halas - Jan Mašek, Václav Seyfert, Miloš Zedník (Vojtěch Divácký) Jakub Kándl - Jan Jaroš, Stanislav Jaroš

V neděli 20.9.2015 jsme na domácím pažitu přivítali Deblín.

Nevím proč, ale většině našim hráčům, naskakuje husí kůže, už jen když slyší, že budeme hrát derby s tímto soupeřem. Nutno podotknout, že nám chybělo 5 borců ze základní sestavy, například, Jiří Mašek, Martin Mašek, Michal Kroupa atd.
Prvních 10 minut bylo krušných, Deblín nás doslova zamčel na vlastní půlce a nechtěl pustit ven. Teprve v 19. minutě jsme se dostali do první příležitosti my, ale ani Jan ani Stanislav Jarošové nedokázali skákající míč usměrnit níž než do ochranné sítě za brankou. Slušnou šanci na změnu skoré měl ještě hlavičkující Martin Midrla, který ale nedokázal přesně rozehraný míč z rohu, dostat hlavou do brány. To je víceméně vše z našich příležitostí za první poločas.
Ve druhé půli jsme byli aktivnější, důraznější, ale nepřesnost našich nahrávek nám neumožnovala se přes defenzivně stažený a na remízu hrající Deblín dostat. Naopak byl to soupeř, kterému začli vycházet dlouhé balóny. Po několika chybách v našich obraných řadách se hned 2krat po sobe dostali k míči hosté. V prvním případě vytahoval konečky prstu skvěle chytající Václav Burian a při druhé šanci přispěchal na poslední chvíli Martin Plachký a zametl míč daleko k soupeři.
Jak už to v derby bývá zvykem, diváci ženou své hráče k vítězství a stejně tak tomu bylo i tentokrát. Návštěva byla opravdu velmi slušná. V 85. minutě se deblínské levé křídlo dostalo až na hranici vápna, obtočil se kolem bránícího Vojty Diváckého, který ho ale následně poslal faulem k zemi. Z hranice vápna přisel dlouhý balón až na zadní tyč, odkud se od jednoho z hostu odrazil na male vápno. Tam už čekal naprosto osamocený deblínský Wünsch Zdeněk a prudkou střelou poslal míč pod břevno naší svatyně 0:1. Zbylých 10 minut jsme makali jako Šroubci, ale ani náš závěrečný tlak a několik střel z dálky, neskončilo za zády brankáře Deblína.