DOLNÍ LOUČKY - DEBLÍN 3:4 (2:2), 1. 11. 2009

Naše branky: Michal Kroupa 1:1, Martin Válek 2:1, Stanislav Halas (penalta) 3:4

Sestava: Kamil Válek - Martin Plachký, Michal Kroupa, Martin Špicl, Aleš Blažek - Martin Válek (Jan Mašek), Václav Seyfert, Stanislav Halas, Ivan Miovský (Stanislav Jaroš) - Jaroslav Melichar, Václav Burian (Jiří Had) - další náhradník - Jaroslav Válek

ŽK: AleŠ Blažek (74´)

ČK: Aleš Blažek (77´)

neděli, 1. 11. 2009 od 14,00 hod., sehráli naši muži další mistrovské utkání na domácím trávníku proti týmu z Deblína. Jednalo se o „derby“ a my jsme konečně po několika nelichotivých výsledcích chtěli vyhrát. Trávník byl hodně podmáčený a rozbitý, jelikož se dnes hráli ještě utkání žáků a dorostu, přesto jsme chtěli vybojovat všechny 3 body.

Úvod utkání byl vyrovnaný, my jsme se snažili držet míč na zemi a hra nebyla špatná. V 5. minutě zahrozil Deblín, když zahrával rohový kop a následnou hlavičku vykopl Michal Kroupa z brankové čáry na roh. Následovaly ještě další 3 rohy v řadě a ten třetí byl bohužel kritický. Poslední roh trefil hlavou přesně k tyči hostující hráč a prohrávali jsme – 0:1. Ve 13. minutě se k odraženému míči před brankou hostí prodral Martin Válek, ale jeho střela byla na poslední chvíli zablokována obráncem. V 18. minutě vybojoval vně pokutového území soupeře míč Jaroslav Melichar, ale sám proti brankáři neuspěl a ten vyrazil na roh. K tomu se postavil Martin Válek a Michal Kroupa hlavou vyrovnal – 1:1. Ve 21. minutě založil krásnou kombinační akci Václav Seyfert, vysunul do křídla Jaroslava Melichara, ten poslal před branku prudký centr, který prošel až k Martinovi Válkovi, Martin však místo do odkryté svatyně mířil těsně nad. Ve 22. minutě jsme zahráli další skvělou kombinační akci po pravé straně, na jejímž konci byl perfektní centr Martina Válka, jenž trefil přesně hlavu Václava Buriana, bohužel opět těsně vedle. Ve 23. minutě získal míč na velkém čtverci soupeře Stanislav Halas, výborně se uvolnil a levou vyslal střelu, která jen o několik centimetrů minula pravý horní růžek branky Deblína. O minutu později vyslal do průniku po pravé straně Martina Válka Jaroslav Melichar a první jmenovaný z ostrého úhlu prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:1. Bohužel ihned z rozehrávky byli naši útočníci nedůrazní a Deblínský záložník poslal do brejku svého křídelníka, který tísněn Martinem Plachkým vypálil, míč před Kamilem Válkem skočil a bylo vyrovnáno – 2:2. Ve 33. minutě letěl další z mnoha centrů z pravé strany do soupeřova pokutového území, brankář míč vyboxoval, Ivan Miovský pálil ihned z voleje, ale smolně trefil opět pouze brankáře. Ve 38. minutě jsme zahráli velmi podobnou akci té poslední a u zakončení byl opět Ivan Miovský, parádně vypálil, ale Deblínský gólman se opět vyznamenal a střelu mířící pod „víko“ vytěsnil na roh. Tento zahrával Martin Válek a soupeřův obránce při odkopu zahrál rukou – následuje pokutový kop. Ten si postavil Michal Kroupa, poslal sice brankáře na druhou stranu, ale trefil pouze levou tyč Deblínské branky. Bohužel šance za šancí a naše střelecká potence je přímo tragická. První poločas tedy skončil smírně v poměru – 2:2.

Do druhého poločasu jsme šli jasně s tím, že utkání zlomíme a snad i zlomíme naši hrozivou nepříznivou bilanci. Jenomže, ihned ve 46. minutě zahrál Deblín centr z pravé strany přímo do rukou Kamila Válka, tomu po ležérním zákroku míč vyklouzl z rukou a skončil přímo na hlavě soupeřova útočníka, jenž z brankové čáry nemohl nic jiného než skórovat – 2:3. Začalo urputné dobývání soupeřovi branky, ale finální přihrávka a moment překvapení je v nedohlednu. Když je třeba, zaskakuje pozorný Deblínský brankář. V 68. minutě se skvěle uvolnil v pokutovém území Václav Seyfert, ale jeho následnou křižnou ránu opět kryl brankář soupeře. O minutu později zahrával trestný kop Aleš Blažek, jeho centr hlavou výborně prodloužil Michal Kroupa, ale míč jen o kousek míjí pravou tyč. Před rozehráním trestného kopu zbytečně Aleš Blažek řečnil a dostal žlutou kartu. V 74. minutě ztratili zbytečně míč Jiří HadMartinem Plachkým, soupeřův záložník vyslal do dalšího brejku útočníka a ten nedal technickou střelou k tyči Kamilu Válkovi šanci – 2:4. V 77. minutě poslal Deblín další dlouhý míč za naši obranu, Kamil Válek však další ránu soupeře vytěsňuje na roh. Aleš Blažek situaci zbytečně komentuje a dostává přísnou druhou žlutou kartu a po následné červené jde pod sprchy !!! I v deseti jsme bojovali, ale soupeř si výsledek s přehledem hlídal. V 85. minutě zahrával další trestný kop Martin Špicl, nachází Michala Kroupu, který je loktem faulován a je z toho další pokutový kop. K tomu se staví Stanislav Halas, a bez větších problémů snižuje – 3:4. V poslední minutě ještě zahrával další trestný kop z rohu velkého vápna kapitán Martin Špicl, ale s jeho střelou si bez problémů poradil hostující brankář. Utkání končí a my opět končíme bez bodu !!!

Statistiky dnešního utkání:

Střely na branku – 13:8, rohové kopy – 9:5, fauly – 11:19

Sumasumárum: Nebudu komentovat, to snad ani nejde. Dokud nezačneme proměňovat šance, nemůžeme myslet na body. Hra v první půli byla dle mého výborná, ve druhém dějství to bylo horší, přesto jsme byli lepší, ale soupeř nás opět vyškolil z efektivity a to hodně krutě !!!