DOLNÍ LOUČKY - DEBLÍN 1:0 (0:0), 26. 9. 2010

26. 9. 2010

Naše branka: Martin Plachký (penalta) 1:0

Sestava: Václav Burian - Pavel Rozsypal, Michal Kroupa, Martin Plachký, Jaroslav Brabec (60´ Petr Gloza) - Jan Mašek, Martin Mašek (80´ Martin Špicl), Miloš Zedník, Jaroslav Němec - Jaroslav Melichar, Jan Kožina - další náhradník - Tomáš Krejčí

neděli, 26. 9. 2010 od 16,00 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání a cca po měsíci konečně na domácím hřišti. Terén nebyl lehký, jelikož celý den pršelo, ale utkání se mohlo i tak odehrát. My jsme chtěli za každou cenu vyhrát, protože právě zmiňovaný měsíc se našemu týmu vůbec nedařilo.

Úvod byl v duchu vzájemného oťukávání, ale ve 4. minutě jsme mohli jít do vedení. Nejdříve kapitán Michal Kroupa obdržel míč od Jaroslava Němce, posunul si jej a parádně ze 30-ti metrů pálil, míč skočil těsně před brankářem hostí, ale ten jej jen s obtížemi dokázal vytěsnit na roh. Po jeho rozehrání se ke střele opět dostal Michal Kroupa a opět krásnou střelu „pod víko“ vytěsnil konečky prstů brankář Deblína na roh. Ve 24. minutě zahrozili i hosté, když rozjeli akci po pravé straně na jejíž konci byl soupeřův křídelník a jeho ránu vytěsnil dnešní brankář Václav Burian na břevno. Uffff, to jsme si oddechli. Zbytek poločasu se odehrál víceméně ve středu hřiště bez dalších vážnějších ohrození na jedné či druhé straně.

Do druhého poločasu náš tým vstoupil jako pokropený živou vodou a prakticky jsme Deblín do ničeho nepustili. Bohužel se opět ukazovala naše slabina – neproměňování šancí, ale pěkně od začátku. Hned ve 47. minutě propadl nákop Jaroslava Němce soupeřovým obráncům a Jaroslav Melichar se řítil sám na brankáře, bohužel tento jej bravurním zákrokem vychytal. Ve 49. minutě rozehrával Jan Mašek rohový kop a sběhnuvší Jaroslav Němec z malého vápna trestuhodně zahodil. V 52. minutě „sbalil“ míč Martin Plachký, prošel přes 3 protihráče a parádní křižnou ránou střílel jen těsně vedle pravé tyče deblínského brankáře. V 60. minutě poslal Jaroslav Němec dlouhý míč na Jaroslava Melichara, ten si výborně stáhl míč a uvolnil střídajícího Petra Glozu, bohužel  jeho střela se mezi tyče nevměstnala. V 61. minutě deblínský bek uklouzl a v tu ránu zde byla naše velká příležitost. Jan Mašek vysunul Jaroslava Melichara, ten vrátil zpět na Maška, který ve 100% příležitosti nastřelil pouze soupeřova gólmana. A tak přišla 69. minuta, když deblínská obrana zastavila další náš protiútok, odraženého míče se skvěle zmocnil Jan Kožina, vlétl do vápna a tam byl sestřelen obráncem – penalta. Tuto zkušeně proměnil Martin Plachký do protipohybu brankáře – 1:0. I nadále jsme byli aktivnější a další odražený míč zakončoval střelou vedle Pavel Rozsypal. V 80. minutě zakončoval po rohovém kopu Martin Mašek těsně vedle. V 85. minutě se zbavil střídající Martin Špicl obránce na pravé straně a poslal před branku soupeře nadýchaný centr, na nějž jen těsně nedosáhl Jan Kožina. V 87. minutě byl na rohu velkého čtverce faulován Martin Špicl, ale následný trestný kop Jaroslava Melichara skončil opět mimo deblínské branky. V poslední minutě utkání zahrával rohový kop Jaroslav Melichar, poslal do vápna tvrdý přízemní centr, který zakončoval tvrdou ránou k tyči Martin Špicl, ale jeho střelu ještě zblokoval obránce, takže z toho nic nebylo. Pak již následoval konec utkání.

Sumasumárum: První poločas stál slušně řečeno za nic, ve druhé půli jsme si vytvořili tlak, ale bohužel jsme opět mnoho šancí nedokázali přetavit v branku. Naštěstí jsme skórovali alespoň z penalty, takže body zůstaly zaslouženě doma. Příští týden zajíždíme do Chudčic a tam to bude rozhodně jiný oříšek, ale věřím, že tam nějaký ten bodík „urveme“.