DOLNÍ LOUČKY - DOMAŠOV 2:1 (1:1), 18. 5. 2008

18. 5. 2008

Naše branky: Jiří Had 1:0, Martin Válek 2:1

Sestava: Karel Mičánek - Jaroslav Brabec, Martin Špicl, Michal Kroupa, Patrik Křenek - Martin Válek, Martin Mašek, Martin Plachký (Michal Stratil) - Jiří Had (Marek Lipovský), Jaroslav Němec, Lukáš Panovský - další náhradník - Jaroslav Válek

neděli, 18. 5. 200816,30 hod., sehráli naši muži další velmi obtížné mistrovské utkání na domácím trávníku proti týmu Domašova. Každý z nás věděl, že lehčí zápasy již odezněly a dnes k nám zavítal velice kvalitní soupeř.

Prvních 15 minut utkání bylo velmi opatrnýchvětší aktivitou na našich kopačkách. Domašov však skvěle bránil, takže nás téměř do ničeho nepouštěl. V 15. minutě to byli právě hosté, kteří přečíslili naši obranu, jejich křídelník ještě vrátil zpět na velkém vápně lépe postavenému spoluhráči, ale jeho pokus mu Obrazekvčasným odkopem zmařil kapitán Martin Špicl. Ve 20. minutě skvěle vybídl Martin Mašek k protiútoku Martina Válka, který si míč ve vápně zasekl, nahrál pod sebe lépe postavenému Jiřímu Hadovi, který trefil z voleje krásně protilehlý horní růžek Domašovské branky – 1:0. Poté jsme přestali hrát aktivně a hra se vyrovnala. Dokázali jsme vyslat jen několik nepřesných střel, stejně jako náš dnešní soupeř. Ve 31. minutě rozehrál Domašov trestný kop z půlky, útočník posunul za sebe, kde trefil našeho hráče Martina Špicla, od něhož se míč odrazil k protihráči a ten ze vzdálenosti pokutového kopu nedal Karlu Mičánkovi šanci – 1:1. Ve 39. minutě udělal na půlící čáře chybu Martin Špicl a Domašovský protiútok musel hasit až Michal Kroupa. Ve 43. minutě zahrával Martin Mašek trestný kop ze 20-ti metrů, který kopl skvěle a prudce, ale ránu pod břevno Obrazekreflexivně vytáhl na roh výborně chytající brankář soupeře.

Do druhé půle jsme dali více míče na zem a na naší hře to bylo znát. Ve 48. minutě poslal do vápna soupeře trestný kop Lukáš Panovský, do něj si zalehl hlavou Martin Špicl, ale byl „remplován“ soupeřovým obráncem a jeho hlavička byla tedy nepřesná. V 50. minutě si vypracoval skvělou příležitost Michal Stratil a zakončil ji krásnou křižnou střelou zleva, ale obránce který stál u tyče ji tělem vyrazil na rohový kop. V 55. minutě vysunul Martin Válek rychlíka Jaroslava Brabce, který přesprintoval hřiště až vápna soupeře, místo střely volil lehký centr na Michala Stratila, ale míč v poslední chvíli zlikvidoval brankář Domašova. V 65. minutě zahrával rohový kop zprava Martin Válek, na míč si naskočil Martin Mašek, ale jeho dělová hlavička skončila na břevnu branky soupeře. V 70. minutě zahrával zleva trestný kop Lukáš Panovský, do hlavičkového souboje před Obrazekbrankou Domašova si naskočil Jaroslav Němec se soupeřovým obráncem a brankářem, tito dva se srazili a následný odražený míč doslova dotlačil do branky Martin Válek – 2:1. Poté jsme opět mírně polevili a soupeř začal zlobit. Jeho pokusy však kryl Karel Mičánek, nebo byly nepřesné. V 75. minutě dvakrát hlavičkoval po centrech ze stran Martin Válek, poprvé od Michala Stratila, podruhé od Lukáše Panovského, oba pokusy však bez problémů lapil brankář soupeře. V 80. minutě přišly chvíle soupeře. Nejdříve tahal dvakrát za sebou za záchranou brzdu Martin Špicl, který zastavil skluzem, resp. hlavou finální prudké střílené centry mířící před naši branku. Poté hosté po trestném kopu hlavičkovali na zadní tyči nad. V 87. minutě po dalším stříleném trestném kopu zasahoval opět skvěle Martin Špicl skluzem na roh, těsně před sbíhajícími útočníky Domašova. V 88. minutě ještě míč na vápně promáchl opět náš kapitán, ale naštěstí byl u míče Karel Mičánek dříve a poté byl faulován. Utkání tedy skončilo šťastněji pro naše barvy a vyhráli jsme zaslouženě v poměru 2:1.

ObrazekSumasumárum: Utkání sice nebylo z naší strany bůhvíjak kvalitní, ale přesto jsme podali velice bojovný výkon. Rozhodně jsme si vyhrát zasloužili, ale až příliš jsme během zápasu chybovali. Z těchto chyb je třeba se poučit, jelikož Domašov byl prvním z mnoha těžkých soupeřů, kteří nás v blízké budoucnosti čekají. Za 3 body TÝMU děkuji.