DOLNÍ LOUČKY - DRÁSOV 7:1 (3:0), 20. 6. 2009

20. 6. 2009

Naše branky: Lukáš Panovský 1:0, Lukáš Panovský 2:0 (penalta), Lukáš Panovský 3:0, Jiří Pavlíček 4:0, Jiří Had 5:1, Jiří Had 6:1, Václav Burian 7:1 (penalta)

Sestava: Lukáš Šperlín - Jaroslav Brabec, Michal Kroupa, Martin Špicl, Martin Plachký - Stanislav Halas, Jiří Pavlíček, Lukáš Panovský (Václav Burian), Jan Malásek - Stanislav Jaroš (Václav Seyfert), Jiří Had

Fotogalerie z utkání a závěrečné

sobotu, 20. 6. 2009, od 16,30 hod., se naši muži rozloučili se soutěžní sezónou 2008/09, když na domácím hřišti před cca 200 diváky přivítali v derby tým Drásova. Na podzim jsme na jejich hřišti „utrpěli“ prohru po špatném výkonu 1:2, takže jsme soupeři měli hodně co oplácet.

Ihned od úvodních minut jsme ukazovali soupeři, kdo že to dnes asi bude pánem na hřišti a v 5. minutě vybojoval míč ve středu pole Jiří Pavlíček, vysunul Lukáše Panovského a ten dělovkou ze 30-ti metrů dostál náš tým do vedení. Míč se odrazil od břevna nádherně do branky – 1:0. I nadále jsme hýřili aktivitou, ale naše střeli pokryl hostující brankář. V 15. minutě vyslal přízemním pasem po pravé straně Martin Špicl Jiřího Hada, jenž naservíroval před branku osamocenému Lukáši Panovskému, kterého „sestřelil“ Drásovský obránce – penalta. Tuto s přehledem do protipohybu proměnil Lukáš Panovský – 2:0. Ve 20. minutě obešel Václav Seyfert po levé straně hned 3 protihráče a naservíroval před branku Jiřímu Pavlíčkovi, ten nejdříve míč přeběhl, ale poté se vrátil a z otočky pálil těsně vedle levé tyče. Ve 25. minutě zahrozil poprvé vážně Drásov, když na konci dobré kombinace stál jejich útočník na našem velkém vápně, naštěstí netrefil naši svatyni. O pět minut později měl Drásov další velkou příležitost, ale útočník, jenž šel sám na Lukáše Šperlína, si ve finální fázi ukopl míč. Ve 32. minutě zahrával trestný kop Lukáš Panovský, ale ve velkém závaru před hostující brankou soupeř ukopl míč na roh, z něhož nebezpečně hlavičkoval Michal Kroupa, brankář Drásova však kryl. Ve 35. minutě byl u zrodu naší krásné akce Jiří Had, který uvolnil do brejku Václava Seyferta, jenž dal zpět před branku a Lukáš Panovský nekompromisně pečetil svůj dnešní hattrick, kterým si také vystřílel „zlatou kopačku“ této sezóny – 3:0. Ve 35. minutě zahrával trestný kop Jiří Had, ale jeho střelu vytěsnil hostující gólman na břevno. Ve 40. minutě vypálil ze 30-ti metrů tvrdě Jan Malásek, ale s jeho střelou, byť s problémy, si poradil Drásovský brankář. V poslední minutě první půle jsme ubránili Drásovskou akci a naopak vymysleli krásný rychlý protiútok. Václav Seyfert vyslal po pravém křídle Jiřího Hada, jenž našel před brankou sběhnuvšího Michala Kroupu a ten obešel obránce, avšak střílel vedle. Do kabin jsme tedy odcházeli za uspokojivého stavu 3:0.

Ve druhé půli jsme začali minimálně stejně aktivně jako v té první. Během prvních 5 minut se nepřesnými střelami bleskli 2x Václav Seyfert a jednou Jan Malásek. V 52. minutě proniknul po pravé straně Jiří Had a naservíroval míč Jiřímu Pavlíčkovi před branku. Ten byl nekompromisní a bodlem prostřelil hostujícího gólmana počtvrté – 4:0. V 55. minutě měl velkou příležitost Jiří Had, ale jeho střela skončila mimo tyče soupeřovi branky. V 57. minutě po hezké kombinaci volil Jaroslav Brabec tvrdou střelu místo centru a míč skončil v boční síti Drásovské branky. V 63. minutě vyslal do „uličky“ Jiří Pavlíček Stanislava Halase, ale tomu v poslední chvíli ukopl obránce míč na roh. V 65. minutě vyslal Václav Seyfert do uličky Lukáše Panovského a ten byl ve vápně opět faulován. Penaltu kopal kapitán Michal Kroupa, ale bohužel hostující brankář jeho střelu vystihl. V 70. minutě začali zlobit hosté a my trošku polevili. Drásov zahrozil dvakrát po trestných kopech hlavou, ale Lukáš Šperlín byl bezchybný. V 73. minutě zahrával Drásov další trestný kop, ale Lukáš Šperlín předvedl bravurní zákrok, míč vyrazil a do bezpečí jej „poklidil“ Martin Plachký. V 75. minutě utekl po levé straně Drásovský útočník, nádherně vypálil a vymetl Lukáši Šperlínovi levou pavučinku – 4:1. V 78. minutě jsme rozjeli další krásnou akci, na jejíž konci byl Jiří Pavlíček, jenž se obtočil okolo obránce a naservíroval zpět Jiřímu Hadovi a ten dělovkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 5:1. V 82. minutě napřáhl ze 35-ti metrů Jan Malásek, ale jeho střela skončila těsně nad. V 85. minutě vyslal Jiří Pavlíček do brejku Jiřího Hada a ten využil svoje „motorové“ nožky a pádil sám na brankáře. Jeho následnou dělovku vytěsnil brankář soupeře, ale dorážka byla nechytatelná – 6:1. V 87. minutě výborně zachytil soupeřovu rozehrávku Stanislav Halas a vyslal do uličky opět Jiřího Hada, ten však celou akci zakončil pouze střelou vedle. V poslední minutě utkání a i celé sezóny si narazili míč Václav BurianJiřím Hadem, ten míč vrátil prvnímu jmenovanému a Vašek byl ve výborné pozici jasně sražen – následuje třetí penalta v utkání. Hostující brankář protestně zůstal stát u levé tyče, takže exekutor Václav Burian pečetí výsledek střelou k pravé – 7:1. Utkání končí a celý tým děkuje divákům potleskem a finální a poslední letošní děkovačkou.

Sumasumárum: Krásná tečka za letošní sezónou. Chci poděkovat celému týmu za krásný výkon a všem divákům za skvělé fandění v průběhu celé sezóny. Dnes jsme byli jasně lepší a soupeř s námi dokázal držet krok snad jen asi 20 minut ve druhé půli. Proto nemá cenu toto více rozebírat. V první sezóně ve III. třídě jsme skončili na krásném 4. místě a věřím, že i nadále budeme pokračovat v dobrých výkonech. Všem hráčům přeji zasloužený odpočinek, krásné prázdniny a mnoho společných úspěchů v příštím roce. SOKOL DOLNÍ LOUČKY OLÉÉÉÉÉÉ !!!