DOLNÍ LOUČKY - DRÁSOV 0:1 (0:0), 30. 8. 2009

30. 8. 2009

Sestava: Kamil Válek - Jaroslav Brabec (Jaroslav Válek), Michal Kroupa, Stanislav Halas, Tomáš Černý - Martin Plachký, Jan Mašek (Václav Burian) - Jaroslav Melichar, Ivan Miovský, Martin Válek - Stanislav Jaroš (Jiří Had) - další náhradníci - Lukáš Šperlín, Jan Veselý

ŽK: Jaroslav Brabec, Jan Mašek, Martin Plachký, Michal Kroupa

neděli, 30. 8. 2009 od 16,30 hod., sehráli naši muži další mistrovské utkáníposledním týmem tabulky – Drásovem. I přesto, že jsme rozhodně soupeře nechtěli podcenit, jiný výsledek než vítězství jsme si nepřipouštěli.

Ihned ve 3. minutě zahrával rohový kop Ivan Miovský, na něj si naskočil Stanislav Jaroš, ale jeho lehká teč skončila mimo branky soupeře. I nadále jsme byli aktivnější, ale Drásov dobře bránil a do větších příležitostí nás nepouštěl. Ve 22. minutě vyhrál na půlící čáře souboj Jaroslav Melichar, následně přešel svojí bojovností přes dva protihráče Stanislav Jaroš a poté vyslal do brejku opět Melichara, ten však místo razantní střely volil lob, se kterým si hostující brankář poradil. Ve 25. minutě se po faulu na Ivana Miovského postavil k trestnému kopu ze 20-ti metrů Martin Válek, ale jeho výstavní střelu zastavilo břevno. O dvě minuty později promáchl centr z pravé strany ve výborné pozici Martin Plachký, míč však ještě u krajové čáry doběhl, nahrál Martinu Válkovi, jenž přešel přes dva protihráče a hezky vypálil, brankář Drásova však opět kryl. Ve 30. minutě zahrozili poprvé hosté, když na nákop za naši obranu zaběhl jejich útočník, ale s nepříliš povedenou střelou si poradil Kamil Válek. Ve 44. minutě zahrával autové vhazování Jaroslav Melichar, vysunul rychlíka Jaroslava Brabce, jenž nahrál Stanislavu Jarošovi a ten vypálil pohotově z rohu velkého vápna, jeho střela skončila v horním růžku branky hostí, ale bohužel z boční strany branky. Do kabin se tedy šlo za bezbrankového stavu.

Druhá půle začala vlažně a naši hráči zahrozili lehkou střelou Martina Válka, Drásovští zase nepřesným trestným kopem. V 55. minutě už jsme zvedali ruce, ale bohužel předčasně. Jaroslav Melichar poslal dlouhý vysoký míč do pokutového území hostí, na něj naskočili Stanislav Jaroš a kapitán Michal Kroupa, brankář již byl překonán, ale na brankové čáře jej dokázal zaskočit jeho spoluhráč, který míč vyhlavičkoval. O dvě minuty později zahrozil soupeř, ale jeho střela skončila nad naší svatyní. V 59. minutě zahrával další trestný kop Jaroslav Melichar, míč dobře zpracoval Martin Plachký a v dobré pozici střílel, bohužel hodně nepřesně. V 72. minutě jsme ztratili míč na půli soupeře, následovalo krásné vysunutí do uličky a samostatný průnik až do našeho velkého vápna, kde Drásovského útočníka zastavil nedovoleně Michal Kroupa. Penaltu hostépřehledem využili – 0:1. V 78. minutě zahrával další trestný kop Drásov, ale následnou hlavičku vyřešil bez větších problémů Kamil Válek. V 83. minutě jsme naopak šli do přečíslení my a Martin Válek obcházel již v pokutovém území svého protivníka, který zastavil míč jasně rukou, penalta se však nepískala. Po dalším souboji Stanislava Halasepokutovém území hostů se již ale pokutový kop pískal. Pravda, nyní to bylo hodně přísné, psala se 85. minuta. K penaltě se postavil Ivan Miovský, ale bohužel v klíčovém okamžiku přestřelil. Do konce utkání již se nic závažného nestalo a soupeř si svoje vítězství pohlídal.

Sumasumárum: Bohužel, dnes naše celé mužstvo podalo nejhorší výkon za posledních několik let. Solidní výkonyminulých 3 kol nebyly ani zdaleka napodobeny. Dnes se nedařila kombinace, chyběla bojovnost a diváci se v hodně podprůměrném utkání museli asi hodně nudit. Nezbývá než zatnout zuby, otřepat se a pokusit si již v příštím utkání zlomit tuto nepříznivě vyvíjející se bilanci.