DOLNÍ LOUČKY - HRADČANY 2:0 (1:0), 4. 5. 2008

4. 5. 2008

neděli, 4. 5. 200816,30 hod., přivítali naši muži na domácím trávníku dalšího soupeře. Tentokráte přijely nevyzpytatelné Hradčany, kterým jsme měli hodně co oplácet. Vždyť to byli právě oni, kteří přerušili naši podzimní vítěznou vlnu.

Do utkání jsme vstoupili opatrně ale zároveň i aktivně. Již po 5-ti minutách jsme oslavovali vedoucí branku. Stanislav Halas našel krásným přízemním pasem ve velkém vápně hostů Marka Lipovského, který nedal jejich brankáři šanci – 1:0. Ve 12. minutě poslal Martin Válek krásný centr před branku Hradčan, do míče naskočili hostující brankář a Martin Špicl, který nakonec brankáře přehlavičkovalObrazekMíč se však vrátil zpět na velké vápno, kde se do něho opřel Michal Stratil, ale bohužel minul branku hostů. V 18. minutě mohl výsledek zvýšit opět Marek Lipovský, jehož hezky vysunul Michal Stratil, ale vynikající brankář Hradčan mu jeho pokus zhatil. Ve 20. minutě zahrozili i hosté, byť jenom dalekonosnou střelou, avšak velmi nepříjemnou, která skončila mimo naší branky. Ve 21. minutě se pustil Jaroslav Brabec do velkého sóla, prošel přes půl hřiště a tvrdě pálil, brankář však jeho pokus vyrazil a následná dorážka Jiřího Hada byla bohužel nepřesná. Ve 30. minutě se do slibné příležitosti dostaly i Hradčany, když situaci zavánějící ofsajdem rozhodčí pustil a požár v našem vápně museli hasit postupně kapitán Martin Špicl a posléze i Michal Kroupa. Poté jsme hodně povolili a hra se přesunula do středu pole. Ve 40. minutě si narazili míč Lukáš PanovskýMichalem StratilemObrazeknásledně uvolnili Jiřího Hada, jehož střela skončila těsně nad Hradčanskou brankou. Vynikající výkon podával především Stanislav Halas, který toho naběhal více něž kdokoliv jiný z týmu.

Do druhého poločasu jsme naši nemastnou hru výrazně zlepšili, míč si dali více na zem a přišli velice pohledné kombinace. V 50. minutě napřáhl z 20-ti metrů Marek Lipovský, ale bezchybný hostující brankář jeho pokus kryl. V 55. minutě mohlo 150 domácích fanoušků shlédnou nejhezčí akci v utkání. Martin Válek z pravé strany krásně našel Jaroslava Brabce, ten ještě našel lépe postaveného Jiřího Hada, který chytrou střelou podél brankáře pojistil výsledek – 2:0. V 60. minutě si mohl střelec druhého gólu radost zopakovat, ale trefil z úhlu pouze tyč hostující branky. O několik minutě později po další líbivé akci zakončoval opět Jiří Had do boční sítě branky Hradčan. Ve druhé půli rozhodčí hru velice kouskoval, ta byla plná drobných faulů a tudíž nebylo možné vymyslet Obrazekkloudnou akci. V 75. minutě zahrozili krásnou střelou z trestného kopu hosté, ale Karel Mičánek střelu bravurně zlikvidoval. Po následném rohovém kopu ještě nebezpečně hlavičkoval jejich útočník nad, ale to bylo vlastně z jejich strany vše. V 80. minutě stojí za zmínku krásná střela Michala Stratila, která bohužel skončila vysoko nad brankou soupeře. V 88. minutě jsme se dostali do krásného přečíslení hostující obrany, Martin Válek vyslal do brejku Jiřího Hada, ten vrátil zpět prvnímu jmenovanému, který tvrdě z úhlu pálil, hostující brankář jenom vyrazil a Michal Stratil trestuhodně přestřelil zcela odkrytou branku. To bylo z utkání vše.

Sumasumárum: Dnes jsme nepodali zdaleka takový výkon, jako v posledních dvou Obrazekutkáních. Dosti jsme se přizpůsobovali hře hostů, ale utkání jsme měli naprosto v naší režii. Výsledek jsme vybojovali a důležité je, že jsme si mohli připsat další 3 body do tabulky. Je třeba se však nad výkonem týmu hodně zamyslet a na další obtížné utkání v Babicích se dobře připravit.