DOLNÍ LOUČKY - KŘOVÍ B 6:0 (3:0), 5. 8. 2010 - PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

5. 8. 2010

Naše branky: Martin Špicl 1:0, Jan Kožina 2:0, Miloš Zedník 3:0, Jan Mašek 4:0, Patrik Srba 5:0, Jaroslav Melichar 6:0

Sestava: Tomáš Krejčí - Jaroslav Němec, Michal Kroupa, Jaroslav Brabec, Jan Veselý (Jakub Juříček) - Jan Mašek, Martin Plachký, Stanislav Halas (Jaroslav Válek), Miloš Zedník (Patrik Srba) - Jaroslav Melichar, Martin Špicl (Jan Kožina)

Dne 5. 8. 2010 jsme nastoupili k dalšímu přátelskému utkání na domácím hřišti v rámci letní přípravy na novou sezónu. Týmem, který jsme přivítali bylo Křoví „B“, které hraje IV. třídu skupiny B okresu Žďár nad Sázavou. Papírově jsme tedy měli být favoritem, i když vzhledem k našim prozatím nepřesvědčivým výsledkům v odehraných přátelských utkáních a vzhledem k soupeři, jenž byl posílen několika hráči z A-týmu, se dal očekávat vyrovnaný souboj.

Na soupeře jsme však vlétli hned od začátku utkání a již ve 3. minutě se po narážečce s Jaroslavem Melicharem do zakončení z úrovně penalty dostal Jaroslav Brabec, ale nedokázal svoji střelu vměstnat mezi tři tyče brány soupeře. Již o tři minuty později se k odraženému míči na hranici velkého vápna soupeře dostal Miloš Zedník, ale zakončoval jen mimo bránu našeho soka. V 18. minutě se zrodila další naše šance, když Jan Kožina z pravé strany hřiště poslal střílený centr po zemi před bránu soupeře, ale na ten nedosáhli ani Martin Plachký, ani Jaroslav Melichar. Ve 24. minutě již konečně udeřilo, když si na penaltě soupeře narazili Jaroslav MelicharMartinem Špiclem a druhý jmenovaný poslal míč do brány soupeře, 1:0. Ve 27. minutě rychlonohý Jan Kožina obral o míč stopera soupeře a osamocen před brankářem se nemýlil, 2:0. O pět minut později se do další čisté šance dostal Jan Kožina, když se k němu dostal odražený míč ve velkém vápně soupeře, ale tento nedokázal usměrnit do osamocené brány. Ve 35. minutě se ke své první střele na naši bránu dostal soupeř, když vystřelil zpoza velkého vápna přízemní střelu, se kterou si náš brankář nadvakrát poradil. Ve 37. minutě zahrával rohový kop Jaroslav Melichar, tento prolétl celým soupeřovým pokutovým územím až se dostal k Miloši Zedníkovi, a ten jej bez přípravy napálil k tyči, 3:0. Ve 42. minutě zahrával trestný kop za hranicí velkého vápna soupeře Jan Veselý, jeho střela olízla břevno brány, bohužel z horní strany.

Ve 47.  minutě se ve skrumáži před bránou soupeře dostal Jaroslav Melichar dvakrát do zakončení, ale vždy dokázal trefit jen brankáře hostí. Ve 49. minutě poslal z levé strany hřiště 40-ti metrový centr Jan Veselý, ale Martin Špicl, ač osamocen před  bránou, jej nedokázal volejem přetavit v branku. V 52. minutě se rychlou kličkou na hranici velkého vápna hostí uvolnil Martin Plachký a vystřelil, ale bohužel jen těsně vedle tyče hostující brány. V 55. minutě se osmělili i hosté, když stříleli z hranice velkého vápna, ale střela šla jen těsně vedle tyče. O tři  minuty později rozehrával soupeř rohový kop do středu hřiště na obránce, který bez přípravy vypálil, nastřelili po zásahu Tomáše Krejčího tyč naší brankové konstrukce. V 63. minutě nahrál Martin Špicl ve vzdálenosti cca 20 metrů od brány hostí míč Janu Maškovi, který se nikterak nerozpakoval a napálil jej na bránu soupeře. Byla z toho 4. branka ve svatyni Křoví, 4:0. V 72. minutě centroval z prava před bránu soupeře Jan Mašek, Martin Plachký  míč netrefil ideálně, ale k odraženému míči se dostal Patrik Srba a do prázdné brány se nemýlil, 5:0. V 79. minutě se asi do největší šance zápasu dostal hostující útočník, když si zaběhl za naši obranu na dlouhý míč, ale tváří v tvář našemu brankáři zakončil mimo bránu. V 83. minutě završil konečné skóre utkání Jaroslav Melichar, který po přihrávce Stanislava Halase z hranice 20 metrů napálil míč bodlem a ten zapadl přesně k tyči brány soupeře, 6:0.

Sumasumárum: V tomto přípravném utkání jsme se konečně dokázali výrazně brankově prosadit, čímž jsme si určitě zvedli tolik potřebné sebevědomí. Výsledek utkání skončil pro naše barvy velmi příznivě i přesto, že jsme nevyužili ještě dostatek brankových příležitostí. Nutno však dodat, že dnešní soupeře byl jeden z nejslabších, se kterým jsme v posledních letech hráli.