DOLNÍ LOUČKY - KUPAŘOVICE 1:0 (0:0), 10. 8. 2008

10. 8. 2008

Naše branka: Jiří Had 1:0

Sestava: Karel Mičánek - Jaroslav Válek, Michal Kroupa, Martin Špicl, Jaroslav Brabec - Martin Válek, Martin Plachký, Marek Lipovský (Michal Stratil), Lukáš Panovský (Miloslav Jašek) - Jaroslav Němec, Jiří Had - další náhradník - Pavel Jašek

ŽK: Martin Válek

neděli, 10. 8. 200816,30 hod., sehráli naši muži svoje premiérové mistrovské utkání na domácím trávníku proti týmu z Kupařovic. Tráva byla krásně připravena, počasí nám přálo, takže jsme se mohli vrhnout do samotného utkání.

První půle začala oboustranně opatrně a ani jeden z týmu se do větší příležitosti nedostával. V 18. minutě vyslal Martin Plachký krásný míč na pronikajícího levého útočníka Jiřího Hada a ten byl faulován v pokutovém území Kupařovic. Rozhodčí však posoudil zákrok opačně. O dvě minuty později založil krásnou akci z levé Obrazekstrany Lukáš Panovský, našel Martina Plachkého, který na dlouhou nohu našel ještě lépe postaveného Jaroslava Němce, který nádherně vypálil, ale hostující brankář vystřihl krásný zákrok a míč vyrazil na roh. Ve 23. minutě tahal za záchrannou brzdu po ojedinělém průniku Kupařovic Michal Kroupa a byl z toho roh, se kterým si poradil Martin Špicl a míč odhlavičkoval. Ve 25. minutě po našem autovém vhazování prodloužil vtipně patou Michal Stratil na Martina Plachkého, ale jeho následná střela levou novou skončila těsně nad hostující brankou. Ve 28. minutě byl v podobné pozici i Martin Válek, ale i on levou nohou branku Kupařovic přestřelil. Ve 32. minutě poslal nadýchaný míč z pravé strany Jaroslav Válek, tento výborně hlavou prodloužil Jaroslav Němec na Martina Válka, který přesprintoval půlku hřiště a dal pod sebe zpět na Jaroslava Němce, jehož Obrazekkřižná tvrdá rána však skončila těsně mimo branky hostů. Ve 40. minutě nás hosté přečíslili a jejich útočníka zastavil až na poslední chvíli úkopem do autu Jaroslav Brabec. Do kabin se tedy v poločasu šlo za bezbrankového stavu.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a do první střelecké pozice se dostal Martin Plachký, jeho krásnou střelu levou však výborný brankář hostů vytěsnil na roh. V 65. minutě se do centrovaného míče zprava opřel volejem Michal Stratil, ale jeho střelu nadvakrát zlikvidoval opět brankář Kupařovic. V 70. minutě Jaroslav Němec nádherně vysunul do brejku Jiřího Hada, ale toho těsně před pokutovým územím stáhl hostující obránce, dostal pouze žlutou kartu. Následný trestný kop mířený po víko hostující branky vyrazil na roh kdo jiný než skvěle chytající brankář hostů. Na rohový kop, jehož exekutorem byl Michal Stratil našel přesně hlavu Martina Špicla, ale jeho Obrazekpokus nebyl přesný a skončil v zámezí. V 78. minutě začal akci zleva Martin Špicl, našel sběhnuvšího Martina Plachkého, který narazil míč Michalu Stratilovi a ten ještě posunul na Miloslava Jaška, jehož parádní střelu vyrazil brankář Kupařovic na břevno, ale odražený míč dorazil do prázdné branky Jiří Had – 1:0. V 82. minutě vše mohlo být ještě veselejší, když špatně odhadl míč hostující obránce a doslova vyslal našeho Miloslava Jaška do šance, kterého však opět bravurně vychytal hostující gólman. V posledních minutách jsme ubránili dva nepříjemné závary po rohových kopech hostů, ale to bylo z tohoto utkání vše. První utkání letošní sezóny ve III. třídě jsme tedy zvládli a vyhráli jsme 1:0.

Sumasumárum: V utkání se hodně bojovalo a obě mužstva předvedla solidní výkony. Hosté hráli hodně tvrdě, což nám zpočátku dělalo veliké obtíže. Herně jsme rozhodně byli lepší a zasloužili si vyhrát. Škoda jen velkého množství nevyužitých šancí. V jiných utkáních by nás to mohlo mrzet. Díky celému týmu za obětavý výkon a věřím, že budeme ve výkonech i nadále pokračovat.