DOLNÍ LOUČKY - KUŘIM (st. dorost) 1:0 (1:0), PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

28. 2. 2009

Naše branka: Jaroslav Brabec 1:0

Sestava: Lukáš Šperlín - Jaroslav Válek, Martin Špicl, Michal Kroupa, Stanislav Jaroš (Rostislav Beránek) - Martin Plachký, Jiří Pavlíček, Lukáš Panovský - Jaroslav Brabec (Václav Burian), Václav Seyfert, Jiří Had (Radek Hájek)

sobotu, 28. 2. 2009 v 10,00 hod., sehráli naši muži další přátelské utkání proti staršímu dorostu týmu Kuřimi. Utkání se odehrálo opět na umělém trávníkuBrně – Janouškově ulici.

Dorostenci soupeře vstoupili do utkání výrazně aktivněji a v prvních 15-ti minutách byli pány na hřišti. Již v 5. minutě se mohla Kuřim dostat do vedení, ale průnik soupeře do našeho pokutového území skončil střelou do tyče naší svatyně. Další průnik po levé straně a následnou střelu z úhlu dokázal jistě chytající Lukáš Šperlín vytěsnit na rohový kop. Jako blesk z čistého nebe přišla naše akce17. minutě utkání. Václav Seyfert vyslal nezištnou přihrávku na zleva zabíhajícího Lukáše Panovského, jehož střílený centr přetavil Jaroslav Brabec ve vedoucí branku našeho týmu – 1:0. Od této chvíle již bylo utkání vyrovnané a šance se střídali na obou stranách, ale oba brankáři byli vždy na svých místech. Ve 30. minutě mohlo být naše vedení ještě výraznější, když si všichni iniciátoři první gólové akce svůj scénář znovu zopakovali. Bohužel, Jaroslav Brabec svoji střelu netrefil ideálně, takže jej Kuřimský brankář lapil. Ve 35. minutě rozehrál krátký rohový kop Jiří Had na Lukáše Panovského, který nacentroval míč před branku, kde si na něj naskočil Martin Plachký, ale jeho hlavička do protipohybu bohužel branku jen těsně minula. Do konce prvního dějství byly na obou stranách jen drobné šance, které si však do branek brankářů cestu nenašly.

Ve druhém poločasu byly udělány dvě změny v sestavách: Jiřího Hada nahradil Radek Hájek a Stanislava Jaroše vystřídal Rostislav Beránek. Obraz hry zůstal zachován i ve druhé půli. V 50. minutě perfektně našel Václav Seyfert Jaroslava Brabce, ale jeho následná branka nebyla pro ofside uznána. V 60. minutě rozehrál Martin Špicl trestný kop nakrátko na Jaroslava Válka, který poslal dlouhý centr do vápna na sbíhajícího Lukáše Panovského, jehož hlavička skončila jenom na tyči soupeřovi branky. V rozmezí dalších deseti minut mohla Kuřim dvakrát vyrovnat, ale první rána skončila vedle a se druhým nájezdem si na poslední chvíli poradil Lukáš Šperlín. V 75. minutě měla Kuřim další velikou příležitost, ale do střely asi z 10-ti metrů vložil na poslední chvíli skluzem nohu Rostislav Beránek a ukopl na roh. Tento jsme následně ubránili. V 82. minutě byl ideálně vysunut Jiřím Pavlíčkem Václav Seyfert, brankář soupeře mu míč ještě vypíchl, ale náš útočník stále držel míč, bohužel při „poklízení“ tohoto kulatého předmětu do prázdné branky mu podklouzla noha a naše vedení zůstávalo pouze na jednobrankovém. Poslední příležitost utkání měl opět náš Václav Seyfert, který se obtočil okolo dvou soupeřových obránců a loboval i Kuřimského brankáře, bohužel, míč těsně přeloboval i branku protihráčů. Do konce zápasu se již nic dalšího nestalo, takže jsme v něm zvítězili v poměru 1:0.

Sumasumárum: Dorost Kuřimi byl velice kvalitním protivníkem a nutno uznat, že působil jednoznačně fotbalovějším dojmem. Protihráči měli i několik slibných příležitostí, které však vždy kryl s jistotou chytající Lukáš Šperlín. Ani my jsme však nehráli „druhé housle“ a snažili se hrát svoji hru. Náš výkon měl určitě veliké reservy a nedostatky, přesto však můžeme konstatovat solidní výkon celého týmu. Remíza by asi však byla spravedlivější.