DOLNÍ LOUČKY - LAŽÁNKY 1:2 (0:1), 16. 5. 2010

16. 5. 2010

Naše branka: Martin Mašek 1:2

Sestava: Kamil Válek - Jaroslav Válek, Michal Kroupa, Martin Plachký, Václav Burian - Jan Mašek, Martin Mašek, Vratislav Kostelan, Jan Veselý (Stanislav Jaroš) - Jaroslav Melichar, Jaroslav Němec

ŽK: Jaroslav Němec, Václav Burian

Dne 16.5.2010 jsem na našem hřišti přivítali aktuálně druhý celek tabulky tým Lažánek, s kterým jsme v podzimní části sezony smolně prohráli 2:1. Měli jsme dnešnímu soupeři tedy co vracet. Utkání však pro nás nezačalo vůbec dobře. Již ve 3. minutě se po nedůrazném odkopu Jaroslava Válka dostal k míči hostující záložník, který krásnou přihrávkou mezi obránce vybídl svého spoluhráče ke gólovému zakončení, 0:1. Po této rychlé brance se v podstatě zbytek poločasu odehrál ve středu hřiště, kde měli míč více na kopačkách hostující hráči. My jsme se k ohrožení hostující svatyně dostávali sporadicky a hrozili jsme převážně z trestných a rohových kopů, kterých jsme měli dostatek, bohužel bez gólového efektu. Ve 30. minutě zahrával jeden z mnoha rohových kopů Vratislav Kostelan, našel hlavu Václava Buriana, tento však nedokázal svoji střelu usměrnit mezi tři tyče. Ve 35.  minutě došlo k prvnímu spornému momentu utkání, když za dlouhým míčem šel důrazně Jan Veselý až do malého vápna soupeře, kde byl hostujícím brankářem sražen k zemi. Bohužel  místo odpískaného pokutového kopu rozehrával soupeř za faul na brankáře. Hostující hráči se do jediné vážnější šance v prvním poločase, mimo brankovou situaci, dostali až ve 40. minutě, když hostující útočník z pravé strany zakončoval vysoko nad naši bránu.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem pokusit se zvrátit výsledek. Míče jsme udrželi více na zemi a zpřesnili jsme přihrávku, díky tomu měl v druhém poločase více ze hry náš tým.  Chyběla však finální fáze a do vážnějších brankových příležitostí se nám nedařilo dostat. Hrozili jsme opět jen z trestných a rohových kopů. Jeden z nich rozehrál z úrovně 20-ti metrů Vratislav Kostelan nakrátko na Martina Maška, který zakončoval technickou střelou jen těsně vedle tyče hostující brány. Další trestný kop zakončoval sám Vratislav Kostelan, jeho umístěnou střelu pod břevno však dokázal brankář hostí vytěsnit. V 70. minutě protáhl přes půl hřiště míč hostující záložník, před hranicí velkého vápna ho posunul na svého spoluhráče a ten z první zakončoval technickou střelou do růžku naší branky. S touto střelou si ještě dokázal skvělou robinzonádou poradit náš brankař. V 75. minutě zahrávali trestný kop hostující hráči a dokázali jej hlavou zakončit do růžku naší branky, 0:2. Poté jsme vrhli všechny síly do útoku a nakopávanými míči jsme se snažili vytvořit tlak na branku soupeře. V 80. minutě zahrával další z rohových kopů Vratislav Kostelan a posadil ho přesně na hlavu Martina Maška, který zakončil do protipohybu brankáře hostů, 1:2. V 85. minutě viděli všichni domácí hráči a fandové faul na Jana Maška ve velkém čtverci hostů, bohužel ten nejdůležitější  muž na hřišti tento prohřešek přehlídl. V 90. minutě došlo k poslednímu spornému momentu, když se ve velkém vápně hostů otřel míč o ruku jednoho z jejich hráčů. Píšťalka arbitra však zůstala opět němá... Poslední naší brankovou šancí již v nastaveném čase bylo zakončení Jaroslava Němce po trestném kopu Jaroslava Válka, bohužel jen nad branku hostů.

Sumasumárum: V dnešním zápase jsme utrpěli smolnou porážku. V prvním poločase měl ze hry více soupeř, ve druhé části utkání jsme zas měli míč na svých kopačkách více my. Myslím, že asi všichni kdo dnešní utkání viděli by se shodli, že by utkání více slušela remíza.