DOLNÍ LOUČKY - LAŽÁNKY 3:1 (1:1), 31. 8. 2008

31. 8. 2008

Naše branky: Martin Špicl 1:1, Jaroslav Němec 2:1, Jaroslav Němec 3:1

Sestava: Karel Mičánek - Jaroslav Válek, Michal Kroupa, Martin Špicl, Lukáš Petík - Martin Válek, Michal Stratil, Martin Plachký, Lukáš Panovský - Jaroslav Němec (Rostislav Beránek), Jiří Had - další náhradníci - Pavel Jašek, Miloslav Jašek

ŽK: Jaroslav Němec

neděli, 31. 8. 200816,30 hod., sehráli naši muži další mistrovské utkání na domácím trávníku s týmem Lažánky. Utkání to mělo být velmi vyrovnané a naši fotbalisté chtěli potvrdit výbornou výkonnost na domácím trávníku.

Ihned od prvních minut jsme byli mírně aktivnější, ale hrálo se především ve středu pole. V 10. minutě zahrával z pravé strany Lukáš Panovský trestný kop, který prošel na vzdálenější tyč, kde sbíhajícímu Jaroslavu Němcovi scházel pouze malý krůček k zakončení. V 15. minutě zahrozily také Lažánky, které zakončily svůj postupný Obrazekprotiútok jedovatou přízemní střelou, se kterou si však Karel Mičánek poradil. Tlačili jsme se stále blíž a blíž k soupeřově svatyni, ale chyběla finální přihrávka a moment překvapení. Proto přišel trest. Ve 25. minutě zahrávali hosté rohový kop, který na zadní tyči vracel před branku jejich křídelník a před Karlem Mičánkem byl důraznější Lažánský útočník, který hlavou skóroval – 0:1. Ve 30. minutě zahrál krásný křižný míč z levé strany Lukáš Panovský a na něj si naskočil na zadní tyči Jaroslav Němec, který však trefil pouze tyč branky hostů. Ve 40. minutě zahrával rohový kop na zadní tyč Martin Válek a na míč si naskočil kapitán Martin Špicl, jehož hlavička mířená přímo na zadní tyč skončila s její pomocí v brance hostů – 1:1. Za tohoto stavu šli také oba soupeři do kabin.

Do druhé půle jsme vstoupili opět jako lepší a aktivnější tým a stále se tlačili do Obrazekofenzívy, přičemž hosté sázeli pouze na brejky. V 50. minutě vysunul do protiútoku Jiří Had Martina Válka a ten šel sám na Lažánského brankáře, bohužel ho tento vychytal. V 60. minutě si situaci z první půli zopakovali Martin Válek, který rozehrál rohový kop a na zadní tyči opět hlavičkoval Martin Špicl, ale tentokráte jeho hlavička skončila jen těsně nad hostující brankou. V 65. minutě prošel zleva Michal Stratil přes 3 soupeřovi hráče a našel úplně volného Jaroslava Němce, který ze vzdálenosti velkého vápna nedal soupeřově brankáři šanci – 2:1. V 70. minutě měly velkou příležitost Lažánky, které rozehrály rohový kop a nikým nekrytý hostující útočník hlavičkoval naštěstí těsně vedle naší svatyně. V 80. minutě rozehrával trestný kop z půlící čáry Martin Špicl, poslal dlouhý míč do pokutového území hostů a zde důraznější Lukáš Panovský vybojoval míčObrazekJaroslav Němec jej vypíchl těsně před brankářem a do prázdné branky pečetil výsledek – 3:1. V 85. minutě vyrobil velikou minelu kapitán Martin Špicl, který ztratil míč na půlící čáře a hosté se řítili dva na dva vstříc naší brance, vše naštěstí vyřešil Michal Kroupa spolu s Karlem Mičánkem. Dvě minuty před koncem ještě Lažánky zahrozily, ale průnik jejich křídelníka z úhlu zmařil skvělým zákrokem Karel Mičánek. Utkání jsme tedy zaslouženě zvládli a vyhráli v poměru 3:1.

Sumasumárum: Utkání to sice nebylo tak výborné jako například to poslední domácí s Vysokými Popovicemi, ale přesto jsme podali velice kompaktní, týmový a bojovný výkon. I přes nepříznivý vývoj utkání jsme nesložili zbraně a utkání jsme rozhodli v náš prospěch. Díky tak patří celému týmu a rovněž nesmíme zapomenout na naše skvělé fandy, kterých nás opět přišlo povzbudit okolo 150. Díky pánové a dámy !!!