DOLNÍ LOUČKY - LOMNICE 6:2 (3:1), 2. 8. 2009 - PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

2. 8. 2009

Naše branky: Václav Seyfert 1:0, Václav Seyfert 2:1, Václav Burian 3:1, Stanislav Jaroš 4:2, Jaroslav Melichar 5:2, Stanislav Jaroš 6:2

Sestava: Martin Plachký - Jaroslav Brabec, Martin Špicl, Michal Kroupa, Tomáš Černý - Martin Válek (Jan Mašek), Ivan Miovský, Václav Seyfert, Jaroslav Válek - Jiří Had (Jaroslav Melichar), Václav Burian (Stanislav Jaroš)

neděli, 2. 8. 200916,30 hod., sehráli naši muži poslední přátelské utkání před novou soutěžní sezónou 2009-10. Vzhledem k tomu, že Moravské Bránice avizovaly, že se k utkání nedostaví, sehnali jsme náhradního soupeře a tím byla Lomnice.

Ihned od úvodních minut jsme byli aktivnější a měli hned několik slibných příležitostí, avšak ani Jiří Had, ani dvakrát Václav Burian nebyli v koncovce přesní. V 8. minutě vyslal Ivan Miovský do úniku Václava Seyferta, jenž utekl všem obráncům a podél brankáře soupeře nekompromisně skóroval – 1:0. V 18. minutě zahrozila poprvé také Lomnice, když střelu ze 25-ti metrů skvěle vyboxoval Martin Plachký. Ve 22. minutě soupeř dobře zakombinoval před naším velkým vápnem a na konci celé akce byla perfektní střela do pravého horního růžku, se kterou nemohl Martin Plachký nic dělat – 1:1. Netrvalo dlouho a ve 26. minutě se opět po nahrávce Jaroslava Válka uvolnil Václav Seyfert a na jeho skvělou střelu přesně k tyči ze 20-ti metrů byl brankář Lomnice krátký – 2:1. Ve 30. minutě vysunul Jaroslav Melichar do křídla Jana Maška, jenž našel na penaltě přízemním pasem Václava Buriana, který k tyči skóroval potřetí – 3:1. Poté jsme se do konce první půle již jen předháněli v neproměňování šancí, dvakrát nepřesně zakončoval Jiří Had, jednou Martin Válek a jednou také Václav Burian. Ve 37. minutě se nadechl k velkému sólu Jaroslav Brabec, který prošel až ze svého obranného postu do křídelního prostoru, do vápna soupeře poslal hezký centr, ale Martin Válek nebyl přesný v zakončení. Ve 43. minutě po rohu Jiřího Hada hlavičkoval Martin Špicl, brankář jeho pokus jen vyrazil a Václav Burian odražený míč z malého vápna přestřelil. To bylo v první půli vše.

Do druhé půle vstoupili lépe hosté, po naší chybné rozehrávce skvěle zakombinovali a nekompromisně celou akci přetavili v kontaktní branku – 3:2. V 55. minutě mohlo být dokonce vyrovnáno, když Lomnice opět dobře kombinovala, ale na konci celé akce byl výborný zákrok Martina Plachkého. V 60. minutě pronikal do pokutového území soupeře Václav Seyfert, ale byl „sestřelen“ hostujícím obráncem. Trestný kop rozehrával Ivan Miovský, ten si zpracoval Stanislav Jaroš, prostřelil brankáře a bylo to 4:2. V 65. minutě jsme vymysleli krásnou akci a přečíslili soupeře 4 na 3, Jiří Had centroval přízemním pasem zprava na střed a Ivan Miovský v jasné pozici přestřelil. V 70. minutě vyslal do uličky Václav Seyfert rychlonožku Jaroslava Melichara a ten podél brankáře vsítil naši pátou branku – 5:2. O dvě minuty později zahrával Jaroslav Melichar roh, ten si zpracoval na velkém vápně Martin Špicl, ale jeho následnou střelu hostující brankář vyrazil. V 75. minutě po našem dalším rohu dobře na míč naskočil Stanislav Jaroš, ale hlavou bohužel branku minul. Na konci následné akce byl opět Stanislav Jaroš, ale opět nebyl v zakončení přesný. Opět jsme toho hodně neproměňovali, ale některé kombinace měly oči. V 87. minutě uvolnil „všudybyl“ Václav Seyfert Stanislava Jaroše, jenž levou nohou prostřelil brankáře Lomnice a tím zapečetil konečný výsledek na 6:2. V poslední minutě ještě zahrával rohový kop zprava Jaroslav Melichar, před soupeřovou svatyní vznikla skrumáž, kterou ukončil střelou těsně nad Václav Seyfert. Utkání tedy skončilo výsledkem 6:2 pro naše barvy.

Sumasumárum: Celé utkání jsme měli ve své moci a diktovali tempo hry. Sice jsme vsítili šest branek a spoustu dalších příležitostní skončilo naším nepřesným zakončením. Soupeř se rozhodně nevzdával a často velmi dobře kombinoval. Věřme, že nás toto poslední přátelské utkání „nakopne“ k dobrým výkonům, které nás snad budou provázet v průběhu celé nové sezóny.