DOLNÍ LOUČKY - MĚLČANY 5:0 (3:0), 9. 9. 2012

9. 9. 2012

Naše branky: Václav Burian 1:0, Jan Jaroš 2:0, Jan Jaroš 3:0, Jan Jaroš 4:0, Jaroslav Melichar 5:0

Sestava: Aleš Weinfurter - Václav Burian, Martin Plachký, Michal Kroupa, Martin Špicl (Jan Kožina) - Jan Mašek (Stanislav Jaroš), Martin Mašek, Jiří Mašek, Miloš Zedník (Jaroslav Němec) - další náhradníci - Tomáš Černý, Martin Midrla

V dalším mistrovském utkání jsme přivítali výborný tým z Mělčan. Utkání proti nedávnému účastníku OP dávalo najevo respekt, přesto jsme však chtěli odčinit ztrátu bodů z minulého utkání s Oslavany. Od prvních minut se však do nás soupeř zakousl a vyvinul si asi desetiminutový pernamentní tlak. Především v záložní a útočné řadě byly Mělčany vynikající. Do naší první příležitosti se prodral Miloš Zedník a ze 25-ti metrů napálil míč, který brankář soupeře stěží vyrazil na roh. Po jeho rozehrání se odražený míč dostal až k Janu Maškovi a ten dalekonosnou dělovkou pálil jen nad branku. Hra se více vyrovnala a ve 25. minutě zahrával rohový kop Miloš Zedník, na ten si naskočil Václav Burian a tvrdou hlavou přesně do levého horního růžku otevřel skóre - 1:0. Po pár minutach bylo opět veseleji, Jaroslav Melichar přešel přes obránce a křižně našel zabíhajícího Jana Jaroše, který obelstil obránce a technickou střelou přehodil brankáře, který míč jen ztlumil - 2:0. Těsně před koncem poločasu přerušil akci soupeře Jiří Mašek, dlouhým míčem poslal za obranu Jaroslava Melichara, ten obešel okolo obránce a ještě servíroval na zadní tyč zcela volnému Janu Jarošovi, jenž nezaváhal - 3:0. Do kabin jsme mohli Mělčanům přidal ještě jednu branku, ale roh v podání Miloše Zedníka poslal hlavou Michal Kroupa jen pár centimetrů vedle branky.

Do druhého poločasu jsme šli opět s respektem a především s cílem nedostat branku. První velkou šanci měl v 55. minutě po skvělém vysunutí Jaroslavem Melicharem Jiří Mašek, ale jeho průnik byl zakončen křižnou ránou těsně vedle. V 60. minutě měly Mělčany obrovskou příležitost, když míčem do uličky vyslal jejich záložník útočníka, ale Aleš Weinfurter parádně vyrazil na roh. V 65. minutě vyslal do uličky Jiří Mašek Jana Jaroše, ten byl faulován a prakticky z levého rohu velkého vápna zahrával sám postižený trestný kop. Ten poslal parádně kolem zdi do protilehlého růžku branky soupeře - 4:0. Netrvalo dlouho a benjamínek Jiří Mašek obelstil na půlce "jesličkami" obránce našel centrem na velkém vápně Jaroslava Melichara a ten obloučkem pečetil naše dnešní vítězství - 5:0. V tuto chvíli existovalo na hřišti už jen jedno mužstvo. Martin Mašek v 80. minutě technicky střílel ze 25-ti metrů, ale chyběly mu bohužel jen centimetry. V 85. minutě mohl soupeř korigovat, ale doraz jejich útočníka z malého vápna Aleš Weinfurter bravurně reflexivně vyrazil. V poslední minutě ještě pálil po rohovém kopu Jaroslava Melichara Stanislav Jaroš do tyče a ze zápasu to bylo vše.