DOLNÍ LOUČKY - MORAVSKÉ BRÁNICE 4:2 (1:1) - PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

6. 4. 2008

neděli, 6. 4. 200815,00 hod., sehrál náš tým mužů poslední generálkové přátelské utkání s týmem Moravských Bránic, které hrají stejně jako my v soutěži IV. třída, avšak nastupují ve skupině B. Byl to náš první start na „živé“ trávě a tak se mělo ukázat, jak na tom tedy po zimní přípravě jsme.

Začali jsme aktivně a v tomto tempu jsme dokázali hrát celých 90 minut utkání. Již v 5. minutě jsme sehráli pohlednou akci, když z pravé strany poslal vysoký míč Jaroslav Válek na bratra Martina, ten sklepl hlavou na nabíhajícího Marka Lipovského, ale jeho tvrdá střela prošla jen těsně na brankou soupeřeObrazekO pět minut později vyslal aktivně hrající Michal Stratil křižně do brejku Martina Válka, ale ten si v poslední chvíli míč více ukopl a tak tento skončil v náruči brankáře Moravských Bránic. Ve 13. minutě jsme rozehráli další akci středem pole, k míči se dostal středopolař Martin Mašek, našel napravo Marka Lipovského, ale jeho střela opět skončila vysoko nad bránou. V 17. minutě zakřižoval útočníka hostů kapitán Martin Špicl, otevřel se před ním prostor, takže přesprintoval dalších 30 metrů a na velkém vápně našel nabíhajícího Martina Maška, jemu však míč obránci ukopli zpět před vápno a do něj se z voleje opřel Martin Špicl. Jeho střela však byla sblokována a skončila v zámezí. Ve 25. minutě jsme měli další velikou příležitost, když po Obrazekrohu Jaroslava Válka se ve skrumáži před brankou Bránic dostal k míči Jaroslav Němec, ale jeho střelu zlikvidoval bravurně brankář soupeře. Ve 30. minutě provedli hosté ojedinělý výpad, když po našem nevydařeném útoku přečíslili naši záložní řadu a za obránce si zaběhl jejich rychlý záložník, který nedal šanci padajícímu brankáři Karlu Mičánkovi – 0:1. Ihned z rozehrávky jsme zakombinovali, míč dostal na levé straně Lukáš Panovský, vyslal po křídle Michala Stratila, ten narazil Martinu Maškovi, který vybídl ke skórování nabíhajícího Martina Válka, který tímto nepohrdl a podél brankáře zakončil – 1:1. O minutu později jsme měli další šanci, ale Michal Stratil bohužel přestřelil. Ve 35. minutě vrátil míč Jaroslav Němec na Lukáše ObrazekPanovského, který vyslal z 25-ti metrů tvrdý projektil, brankář Bránic dokázal jen vyrazit a na Martina Válka koukala prázdná branka, bohužel ten ji jen těsně přestřelil. Ve 40. minutě rozehrál rohový kop Martin Válek, na první tyč si sběhl Martin Mašek a z první vystřelil na zadní tyč, míč ale k naší smůle jen o pár centimetrů minul cíl. V poslední minutě první půle se dostal k další střele Lukáš Panovský, ale i tentokráte byl brankář Moravských Bránic úspěšnější a míč za svá záda nepustil. Poločas tedy skončil v poměru 1:1.

prvních minutách byla hra opatrnější a my jsme hodně kombinovali, někdy až zbytečně moc. Pravý útok oživila čerstvá posila Jiří Had a na hřišti byl hodně Obrazekcítit. V 58. minutě házel aut Jaroslav Válek, Jiří Had jej podržel ve velkém vápně hostů a narazil jej po sebe do běhu Stanislavu Halasovi, který nedal z úhlu brankáři soupeře šanci a o tyč skóroval – 2:1. V 65. minutě prošel přes půl hřiště Martin Plachký, míč mu sebral až stoper Moravských Bránic, ale do něho se opřel levou z hranice velkého vápna Jiří Had a střelou k tyči dal svoji premiérovou branku v našem dresu – 3:1. O několik minut později však nejlepší hráč soupeře obdržel míč na půlicí čáře, prošel přes 5 našich hráčů a nechytatelně podél brankáře Karla Mičánka zakončil – 3:2. Netrvalo dlouho a opět jsme posunuli skóre na rozdíl dvou branek. Po trestném kopu zprava Lukáše Panovského si na míč sběhl Stanislav Halas a svojí druhou brankou Obrazekv utkání zvýšil na 4:2. Posledních 20 minut jsme tlačili soupeře a měli hodně dalších slibných příležitostí. Lukáš Panovský vyslal v průběhu pěti minut dvě nebezpečné střely, obě však skončili v zámezí. Do krásného průniku se také dostal Jiří Had, ale vysoko přestřelil. V 80. minutě si narazil míč s Michalem Stratilem opět Lukáš Panovský, zaběhl si do velkého vápna, ale jeho dělovku bohužel zastavila levá tyč branky Moravských Bránic. V 85. minutě se prosadil ve velkém vápně hostů Michal Stratil, obtočil se okolo obránce, ale jeho střelu výborně chytající brankář soupeře vyrazil. V 87. minutě chytil bravurně brankář hostů další jedovku Michal Stratila mířící těsně pod břevno branky soupeře. Hosté mohli ještě v závěru výsledek korigovat, když po Obrazekrohovém kopu přehlavičkoval Martina Špicla jejich záložník, míč však vykopl z brankové čáry Jaroslav Válek a další rohový kop skončil po dalším hlavičkovém souboji opět těsně v zámezí. Po dobrém výkonu jsme tedy poslední krok zimní přípravy zvládli a vyhráli 4:2.

Sumasumárum: Výkon všech článků našeho týmu nebyl špatný, snažili jsme se hodně kombinovat a hráče soupeře jsme po většinou přehrávali. Měli jsme spoustu brankových příležitostí, které se nám bohužel nedařilo opět proměňovat. Výborně se před domácím publikem předvedli všechny nové posilyKarel Mičánek, Michal Stratil a Jiří Had, ale i ostatní „kmenoví“ hráči. Rozhodně je ale hodně co zlepšovat a z chyb, kterých také nebylo málo na všech frontách, se musíme pro mistrovská utkání poučit.