DOLNÍ LOUČKY - MORAVSKÉ KNÍNICE 0:2 (0:1), 10. 6. 2007

10. 6. 2007

V neděli, dne 10. 6. 2007 v 16,30 hod. nastoupili naši muži k dalšímu domácímu zápasu s týmem Moravských Knínic. Čekalo se vyrovnané utkání pátého se třetím týmem tabulky, což dávalo tomuto "derby" skvělý nádech. Na podzim jsme v Knínicích v těžko poskládané sestavě prohráli 2:4 a tak jsme doma chtěli tento nepovedený zápas odčinit.

Bohužel, zápas dostal úplně jiný nádech ihned v úvodu. Ve druhé minutě vyvážel míč z pravé strany obrany Petr Voznica, ten mu však vypíchl útočník Moravských Knínic a šel sám na brankáře Martina Plachkého. Ten proti němu vyběhl, ale nezjištná přihrávka na pravého křídelníka nemohla následně skončit jinak než vedoucí brankou hostí - 0:1. Všichni jsme byli hodně zaskočeni Obrazeka dlouho nám trvalo, než jsme se do hry začali dostávat. Asi po dalších 10 minutách provětral rukavice Martina Plachkého hráč z Moravských Knínic tvrdou přízemní ránou z 25-ti metrů, Martin Plachký kryl. Poté jsme se začali osmělovat a alespoň začali více hrát ve středu hřiště. I přes velkou snahu jsme v tomto období hry kazili hodně přihrávek a dosti "nakopávali". To nemohlo skončit úspěchem. Po půl hodině hry mohlo býti veselo. Po pravé straně se prodral Jaroslav Brabec, přešel i přes obránce a šel sám, tváří v tvář brankáři hostí. Bohužel i přes to, že měl dosti času před brankářem zbytečně "rozdrobil" a následnou střelu vyrazil gólman na roh. Hosté hráli hodně tvrdě a jejich skluzy hodně bolely. Přesvědčilo se o tom hodně našich hráčů. V prvním poločase si odnesli hosté 4 žluté karty ! ObrazekTěsně před koncem poločasu měli hosté další velkou příležitost, ve vápně si na pravé straně obhodil a položil brankáře Martina Plachkého Knínický útočník a následnou přihrávku před prázdnou branku odehrál na roh Martin Špicl. Kromě několika dalších rohů na obou stranách se již nic vážného do konce prvního poločasu nestalo, takže jsme do kabin odcházeli za nelichotivého stavu 0:1.

Do druhé půle byl plán jasný, zabrat, dát míč na zem a utkání ještě zdramatizovat, nebo dokonce otočit. Hráli jsme rozhodně lépe než v prvním poločase a začali jsme se také prosazovat. Míč jsme se snažili tlačit přízemními přihrávkami, ale stále chyběla ta přesná, finální. Lukáš Panovský zahrával trestný kop, ale brankář hostí si s ním poradil. Poté hosté opět udeřili. Po Obrazekrohovém kopu odehrál Martin Špicl opět na roh a následný proletěl skrz celým vápnem, kde ho při hlavičkovém souboji zasáhl rukou náš obránce Radek Bednář. Všichni jsme čekali útočný faul a odkop od brány, ale rozhodčí nenápadně ukázal na značku pokutového kopu ! Penaltu bez problémů hosté proměnili a dostali se tak do dvoubrankového vedení - 0:2. V tuto chvíli jsme již tušili, že dnes to již asi nezvrátíme. V 65. minutě zpracoval nakopnutý míč náš stoper Martin Špicl, bohužel mu jej ukopl dravý hostující útočník a Martin Plachký musel předvést vynikající zákrok, abychom potřetí nekapitulovali. Následný rohový kop odehrál hlavou Martin Špicl do bezpečí. O několik minut později hosté ještě nastřelili tyč. V posledních dvaceti minutách jsme se začali dostávat do šancí. Po průniku Obrazekpo levé straně se dostal k centru Lukáš Panovský a tento doletěl až k nehlídanému Marku Lipovskému, ten byl však přihrávkou tak zaskočen, že míč jenom zpracoval pro brankáře. Po trestném kopu Michala Kroupy před hostujícím brankářem neuspěl ani Jaroslav Němec. Největší šanci utkání měl po nádherné střele Lukáše Panovského, kterou vytěsnil bravurním zákrokem hostující brankář na tyč, Marek Lipovský, ale i přes silné avízo kapitána mu sebral míč, který by zcela jistě poslal do odkryté branky. Bohužel dnes nám prostě štěstí nepřálo. I ve druhém poločase hosté nešetřili s tvrdými zákroky, bohužel rozhodčí žluté karty nevytáhl. To by totiž Moravské Knínice dohráli v 9 hráčích ! Konec se rychle blížil a oba týmy ztráceli v úmorném vedru poslední síly. Konečný Obrazekhvizd rozhodčího byl jako by vysvobozením z tohoto dnešního trápení.

Sumasumárum: Dá se říci, že dnešní zápas byl asi naším nejhorším v jarní části sezóny. Nedařilo se nám kombinovat, zkoušeli jsme to nakopáváním, což neumíme. Je jasné, že zápas ovlivňila naše úvodní chyba a hosté si to už dokázali pohlídat. Musím zde také zmínit velice nepřesné rozhodování rozhodčího, který zápas silně "neukočíroval". Některé jeho rozhodování bylo prostě nepřesné a jiné zase netaktní. Nicméně, prohra jednou musela přijít, my se musíme poučit z chyb, zatnout zuby a v posledním zápase proti Nové Vsi udělat vše proto, abychom dnešní blamáž napravili. Snad si budeme moct obléci opět naše "vítězné" bílé dresy.