DOLNÍ LOUČKY - MORAVSKÉ KNÍNICE 1:3 (1:2), 10. 5. 2009

10. 5. 2009

Naše branka: Jiří Pavlíček 1:0

Sestava: Lukáš Šperlín - Jaroslav Válek, Martin Špicl, Michal Kroupa, Jaroslav Brabec - Radomír Hájek (Martin Válek), Jiří Pavlíček, Václav Seyfert, Martin Plachký - Stanislav Jaroš, Jan Malásek (Václav Burian) - další náhradník - Jan Lukas

neděli, 10. 5. 2009 od 16,30 hod., sehráli naši muži další mistrovské utkání na domácí půdě proti našemu fotbalovému sousedu z Moravských Knínic. Utkání mělo prestižní nádech a vzhledem k tomu, že jsme na podzim Moravské Knínice „vyloupili“ a vyhráli tam jasně 3:0, měli nám hosté hodně co vracet. My jsme však chtěli odčinit ztrátu dvou bodů z předchozího utkání s Deblínem. Pojďme k samotnému zápasu.

Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a hned ve 3. minutě se také dostali do vedení. Václav Seyfert uvolnil Stanislava Jaroše, který míč zasekl a naservíroval jej pod sebe na Jiřího Pavlíčka, který zkušeně obstřelil hostujícího brankáře – 1:0. V 8. minutě mohlo být vše ještě veselejší, jelikož špatného odkopu hostí se zmocnil opět Jiří Pavlíček, bohužel sám před vyběhnuvším brankářem nebyl úspěšný a tento jeho pokus zlikvidoval. V 10. minutě poslal krásný nadýchaný centr do pokutového území Jaroslav Válek zprava, na míč si naskočil Stanislav Jaroš, ale jeho hlavička se mezi tři tyče nevešla. V 15. minutě jsme dobře zakombinovali před velkým vápnem Moravských Knínic, na konci celé akce byl Václav Seyfert, jenž výborně vypálil levou nohou do levého horního růžku branky soupeře, jejich brankář však vystřihl bravurní zákrok a vyrazil míč na roh. V 18. minutě po jednom z mnoha našich trestných kopů se dostal k míči na malém vápně Radomír Hájek, ale ani on netrefil odkrytou Knínickou branku. Ve 20. minutě zahrával ze 40-ti metrů trestný kop Jiří Pavlíček, našel centrem přesně Martina Špicla, ale ten ve výborné pozici trestuhodně netrefil hostující svatyni. Ve 25. minutě se hosté dostali vůbec do první jejich příležitosti a v pokutovém území se objevil jejich záložník, který byl lehce přistrčen Jiřím Pavlíčkem – následuje penalta. Tuto Moravské Knínice s přehledem proměnily a vyrovnali tak na 1:1. Ve 30. minutě se dostal ke střele z 25-ti metrů Michal Kroupa, brankář hostí jeho střelu jenom vyrazil před sebe, avšak Stanislav Jaroš prakticky prázdnou branku přestřelil, velká škoda. Ve 35. minutě dobře pracoval Václav Seyfert, jenž prošel po pravé straně a servíroval míč před soupeřovu branku, zde nešikovně trefil míč hostující obránce a div, že míč neskončil v jejich vlastní síti. Nedáš, dostaneš, toho v dnešním utkání platilo na 100%. V poslední minutě první půle zahrávaly Moravské Knínice trestný kop od pravého rohového praporku, následnou hlavičku perfektně vyrazil na další roh Lukáš Šperlín. Na něj si ale bohužel sběhl nikým nehlídaný Knínický záložník a volejem přesně k tyči nedal šanci našemu brankáři – 1:2. To bylo z první půle vše.

Druhá půle začala zpočátku oboustranně opatrně a naše aktivita se vytratila kdovíkam. V 60. minutě prošel po levé straně Jaroslav Brabec a centroval šikovně do pokutového území soupeře, zde si na míč naskočil Stanislav Jaroš, ale s jeho pokusem neměl hostující brankář problém. V 68. minutě vysunul Jiří Pavlíček Stanislava Jaroše, ten střílel, ale brankář jeho pokus opět vyrazil. Míč se poté dostal zpět k Jiřímu Pavlíčkovi, jenž jej poklízel střelou pod břevno do prázdné branky zpět. Ale když už všichni křičeli „góóól“, objevil se dobíhající obránce a skvělým výskokem míč na poslední chvíli z brankové čáry vyhlavičkoval na roh, bohužel. V 70. minutě jsme nezvládli dobře ofside systém a výsledkem byl samostatný nájezd soupeřova útočníka na Lukáše Šperlína, naštěstí následovala střela těsně vedle naší pravé tyče. V 78. minutě obdržel míč v pokutovém území soupeře opět aktivní Jiří Pavlíček, obtočil se okolo svého strážce a skvěle pálil křižně k pravé tyči, soupeřův brankář však konečky prstů skvěle vytěsnil na rohový kop. V 85. minutě centroval zprava Martin Válek, míč prošel skrz velké vápno a dostal se až ke střídajícímu Václavu Burianovi, který se však příležitosti zalekl a míč skončil v zámezí. Odhodlali jsme se ke hře vabank, ale to se nám nevyplatilo. Soupeř založil protiútok a v souboji jeden na jednoho bohužel byl Knínický útočník důraznější než Jaroslav Brabec a sám proti našemu brankáři – Lukáši Šperlínovi se střelou bodlem nemýlil – 1:3. Náš poslední pokus vymyslel Martin Plachký, když postupoval sám až z naší poloviny, bohužel mu nabíhali hned 3 naši hráči, ale Martin vše vyřešil vlastní střelou, tato bohužel v brance hostů neskončila. Utkání jsme tedy prohráli v poměru – 1:3.

Sumasumárum: Co k tomu říct ? První půle byla dle mého rozhodně velmi pohledná a my jsme v ní měli mnoho slibných střeleckých příležitostí. Ve druhé již byla hra vyrovnanější a propadla se do průměru. Bohužel, nějak nám v poslední době ten náš střelecký prach zvlhnul. Soupeřprvní půli využil z minima maximum a dal 2 branky, a ve druhém poločase přidal ještě třetí, když ještě jednu další příležitost nedal. Na šance se bohužel nehraje a my se budeme muset rychle otřepat a v koncovce zapracovat na větším klidu. Příští týden nás čeká nejlepší soupeř soutěže, tak musíme pořádně všichni zamakat a pokusit se zde vyválčit nějaký ten bodík.