DOLNÍ LOUČKY - MORAVSKÉ KNÍNICE 4:3 (1:2), 21. 6. 2008

21. 6. 2008

Naše branky: Lukáš Panovský 1:0, Martin Špicl 2:3 (penalta), Martin Válek 3:3, Martin Válek 4:3

Sestava: Karel Mičánek - Jaroslav Válek, Martin Špicl, Michal Kroupa, Patrik Křenek - Jaroslav Brabec, Martin Plachký, Lukáš Panovský, Michal Stratil - Martin Válek, Jaroslav Němec (Jiří Had) - další náhradník - Jan Mašek

sobotu, dne 21. 6. 200816,30 hod., se utkali v závěrečném utkání letošní sezóny dva nejúspěšnější týmy tabulky – domácí a druhé Dolní Loučkylídrem a postupujícím do III. třídy – Moravskými Knínicemi. Utkání mělo být pojato v poklidném přátelském tempu a takto se také uskutečnilo.

Utkání začalo opatrně a hrálo se především ve středu pole. V 10. minutě se postavil k trestnému kopu Lukáš Panovský a jeho střílený centr35-ti metrů zapadl po víko soupeřovi branky – 1:0. V 15. minutě pronikl po pravé straně Jaroslav Brabec, našel na malém vápně Martina Válka, ale ten z úhlu trefil pouze boční síť Obrazekbranky Moravských Knínic. V 20. minutě prošel po nahrávce od Martina Plachkého až před branku hostů Michal Stratil, ale ve výborné pozici mu míč uskočil a následná střela šla hodně nad branku soupeře. Ve 30. minutě zahrozili také hosté a to hodně ostře. Moravskoknínický útočník prošel přes 3 naše hráče a z velkého vápna vypálil, Karel Mičánek míč neudržel a míč vyrazil smolně před branku, kde dobíhal soupeřům útočník a pohodlně vyrovnal – 1:1. Hráli jsme hodně nervózně a hodně jsme chybovali. Fatální chybu vyrobil kapitán Martin Špicl, který ztratil na půlící čáře míč a z následného protiútoku dal soupeřům křídelník pod sebe na sbíhajícího záložníka a ten krásnou střelou o břevno poslal Moravské Knínice do vedení – 1:2. To bylo z první půle vše.

Do druhé půle jsme šli s jasným cílem, utkání otočit v náš prospěch. Bohužel jsme Obrazekse nedokázali přes v pohodě hrající hráče soupeře prosazovat. V 55. minutě zahrál pravý záložník Knínic krásný míč za naši obranu, kam zaběhl jejich rychlý útočník, který v pohodě obhodil našeho brankáře Karla Mičánka a zvýšil skóre – 1:3. V 70. minutě se vysunul kapitán Martin Špicl na hrot našeho útoku a následně obdržel míč ve velkém vápně soupeře, kde byl faulován a následovala penalta – tuto sám postižený proměnil a snížil na 2:3. V 72. minutě našel dlouhým pasem Patrik Křenek Martina Špicla, který si míč zpracoval a z otočky poslal lehký míč za obranu, kam sběhl Jiří Had, ale jeho zakončení skočilo bohužel těsně nad brankou Moravských Knínic. Na půl plynu hrající hosté dovolovali našim útočníkům hodně zakončovat, ale tito šance trestuhodně zahazovali. V 75. minutě pronikal Martin Válek a napřáhl také ke krásné střele, kterou však hostující brankář dokázal krásně vytěsnit na břevnoObrazek78. minutě se dostal odražený míč k Martinu Špiclovi, který z nadějné pozice levou nohou přestřelil. V 80. minutě byl v ještě lepší pozici Jaroslav Brabec, ale ani on po přízemním centru zleva nezachoval chladnou hlavu a prakticky prázdnou branku přestřelil. V 82. minutě vyrobil hostující obránce chybu při odkopu, míč zpracoval Martin Špicl, ale místo střely volil přihrávku na ještě lépe postaveného Martina Válka, který nedal vybíhajícímu brankáři soupeře šanci – 3:3. V 83. minutě se dostal do obrovské příležitosti Martin Válek, který z hranice velkého vápna vypálil, ale střela bohužel šla jen několik centimetrů mimo Knínické branky. V 84. minutě po rohovém kopu hlavičkoval Martin Špicl o zem, ale odražený míč přeskočil branku hostů. V 85. minutě pronikl po pravé straně až do velkého vápna hostů Jaroslav Brabec, míč poslal po zemi před branku ObrazekMoravských Knínic, Michal Stratil trefil míčem jen brankáře, ale odražený míč dorazil přesně Martin Válek – 4:3. To bylo do konce utkání vše. Vyhráli jsme i když asi nezaslouženě 4:3.

Sumasumárum: Sezóna končí a my budeme muset bojovat dál a zkusit to třeba příští rok. Zase tak špatné to letos nebylo.