DOLNÍ LOUČKY - NEDVĚDICE 1:4 (0:2), 1. 8. 2010 - PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

1. 8. 2010

Naše branka: Miloš Zedník 1:3

Sestava: Petr Záluský - Jaroslav Válek, Martin Špicl, Michal Kroupa, Václav Burian (Jakub Juříček) - Miloš Zedník (Jiří Mašek), Stanislav Halas, Martin Plachký, Jan Mašek - Jaroslav Melichar, Jaroslav Němec

Dne 1. 8. 2010 jsme na domácím hřišti nastoupili k druhému přátelskému utkání v rámci letní přípravy na novou sezónu proti týmu SK Pernštejn Nedvědice, který momentálně jako hlavní trenér vede náš bývalý trenér Vratislav Kostelan, tímto ho zdravíme. Nedvědice má ambiciózní tým, který hraje v popředí tabulky OP II. třída, okres Žďár nad Sázavou s každoročními ambicemi na postup do vyšší soutěže. Jak již bylo řečeno ve shrnutí minulého přátelského utkání, až tento zápas měl ukázat, jak na tom náš tým doopravdy je.

Hned od začátku utkání měli herní převahu hosté, která vyústila brankou v 5. minutě, když na pravé obraně ztratil míč Jaroslav Válek, čímž vybídl hostujícího útočníka k zakončení, ten se nemýlil, 0:1. V 11. minutě jsme zahrozili i my, když Martin Plachký uličkou mezi obránce vyslal do brankové příležitosti Jaroslava Melichara, ten však svoji střelu nevměstnal mezi soupeřovy tyče brány. I když se hra pomaličku vyrovnávala, opět to byli hosté, kdo trestal. Ve 20. minutě ve vzdálenosti cca 25 metrů od naší branky se zhostil míče hostující záložník a napálil Jabulani směrem na bránu. Míč nezůstal své pověsti nic dlužen a zaplaval do sítě naší branky, 0:2. O deset minut později se do další šance dostal Jaroslav Melichar, který z otočky vyslal jedovatou střelu, avšak ta skončila jen těsně vedle růžku soupeřovy branky. Ve 41. minutě se hosté prokombinovali až do našeho velkého čtverce, po několika přihrávkách se odhodlali k zakončení, které však náš brankář Petr Záluský skvěle zneškodnil.

První střela na bránu ve druhém poločase přišla z našich kopeček v 50. minutě, když z úrovně 35 metrů střílel Jaroslav Němec, ale jeho střelu si hostující brankář s přehledem pohlídal. V 65. minutě zakončoval hezkou kombinaci Jaroslava Melichara a Martina Plachkého na hranici velkého vápna soupeře druhý jmenovaný, ale jeho střelu z boku dokázal hostující brankář vyrazit na roh. V 70. minutě však opět trestala Nedvědice, když po naší ztrátě míče uprostřed hřiště vyslala dlouhým nákopem svého útočníka, který míč nekompromisně napálil pod břevno naší branky, 0:3. Hned z protiútoku zakončoval zpoza velkého vápna Jaroslav Melichar, jeho dobře mířenou střelu však brankář hostů zneškodnil. V 77. minutě jsme se již konečně mohli radovat, když na centr Jana Maška z boku hřiště si zaběhl Miloš Zedník a technickou střelou přeloboval brankáře hostí, 1:3. Hosté však ještě dokázali odpovědět v 80. minutě, když nadýchaný centr usměrnil hlavou do brány hostující útočník, 1:4.

Sumasumárum: Jak bylo již řečeno, toto utkání mělo prověřit naše kvality. Předvedená hra rozhodně nebyla pozitivní, zato výsledek mohl skončit ještě mnohem hůře, protože soupeř měl ještě dostatek brankových příležitostí. Nezbývá nic jiného, než se zamyslet nad našimi chybami a snažit se je kvalitním tréninkem odstranit. Faktem je, že se sehrává prakticky nový tým.