DOLNÍ LOUČKY - NOVÁ VES 8:0 (4:0), 16. 6. 2007

16. 6. 2007

V sobotu, dne 16. 6. 2007 v 16,30 hod. sehráli naši muži poslední utkání letošní sezóny 2006/07. Přivítali čtvrtou Novou Ves, které měli co oplácet, jelikož s ní v podzimním utkání na jejich hřišti prohráli drtivě 3:7.

Do utkání jsme vstoupili ve velkém stylu a začali kombinovat ihned od prvních minut. Vzali jsme si ponaučení z minulého zápasu a míče jsme posílali po zemi, naráželi a stříleli. V 5. minutě jsme mohli slavit. Po perfektní kombinaci a následné přihrávce Marka Lipovského na Jaroslava Němce si druhý jmenovaný obešel brankáře a levou nohou do prázdné branky nekompromisně zakončil – Obrazek1:0. Pokračovali jsme dál a po faulu zahrával kapitán Martin Špicl trestný kop z 25 metrů, zeď sice obstřelil, avšak přízemní střelu kryl brankář Nové Vsi. Poté Nová Ves měla asi jedinou šanci v první půli, když se k zakončení dostal střední útočník a jeho tvrdá střela zpoza vápna prosvištěla jen těsně vedle pravé tyče naší branky. V 15. minutě jsme mohli slavit podruhé. Po krásné kombinaci před vápnem hostů nahrál Jaroslav Němec prozměnu Marku Lipovskému a ten z velikého úhlu křižnou technickou ránou vsítil náš druhý gól. Pak přišla série našich rohových kopů zprava. Jaroslav Válek zahrál první z nich a na míč si naskočil Martin Špicl, jeho hlavu jen těsně odhlavičkoval na roh obránce. Z následného rohového kopu hlavičkoval těsně nad opět Martin Špicl. Do třetice Obrazekvšeho dobrého zahrál Jaroslav Válek roh a míč technicky prodloužil Jaroslav Němec a pro Marka Lipovského již nebyl problém zakončit hlavou od břevna a zvýšil tak náš náskok na 3:0. Následně poté jsme zahrávali trestný kop zprava. K míči se postavil kdo jiný než Lukáš Panovský a perfektně ho zakroutil na Martina Špicla, ten ho hrudníkem zpracoval a „namazal“ tak Petru Voznicovi, aby vstřelil „pod víko“ naši čtvrtou branku. Ve 35. minutě jsme tak vedli již 4:0. Stále a stále jsme rozjížděli jednu akci za druhou, ale bohužel jsme již neměli štěstí při zakončení. Jaroslav Brabec dvakrát jako přes kopírák prošel obranou z pravé stany, nachystal míč před branku, kde však střelu Martina Válka a Lukáše Panovského vyrazila obrana hostí na roh. Za zmínku ještě stojí dvě krásné střely ObrazekMartina Válka, se kterými si však vždy poradil hostující brankář. Do kabin jsme tak odcházeli s uspokojivým výsledkem 4:0.

Do druhé půle jsme vstupovali s tím, abychom pokračovali ve velmi dobrém výkonu. Ihned na samém počátku však zahrozili hosté. Jejich střelu z levé strany zastavilo naštěstí břevno naší branky a odražený míč naše obrana odehrála. My jsme měli další dvě příležitosti na druhé straně, avšak tyto zůstaly nevyužity. Poté přišla naše jediná slabší čtvrthodinka, kdy nás Nová Ves několikrát málem potrestala. Nejdříve po průniku levého útočníka, který nachystal tisíciprocentní tutovku svému kolegovi, který ji však neuvěřitelně promáchl. Jen několik okamžiků poté vyslala Nová Ves další tvrdou ránu, kterou však opět zastavilo Obrazekbřevno naší svatyně. Po přečíslení naší obrany se řítili na našeho stopera Martina Špicla dva hráči, ten musel faulovat a na následný trestný kop si nádherně sběhl útočník Nové Vsi a jeho technické zakončení bravurně kryl Martin Plachký. Poté jsme opět začali hrát, kombinovat a běhat. A výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Po perfektní kombinaci Petra Voznici a Jaroslava Němce druhý jmenovaný tvrdě vypálil levou z voleje a bylo to 5:0. Několik okamžiků poté rozehrál individuální akci opět Petr Voznica, prošel ve středu pole přes dva hráče a pak úžasně poslal do brejku Marka Lipovského. Ten se vstříc brankáři hostů nemýlil a zvýšil tak na 6:0. Těsně poté jsme slavili po sedmé, když Jaroslav Válek vyslal po pravém křídle Jakuba Duchoně, ten krásně uvolnil Petra ObrazekDoubravského, který vybídl ke skórování koho jiného než Marka Lipovského. V tuto chvíli již zdecimovaní hosté nedokázali klást odpor a výsledkem byla pečetící, osmá branka našich borců. Tu vstřelil opět po krásné kombinaci Petra Doubravského a Jakuba Duchoně náš střelecký král Marek Lipovský. Na konci utkání ještě třikrát dělově zakončoval Lukáš Panovský, ale jeho rány se štěstím vyráželi obránci, resp. brankář hostů. Zápas tímto výsledkem také skončil a muži tak udělali poslední tečku za letošní sezónou. Po konečném hvizdu naši hráči poděkovali potleskem našim věrným divákům za jejich podporu, která byla velice důležitá. Po utkání byli vyhlášeni 3 naši nejlepší střelci v sezóny 2006/07 - Marek Lipovský - 24 branek, Martin Válek - 8 Obrazekbranek a Lukáš Panovský - 7 branek a poté poseděli jsme u pečené kýty s našimi nejvěrnějšími fanoušky.

Sumasumárum: Toto utkání jsme zvládli velice dobře. Hráli jsme svoji kombinační hru a to bylo zcela jistě lahodící pro oko našich diváků. Předvedli jsme mnoho krásný akcí, narážeček a hlavně také překrásných branek. Udělali jsme tak tečku za výbornou jarní částí a věřme, že se příští rok porveme o postup do III. třídy.