DOLNÍ LOUČKY - OSLAVANY 1:2 (0:2), 26. 8. 2012

26. 8. 2012

Naše branka: Jan Jaroš 1:2

Sestava: Aleš Weinfurter - Jaroslav Němec, Martin Plachký, Dan Foltýn (Stanislav Jaroš, Václav Burian), Martin Špicl - Martin Mašek, Michal Kroupa, Jiří Mašek, Miloš Zedník - Jaroslav Melichar, Jan Jaroš

V dalším utkání na náš krásný pažit přijelo ambiciózní mužstvo Oslavan. Věděli jsme, že to bude velmi těžké, ale chtěli jsme před domácím početným poblikem uspět. Od prvních minut nás však hosté zavřeli na naší polovině a v 10. minutě vybojoval jejich útočník na rohu vápna míč, prošel přes 3 naše hráče a napálil míč na branku, Martin Špicl jej chtěl rybičkou vyhlavičkovat, ale míč trefil přesně do levého horního růžku branky Aleše Weinfutera - 0:1. Poté jsme převzali iniciativu my a pramenily z toho i naše šance. Nejdříve pronikl po levé straně Miloš Zedník, ale jeho zpětnou přihrávku nikdo nevyužil. Následně se uvolnil Jaroslav Melichar, ale jeho ránu vytěsnil brankář Oslavanů na břevno. Dvakrát pálil Jan Jaroš, ale míč vždy skončil mimo tyče soupeře. Stejně tak dopadla střela Jiřího Maška. A Když Miloš Zedník obelstil obránce a byl sám před gólmanem, bohužel jej jen nastřelil. Poté, ve 25. minutě, zahrozili opět hostě a z brejku přečíslili naši obranu, následovala zpětná přihrávka a rána z vápna, na kterou Aleš Weinfurter nedošáhl - 0:2. To bylo panečku školení z efektivity. Opět jsme měli více ze hry, ale prostě nám nepřálo štěstí a míče létaly jen mimo brankovou konstrukci. Ani nevýrazný rozhodčí hře příliš nepřidal a když ve 30. minutě odkulhal Dan Foltýn po jasném faulu, který nebyl ani odpískán, většina lidí kroutila nevěřícně hlavami. Danovi přejeme rychlé uzdravení jeno nadvakrát zlomenému kotníku !!! Těsně před koncem poločasu si zaběhl na trestný kop Jaroslava Němce Martin Špicl, ale chyběly mu jen centimetry na dlouhou nohu, aby byl úspěšný. A když v poslední minutě po skvělém výpadu Miloše Zedníka, následné zpětné přihrávce netrefil zbrklý Stanislav Jaroš prázdnou branku, šli jsme do kabin s dvoubrankovým mankem. Ani závěrečná šance Oslavanů, kterou zlikvidoval Aleš Weinfurter již nic nezměnila.

Druhou půli jsme nezačali dobře, ale po 5 minutách opět existovalo jen jedno mužstvo. Dobívali jsme branku soupeře, ale když už nezasáhl brankář, vykopávali míče obránci. Asi v 55. minutě pronikl po pravé straně do obrany Jaroslav Melichar, ale jeho dělovku opět zastavilo jen břevno. Po dalším centru od Jaroslava Němce zakončoval na dlouhou nohu opět Jaroslav Melichar, ale brankář míč chytil. Po další ráně Miloše Zedníka jsme kopali pouze roh. Stejně neúspěšné byly rány Jiřího a Martina Maška. Bylo to decimující, ale to je prostě sport. V 65. minutě dostal míč do uličky Jaroslav Melichar, ale místo zpětné přihrávky na Michala Kroupu míč zbytečně držel a promarnil, takže z tutovky nebylo nic. Soupeř měl během druhé půle asi dva závary, ale tyto vždy úspěšně vyřešili Aleš Weinfurter a Martin Plachký. V 70. minutě vysunul Martin Špicl Jiřího Maška, ten přihrál Janu Jarošovi, který si obhodil obránce a přesnou ránou k tyči vystřihl kontaktní branku - 1:2. Tlačili jsme co to šlo, ale trestný kop Jiřího Maška těsně před Martinem Špiclem tečoval obránce a ten v dobré pozici hlavičkoval vedle. Těsně před koncem měli ještě šance Jaroslav Melichar a Jan Jaroš, ale oběma vždy v poslední chvíli ukopli míč obránci. Utkání, ve kterém jsme si zasloužili minimálně remízu a byli jsme o něco lepším týmem, jsme bohužel body tedy nevytěžili. Tak snad příště.