DOLNÍ LOUČKY - PLNIČI TRUBIČEK 2:4 (1:1), 30. 7. 2010 - PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

30. 7. 2010

Naše branky: Miloš Zedník 1:1, Martin Špicl 2:2

Sestava: Petr Záluský - Jakub Juříček, Martin Špicl (Stanislav Halas), Michal Kroupa, Jan Veselý (Krištof Večeřa) - Jaroslav Válek, Miloš Zedník, Martin Plachký, Václav Burian - Jaroslav Němec, Jan Mašek

Dne 30. 7. 2010 jsme sehráli první přátelské utkání v rámci letní přípravy na novou sezónu na domácím trávníku proti futsalovému týmu Plniči trubiček. Toto utkání bylo spíše než ostré utkání bráno jako rozlučka s naším, teď již bývalým, spoluhráčem Václavem Seyfertem alias Deklinhem, jenž patří k zakladatelům Plničů. Za tento tým nastupuje i další z našich bývalých spoluhráčů Ivan Miovský alias Negrinho. Utkání se hrálo v rámci tréninku na dva poločasy v délce 35 minut a šlo hlavně o to se pobavit a předvést divákům trochu té fotbalové krásy.

Do první brankové příležitosti jsme se dostali již v 5. minutě, když se po přihrávce Martina Plachkého dostal do zakončení z hranice velkého vápna Jan Mašek, ale jeho střelu hostující brankář srazil na roh. V 10. minutě se dostali k prvnímu vážnějšímu ohrožení naší brány hosté a hned se jim podařilo skórovat. Na dlouhý míč za naši obranu si naběhl hostující útočník a lobem překonal našeho vyběhnuvšího brankáře, 0:1. V 18. minutě se do zakončení z poza vápna dostal vystřídavší Krištof Večeřa, který však svou střelou jen orazítkoval břevno soupeřovy brány. Ve 28. minutě ukázal svůj přehled Miloš Zedník, který se ve velkém čtverci soupeře dostal k odraženému míči a technickou střelou uklidil k tyči, 1:1. Ve 32. minutě zahrával trestný kop z cca 20 metrů Martin Špicl, svoji střelu tlačil pod břevno soupeřovy brány, ale hostující brankář ji dokázal zneškodnit.

Již po pěti minutách druhého polačusu dokázal soupeř pohnout se skóre utkání podruhé. Plniči rozehráli rohový kop na krátko a poté přišel centr na roh malého vápna, odkud hostující útočník zakončil hlavou přesně k tyči, 1:2. Ve 45. minutě jsme dokázali odpovědět, když míč protáhl po pravé straně Martin Špicl, poté si ve velkém vápně soupeře narazil s Jaroslavem Němcem a prostřelil hostujícího brankáře, 2:2. V následujících minutách jsme přebrali iniciativu a v poli soupeře přehrávali, ale do zakončení jsme se nedokázali dostat. Zato z brejkové situace udeřili hosté. Deklinho prošel s míčem u nohy po pravé straně hřiště, zatáhl ho až k brankové čáře a poté přihrával před naši bránu, kde hotující útočník zakončoval patičkou do naší sítě, 2:3. V 67. minutě se opět hostující dostali do úniku, když po dlouhém míči za naši obranu se řítili dva hostující hráči na našeho brankáře a dokázali si s ním poradit, 2:4. Tímto výsledkem již utkání skončilo, proběhlo společné foto a poté již všeobecné veselí nad zlatavým mokem.

Sumasumárum: Jak již bylo řečeno, utkání bylo v rámci treninku a cílem bylo pobavit se a hlavně se nezranit. Tento úkol jsme splnili. Co se týče fotbalové stránky, výsledek pro nás nedopadl dobře, především jsme zaostávali v produktivitě a hře v ofenzivě. V dalším přátelském utkání, které nás čeká již tuto neděli, nastoupíme proti týmu Nedvědice. Zde se naplno prověří kvality našeho týmu.