DOLNÍ LOUČKY - POPŮVKY 4:2 (2:0), 5. 8. 2012

5. 8. 2012

Naše branky: Michal Kroupa 1:0, Jan Mašek 2:0, Jaroslav Melichar 3:1, Jaroslav Melichar 4:2

Sestava: Aleš Weinfurter - Václav Burian, Martin Plachký, Michal Kroupa, Martin Špicl - Jan Mašek (Miloš Zedník), Martin Mašek, Jiří Mašek, Jaroslav Němec (Stanislav Jaroš) - Jan Jaroš (Martin Midrla), Jaroslav Melichar

V prvním předehrávaném utkání jsme přivítali za úmorného vedra soupeře z Popůvek. Od prvních minut se přesunula aktivita na naše kopačky, ale na šance jsme si museli počkat. Asi v 10. minutě ve skrumáži loboval chytře Jaroslav Melichar brankáře, ale míč skončil jen na horní síti branky soupeře. V 15. minutě si vyměnili míč Jiří Mašek s Jaroslavem Němcem, ten našel chytře zabíhajícího Michala Kroupu, který parádní ránou vymetl levou pavučinu branky Popůvek - 1:0. Ve 20. minutě vysunul Martin Mašek bratra Jana, ten obešel obránce a skrytou technickou ránou po zemi zvyšoval naše vedení - 2:0. Asi ve 25. minutě se dostali do ojedinělé šance Popůvky, tvrdou ránu ze 25-ti metrů však parádně vytěsnil na roh Aleš Weinfurter. Ve 30. minutě vyslal lobem za obranu Martin Špicl Jana Jaroše, ten si pohotově přehodil obránce a vyslal křížný projektyl, který minul těsně pravou tyč. Asi o pět minut později pronikal po pravé straně Jaroslav Melichar, ale jeho bodlo skončilo mimo. Posledních deset minut jsme přenechali aktivitu Popůvkám, ty nás mírně zatlačily, ale větší šanci si nevypracovaly. Snad jen jedna rána mimo naše tyče, kterou zakončily jejich postupný protiútok. Do kabin jsme tedy odcházeli za vedení v poměru 2:0.

Ve druhém poločasu měli první příležitost hosté, jejich nákop z trestného kopu poslal hlavou vedle naší branky Martin Špicl, vlastní branka z toho naštěstí nebyla. V 55. minutě vyslal dlouhým nákopem do brejku Jan Mašek bratra Jiřího, jehož sólo však v poslední chvíli zbokoval obránce na roh. V 60. minutě jsme propadli na levé straně a Popůvky se dostaly do přečíslení, akce byla zakončena tvdou křižnou ránou na zadní tyč - 2:1. Ihned po rozehrávce vyslal míč Martin Midrla na Jiřího Maška, ten patičkou přiťukl na Jaroslav Melichara, který obešel dva obránce a ránou do protipohybu zvyšoval opět naše vedení - 3:1. Asi za tři minuty vyslal do brejku opět Jaroslava Melichara Václav Burian a první jmenovaný byl zastaven ve vápně nedovoleně - penalta. K této se postavil Jiří Mašek, ale brankář jeho ránu vystihl a vyrazil. Za chvíli se zastřeloval po rychlé kombinaci Martin Midrla, ale míč skončil v zámezí. Za okamžik nakopl trestný kop z půlky Václav Burian, míč zaplaval a brankář se štěstím jej vyrazil na tyč. V 75. minutě zahráli hosté rychlou akci, nákop zblokoval Martin Plachký, ten však z první trefil útočník Popůvek, trefil tyč, a odražený míč napálil stejný hráč do levého vinglu - 3:2. Za pár minut pálil zdálky opět Václav Burian, ale brankář vytěsnil míč na břevno. V 80. minutě našel dlouhým míčem na půlce Václav Burian Jaroslava Melichar, ten byl faulován, rozhodčí ponechal výhodu a tak faulovaný hráč pokračoval sám v kontru a před brankářem prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 4:2. V závěru ještě po přiťuknutí od Martina Maška pálil pohotově Stanislav Jaroš, ale míč skončil mimo tyče branky soupeře. Stejně tak skončila skrumáž před soupeřovou brankou, ale ani Jaroslav Melichar, ani Martin Mašek, míč za záda brankáře neprotlačili. Předehrávané utkání nové sezóny jsme tedy zvládli a vyhráli.