DOLNÍ LOUČKY - PŘÍBRAM 6:1 (2:1), 8. 4. 2007

8. 4. 2007

Dne 8. 4. 2007 v 16,00 hod. za krásného slunečného počasí jsme sehráli první jarní domácí mistrovské utkání s týmem poslední Příbrami na Moravě. Hosté nám měli co oplácet, protože jsme na podzim na jejich hřišti vyhráli po sympatickém výkonu 3:0. Za zmínku jistě stojí i to, že jsme do utkání nastupovali poprvé v nových „mamuťáckých“ dresech, což umocňovalo naši motivaci.

Do utkání jsme vstoupili ve vlažném tempu a nechali jsme hosty hrát, což se nám málem nevyplatilo. Příbram několikrát zahrozila, ale jejich pokusy byly nepřesné. Za zmínku stojí výborný průnik kapitána Martin Špicla středem pole v 15. minutě, kdy přešel dva hostující hráče a poslal hezkou přihrávku do tutové šance Michalu ObrazekKroupovi, bohužel jeho střela levou nohou prosvištěla těsně nad hostující brankou. Přišel trest!19. minutě hosté rozehráli ve středu pole nenápadnou akci, která skončila střelou asi z 25 metrů. Bohužel, střelu nešťastně tečoval náš obránce a brankář Martin Plachký na míč již nemohl dosáhnout – 0:1. Museli jsme tedy přidat na tempu a začali přicházet i naše šance. Ve 30. minutě se po hezké narážečce s Lukášem Panovským dostal k míči v pokutovém území Marek Lipovský a nekompromisním zakončením započal svůj dnešní střelecký koncert – vyrovnáno 1:1. Minutu nato se k trestnému kopu na půlce postavil Martin Špicl, poslal do vápna hostů nadýchaný centr, na který si naskočil Lukáš Panovský a poslal nás do vedení – 2:1. Do konce poločasu jsme se ještě několikrát dostali do slibných pozicí,Obrazek ale naši střelci v nich neuspěli. Ani hosté nebyli daleko k vyrovnání, ale jejich závar ve vápně v poslední minutě poločasu včas uhasil Martin Špicl.

Do druhé půle jsme šli s jasným cílem, začít hrát svoji hru po zemi, trpělivě kombinovat a bránit. Netrvalo dlouho a v 50. minutě si na trestný kop Jaroslava Válka nádherně naskočil aktivní Michal Kroupa, přehlavičkoval obránce i brankáře a pro Marka Lipovského už nebyl problém zvýšit náš náskok na 3:1. Hráli jsme velice aktivně a hosty jsme již k ničemu vážnějšímu nepouštěli. V 60. minutě vybojoval na levé straně míč Patrik Křenek, narazil si míč se Standou Halasem a svoje nádherné a rychlé sólo přetavil v nádhernou křižnou střelu, proti které hostující brankář neměl šanci – 4:1. Pokračovali jsme ve velkém tempu i nadále, ale šance končili nepřesnými Obrazekzakončeními. Dočkali jsme se až v samotném závěru utkání, kdy po skvělých kombinacích zakončoval dvakrát náš „ostrostřelec“ Marek Lipovský. Patřila mu 84. a 87. minuta. Poté jsme již utkání dohráli v absolutním klidu, za zmínku už jen stojí střet Marka Lipovského s hostujícím brankáře a následná strkanice, po které rozhodčí rozdal na obou stranách po jedné žluté kartě. Na konečném výsledku se ale již nic nezměnilo.

Sumasumárum: Do utkání jsme vstupovali proti houževnatému soupeři jako mírní favorité, ale dlouho trvalo, než jsme si s jejich „nakopáváním“ dokázali poradit.Obrazek Celý první poločas byla partie vyrovnaná a nutno podotknout, že jsme silně vybočovali z naší kombinační taktiky. Naštěstí se nám podařilo poměrně rychle zareagovat na šťastný gól soupeřů a do kabin jsme šli s jednobrankovým vedením. Do druhého poločasu již nastoupil náš pravý tým, kombinovali jsme po zemi, hráli důrazně a důležité je, že přišli i branky. Zápas jsme zaslouženě vyhráli a připsali si na jaře další 3 důležité body.