DOLNÍ LOUČKY - RADEŠÍNSKÁ SVRATKA 3:2 (0:2), 28. 7. 2013

28. 7. 2013

Naše branky: Jaroslav Němec 1:2, Jiří Mašek 2:2, Jaroslav Němec 2:3

Sestava: Aleš Weinfurter - Václav Burian, Martin Plachký, Lukáš Veselý - Martin Midrla, Stanislav Halas, Michal Kroupa, Jiří Mašek - Martin Mašek, Jaroslav Němec, Martin Špicl - další náhradníci - Miloš Zedník, Václav Seyfert

V neděli, 28. 7. 2013 od 16,00 hod., jsme sehráli první přátelské utkání nové sezóny 2013/14 s týmem hrajícím OP ve Žďárském okresu - Radešínskou Svratkou.

Od prvních minut jsme byli aktivnějším týmem a asi v 5. minutě zahrával roh Jiří Mašek, našel hlavu bratra Martina a tuto fantasticky vytáhl gólman soupeře na roh. Za pár minut napřáhl asi ze 20-ti metrů Jiří Mašek, ale jeho parádní ránu opět skvěle vyrazil soupeřův brankář. Ve 20. minutě zatáhl míč Martin Mašek až před velké vápno Svratky, přihrál volnému Michalu Kroupovi, ale jeho technickou střelu vytáhl skvěle lapající brankář soupeře na roh. Ve 25. minutě po chybě pádil zcela osamocený útočník soupeře na Aleše Weinfurtera, ale ten jej skvěle vychytal. Ve 30. minutě jsme na hrotu ztratili míč, a soupeř šel ve 4 na 3, první dvě rány Aleš Weinfurter skvěle vyrazil, ale centr na zadní tyč hlavičkoval záložník soupeře již přesně, bohužel byla to velmi laciná branka - 0:1. Od této chvíle se pohoda z našich kopaček vytratila a nechali jsme hrát soupeře. Tento ve 35. minutě zahrával trestný kop, který jejich záložník poslal za obranu, kde jsme prohráli souboj a míč se dostal k volnému hráči na zadní tyči a ten do prázdné branky neměl problém zvýšit - 0:2.

Začátek druhé půle jsme rozjeli velmi dobře, Martin Mašek zatlačil soupeřova obránce při rozehrávce, vybojoval míč, přihrál volnému Jaroslavu Němcovi a ten pod padajícím brankářem korigoval - 1:2. Za chvíli se nadechl k velkému sólu Václav Seyfert, postupně se zbavil dvou obránců a do protipohybu brankáře pálil jen těsně vedle. V 60. minutě po centru soupeře na místo odkopu míče Martinem Špiclem jej předskočil Aleš Weinfurter, vyrazil míč jen ke Svrateckému záložníkovi a ten trestuhodně pálil těsně nad prázdnou branku. V 65. minutě zatáhl míč po levé straně Václav Seyfert, přihrál pod sebe na Jaroslava Němce, jenž místo střely našel ještě volného Jiřího Maška, který si ještě udělal obránce a přesně k tyči vyrovnal - 2:2. O pět minut později podržel míč při rozehrávce Stanislav Halas, poté za obranu vyslal lobem Jaroslava Němce a ten parádní ranou z voleje prostřelil brankáře Radešínské Svratky potřetí - 3:2. Po pár minutách mohl po skvělém zatažení a zpětné přihrávce od Martina Maška zvýšit Miloš Zedník, ale jeho dělovku pod víko vyrazil gólman soupeře nad břevno. V 80. minutě zahrával soupeř trestný kop, míč zaplaval Aleši Weinfurterovi, ten míč tečoval a útočník naštěstí mířil nad. O minutu později jsme zaspali při odraženém míči, ten napálil Svratecký útočník, ale razítkoval pouze tyč. Těsně před koncem zahrával soupeř aut, ve kterém propadl Jaroslav Němec i Aleš Weinfurter a útočník z malého vápna přestřelil.

Sumasumárum: V pekelném počasí, kdy teploměr ukazoval snad 45 stupňů jsme sehráli velmi kvalitní utkání s velmi kvalitním soupeřem. Prvních 25 minut jsme hráli velmi dobře, ale po laciné vedoucí brance Radešínské Svratky jsme do poločasu odpadli. Ve druhé půli jsme hru zlepšili a nakonec otočili výsledek v náš prospěch. Tak snad jen si přát, ať naše výkony rostou.