DOLNÍ LOUČKY - REPREZENTACE ČR NESLYŠÍCÍCH 3:6 (0:3, 2:0, 1:3), 7. 8. 2010 - PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

7. 8. 2010

Naše branky: Jan Mašek 1:3, Michal Kroupa 2:3, Jaroslav Melichar 3:5

Sestava: Tomáš Krejčí - Jaroslav Němec, Michal Kroupa, Jaroslav Brabec, Jan Veselý - Václav Burian, Martin Plachký, Jan Mašek, Miloš Zedník - Jaroslav Melichar, Martin Špicl - další náhradníci - Jakub Juříček, Jindřich Hruška, Krištof Večeřa, Stanislav Halas

Fotogalerie z utkání a výběr Patrika Žáka

sobotu, 7. 8. 2010 od 16,30 hod., jsme nastoupili do dalšího přátelského utkání s velmi atraktivním soupeřem – Reprezentací ČR neslyšících. Pro soupeře bylo toto utkání vrcholem jejich soustředění na Prudké a také poslední prověrkou před poslední kvalifikací s Německem. Bojují totiž o postup na ME konané v Dánsku. Počasí nebylo příliš valné. Spíše naopak a tak jsme jej všichni přemlouvali, aby se nakonec utkání odehrálo. Naštěstí se podařilo a pár fanoušků, kteří i tak zavítali na náš stadión jistě nelitovali. Se soupeřem jsme se dohodli, že se bude hrát 3 x 30 minut, aby si mohl zkusit různé herní varianty.

Již od první minuty prvního dějství nás soupeř začal přehrávat a z nás byl cítit velký respekt, který začal opadat až cca od 15. minuty. To již jsme ale prohrávali o dvě branky. Asi ve 3. minutě soupeř pronikl do naší šestnáctky, Tomáš Krejčí jeho střelu vyrazil před branku, tam hlavičkoval další reprezentant, náš brankář opět předvedl bravurní zákrok, na další doražený míč asi z metru však již nestačil – 0:1. O pár minut později se opět měnilo skóre, když ČR rozehrála rohový kop a na ten si skvěle naskočil jejich záložník a nedal hlavou šanci našemu brankáři – 0:2. Asi ve 25. minutě vyrobil hrubku při rozehrávce Jan Veselý, soupeř se míče zmocnil a rychlou narážečkou vysunul svého křídelníka a ten přesnou střelou o tyč pečetil prvotřetinové skóre – 0:3. Do konce první části jsme mohli ještě jednou inkasovat, Tomáš Krejčí se v poslední minutě opět vyznamenal, když nadvakrát závar před naší brankou zneškodnil. Z naší strany za zmínku stojí pouze střela ze 30-ti metrů v podání Martina Špicla, jenž se dobře uvolnil, ale brankář jeho pozdrav nakonec kryl a podobná situace z druhé strany, kterou režíroval Jaroslav Melichar.

Do druhé půle jsme vstoupili velmi aktivně a sumárně jsme v ní rozhodně byli lepším týmem. První šanci však měli hosté, kteří vyslali střelu ze 25-ti metrů, ale s tou si skvěle poradil náš brankář – Tomáš Krejčí. Ve 40. minutě zleva skvěle centroval Miloš Zedník a následně perfektně halfvolejem hlavičkoval Jan Mašek do pravého horního růžku branky, reprezentační brankář však vystřihl skvělý zákrok a míč vyrazil na roh. O pár minut později si roli nahrávače vyměnil Jan Veselý, který rovněž parádně centroval před branku soupeře, do míče se na dlouhou nohu položil agilní Jan Mašek, ale střela už nemohla míč větší razanci, gólman ČR kryl. Poté jsme sehráli hezkou akci, když míč ve středu pole vyvezl Stanislav Halas, obloučkem našel sbíhavšího Jana Maška a ten přetlačil míč přes obránce a výstavní ránou pod břevno korigoval prozatímní výsledek – 1:3. O minutu později jsme zahrávali trestný kop z hranice pokutového území po faulu na Stanislava Halase. Jaroslav Melichar jen lehce posunul míč kapitánovi – Michalu Kroupovi a ten zkušeně obstřelil zeď i brankáře hostí – 2:3. Těsně před koncem poločasu vybojoval u pravého rohového praporku míč Jan Veselý, pohotově milimetrově nacentroval, na míč si naskočil vynikající Jan Mašek, bohužel jeho hlavička skončila pouze na břevnu branky ČR. Druhou část zakončil soupeř, když v poslední minutě prošel z úhlu až před Tomáše Krejčího, ten však opět skvělým zákrokem šanci zlikvidoval na roh.

Třetí část jsme bohužel nezačali vůbec dobře a po chybě beka Jaroslava Němce, soupeř vystřihl výstavní střelu ze 25-ti metrů pod břevno – 2:4. O pár minut později měl soupeř další krásnou střelu z podobné vzdálenosti a tou orazítkoval břevno naší svatyně. V 70. minutě sehrál skvěle soupeř „ťukec“ v našem velkém čtverci a z úhlu perfektně přehodil našeho brankáře – 2:5. O minutu později nás opět před další brankou zachránilo břevno a následně míč uklidil na roh Jaroslav Brabec. Naši první šanci třetí části měl po dobré kombinaci Stanislav Halas, ale jeho střela ze 25-ti metrů šla jen těsně nad břevno. V 80. minutě po chybě stopera ČR šli na brankáře sami Jaroslav Melichar a Martin Špicl, první jmenovaný však volil místo přihrávky individuální řešení, obešel brankáře, ale míč již do branky nedokázal vměstnat. O 5 minut později si již však Jaroslav Melichar spravil chuť, když v podobné akci opět postupovali s Martinem Špiclem sami, první jmenovaný míč zasekl, nechal přeběhnout obránce a poté prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 3:5. Tečku za tímto krásným utkáním udělala ČR, když vyvinula postupný útok, na jejíž konci byla nastřelená ruka Martina Plachkého a s přehledem proměněná penalta – 3:6.

Sumasumárum: Co k tomu říct, díky všem a počasí, že bylo alespoň takové, že se toto velmi atraktivní utkání vůbec mohlo sehrát. Myslím, že jsme výjma prvních 15-ti minut podali velmi čestný výkon a dle mého jsme herně sehráli rozhodně nejlepší utkání této „předsezóny“. Chci věřit, že budeme v takovýchto výkonech pokračovat především v samotné sezóně 2010/11.