DOLNÍ LOUČKY - ŘEZNOVICE 1:1 (0:1), 7. 6. 2009

7. 6. 2009

Naše branka: Jan Malásek 1:1

Sestava: Lukáš Šperlín - Jaroslav Válek (Jaroslav Brabec), Martin Špicl, Michal Kroupa, Martin Plachký - Stanislav Halas, Jiří Pavlíček, Lukáš Panovský, Jan Malásek - Václav Seyfert, Stanislav Jaroš (Martin Válek) - další náhradníci - Rostislav Beránek, Radek Hájek, Václav Burian

ŽK: Martin Špicl, Jaroslav Brabec

neděli, 7. 6. 2009 od 16,30 hod., nastoupili naši muži k dalšímu mistrovskému utkání na domácím trávníku proti druhému týmu tabulky – Řeznovicím. Na podzim nás dnešní hosté na svém hřišti deklasovali 0:3, takže jsme jim měli hodně co oplácet.

Od úvodních minut se začala hrát opatrná oboustranná partie prakticky bez brankových příležitostí. Hosté malinko více běhali, ale hrálo se především ve středu pole. Řeznovické pokusy o útočné výpady spolehlivě zastavovala naše obrana a naopak naše pokusy končily na obranném valu hostů. Ve 20. minutě však přišel „blesk z čistého nebe“ v podání hostujících Řeznovic. Naše záloha ztratila míč na půlící čáře, Řeznovický záložník přešel přes 3 naše hráče,25-ti metrů napřáhl a míč tak trochu šťastně skončil přesně v levém horním růžku naší svatyně – výstavní to trefa – 0:1. Nesložili jsme zbraně, aktivita se přesunula více na naše kopačky, ale jediným výsledkem byla naše šance v poslední minutě poločasu, kdy „signálně“ zahrál trestný kop zleva Lukáš Panovský, Jiří Pavlíček z první vysunul nezjištně Václava Seyferta a ten z dobré pozice bohužel levou přestřelil hostující branku. Do kabin jsme tedy odcházeli s jednobrankovým mankem.

Do druhého poločasu jsme vstoupili o mnoho lépe. Ihned od prvních minut jsme se do soupeře zakousli s cílem otočit utkání v náš prospěch. Ve 48. minutě zahrával rohový kop Václav Seyfert, Jiří Pavlíček přenechal Lukáši Panovskému, ale jeho dělovka bohužel zasáhla pouze bránícího hráče. O dvě minuty později Lukáš Panovský centroval zleva a na míč si krásně sběhl Jiří Pavlíček, bohužel ve 100% pozici i on nastřelil pouze bránícího hráče Řeznovic. V 58. minutě centroval zprava střídající Martin Válek a na zadní tyč zaběhl Jan Malásek, jeho střelu však výborně zlikvidoval hostující brankář. V 65. minutě měli obrovskou šanci hosté, když podskočený míč trestuhodně minul Martin Špicl a na Lukáše Šperlína šel sám útočník Řeznovic. Obešel si jej, ale následný centr již vrátivší se Lukáš s přehledem lapil. V 68. minutě ještě po dobré kombinaci hezky vypálil záložník soupeře, ale Lukáš Šperlín s přehledem vyrazil na roh. V 70. minutě se na levém křídle obtočil okolo svého strážce Jan Malásek a výborně vypálil ze 35-ti metrů, hostující brankář však jeho pokus vyrazil na roh. V 71. minutě přišel zlomový okamžik utkání. Martin Plachký obešel svého protivníka a ten jen zezadu „sestřelil“. A protože již měl jednu žlutou kartu z první půle, musel jít do sprch a hosté dohrávali o deseti. V 73. minutě se dostal k odraženému míči Lukáš Panovský a hezky, byť nepřesně vypálil. V 75. minutě zahrával rohový kop Václav Seyfert, obrana hostů míč odvrátila, ale ten hned z první vrátil Jiří Pavlíček na zadní tyč, kam pohotově zaběhl Jan Malásek a nekompromisně skóroval – 1:1. V 80. minutě vyhrál další z mnoha soubojů se svým protivníkem výborně hrající Václav Seyfert, dal míč pod sebe a Martin Válek vypálil, jeho střela bohužel neměla razanci. V 82. minutě vyslal Lukáš Panovský do „uličky“ Jana Maláska a ten opět skóroval, bohužel branka nebyla uznána pro ofside. V 85. minutě měl ještě jednu obrovskou šanci Jiří Pavlíček, když mu hezky nacentroval zleva Jan Malásek, bohužel Pavlíčkovu střelu do protipohybu skvěle vyrazil Řeznovický brankář. Do konce utkání se již nic nestalo, takže utkání skončilo remízou v poměru 1:1.

Sumasumárum: Myslím, že utkání mělo svůj náboj, především ve druhém poločase. První půlka byla oboustranně opatrná, kdy hosté svoji jedinou příležitost nádherně proměnili. Ve druhém poločase již prakticky existoval jen jeden tým a po vyloučení hostujícího hráče byl náš tlak přímo drtivý. Výsledkem bylo alespoň vyrovnání, i když jsme blíže k vítězství byli my. Bohužel naše velké příležitosti nebyly proměněny. Věřím, že cca 150 diváků se mělo na co dívat a děkujeme za jejich podporu. SOKOL DOLNÍ LOUČKY OLÉÉÉ !!!