DOLNÍ LOUČKY - ŘÍČANY 2:3 (1:1), 16. 8. 2009

Naše branky: Stanislav Jaroš 1:1, Michal Kroupa 2:1

Sestava: Martin Plachký - Jaroslav Brabec (Lukáš Šperlín), Martin Špicl, Michal Kroupa, Jaroslav Válek - Jaroslav Melichar, Ivan Miovský, Václav Seyfert (Tomáš Černý), Martin Válek - Stanislav Jaroš, Václav Burian (Jiří Had) - další náhradník - Jaroslav Němec

Trenér - Vratislav Kostelan, asistenti - Jan Veselý, Petr Doubravský

ŽK: Ivan Miovský, Martin Špicl

neděli, 16. 8. 2009 od 16,30 hod., sehráli naši muži další mistrovské utkání nové sezóny. Na svém trávníku přivítali jednoho z adeptů na postup zpět do OP – tým Říčany „A“. Věděli jsme, že nás čeká velmi těžké utkání, ale chtěli jsme bodovat.

Ihned od úvodních minut jsme rozehráli vyrovnanou partii. Říčany sice byly aktivnější, ale do vážnějších příležitostní jsme je nepouštěli. V 8. minutě však soupeř poprvé zahrozil. Na míč za obranu zaběhl Říčanský levý útočník, přeloboval Martina Plachkého, z prázdné branky však míč vykopl na roh Martin Špicl. V 15. minutě zahráli hosté podobnou akci po pravé straně, za naši obranu si na nákop středopolaře zaběhl rychlý útočník a křižnou ránou nedal Martinu Plachkému šanci – 0:1. Ve 25. minutě sebral důrazný Václav Seyfert míč Říčanskému bekovi, zaběhl s ním až na pravý rohový praporek a poslal před branku hostí krásný přízemní centr, Ivan Miovský jej vtipně přenechal Stanislavu Jarošovi, ale ten z malého vápna chtěl trhat síť a jeho dělovka skončila těsně nad. Říčany sice byly stále mírně aktivnější, ale hra se postupně vyrovnala. Přišla 40. minuta a opět tu byl Václav Seyfert, jenž zatáhl míč až k brankové čáře, odcentroval a důrazný Stanislav Jaroš se tentokráte nemýlil – 1:1. Ve 42. minutě měli ještě hosté šanci, když po trestném kopu střílel odražený míč jejich útočník, ale Václav Burian střelu srazil na roh, který jsme ubránili. Poločas tedy skončila nerozhodně – 1:1.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji my a tlačili se více a více dopředu. V 55. minutě zahrával Ivan Miovský trestný kop zleva, míč sice hlavou tečoval Říčanský hráč, ale Michal Kroupa jej nasměroval hlavou přesně do pravého horního růžku – 2:1. V 57. minutě to mohlo být ještě veselejší, na rohový kop zprava v podání Ivana Miovského si  naskočil Václav Burian, ale jeho perfektní hlavičku vyrazil fantasticky hostující brankář. „Nedáš – dostaneš“, to v tomto utkání platilo na 100%. Soupeř si „vymodlil“ faul u pravé boční čáry, do centru do našeho velkého vápna se opřel hlavou Říčanský hráč, hlavičku vykopl Martin Špicl ale pouze k dalšímu protihráči a ten tento těžký míč trefil bravurně přímo k tyči – 2:2. V 65. minutě vysunul Jaroslav Brabec Jaroslava Melichara, kterého ale přesprintoval ještě Stanislav Jaroš, avšak jeho pokus vyrážel nohama hostující gólman. V 75. minutě vznikl zlomový okamžik v utkání. Nákop Říčanského beka po křídle přepouštěl Jaroslav Brabec Martinu Špiclovi, jenž to nečekal a k míči vystartoval pozdě. V následném souboji prohrál ve skluzu míč s protivníkem, který postupoval až do našeho velkého vápna, poslal křižný přízemní pas a ten přetavil ve vítěznou branku jeho spoluhráč – 2:3. V 78. minutě se řítil ještě do slibné pozice Jaroslav Melichar, ale v poslední chvíli se mu skvěle položil pod nohy hostující brankář a tím tuto naši šanci zmařil. V 80. minutě se velmi dobře prodíral záložník Říčanů, přešel přes 3 naše hráče a dostal se do zakončení, jeho pokus však reflexivně zlikvidoval Martin Plachký. V 82. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující hráč a Říčany dohrávaly v 10-ti. Bohužel tuto přesilovku jsme nedokázali využít a žádnou šanci jsme si již nevytvořili. Soupeř z Říčanů si odváží z našeho trávníku všechny 3 body.

Sumasumárum: Dnes jsme sice nehráli ideálně, ale zároveň jsme se rozhodně neztratili. I za nepříznivého stavu jsme bojovali a dokonce se nám utkání podařilo dvěma brankami otočit. Bohužel jsme se nevyvarovali individuálních chyb, a za tyto jsme krutě zaplatili. Utkání by asi slušela remíza, bohužel soupeř šel vítězství více naproti. Opět nás protivník předčil v důrazu a tvrdosti, za což obdržel od rozhodčího asi 6 žlutých karet. Nevadí, v příštím kole zajíždíme na horkou půdu do Řeznovic a budeme se tak snažit ztracené body vybojovat zpět. SOKOL DOLNÍ LOUČKY OLÉÉÉÉ !!!