DOLNÍ LOUČKY - ŠANOV 3:2 (1:0) - PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

23. 2. 2008

sobotu, 23. 2. 2008, naše mužstvo sehrálo další letošní přátelské utkání, které bylo jedním z článků našeho soustředěníUherském Brodě. Naším soupeřem byl tým hrající Okresní přebor na okrese Uherské HradištěŠanov. Vzhledem k tomu, že jsme již měli v nohách dvoufázový trénink, nebylo to vůbec jednoduché. Šanov bohužel přijel jen s 11-ti hráči, takže za jejich tým sehrál celý zápas i náš hráč – Václav Burian a ve druhém poločase jsme jim zapůjčili i střídajícího Jaroslava Němce.

Utkání začalo velmi opatrnou hrou z obou stran a my jsme byli mírně aktivnější. V 10. minutě jsme donutili Šanov chybovat a k míči se dostal aktivní Jaroslav Němec, který poslal tvrdou střelu do pravé tyče. Míč se odrazil zpět k němu, ale na druhý pokus bohužel poslal míč vysoko nad. O několik minut později se zmocnil míče po ose Michal Kroupa, Jaroslav Němec - Marek Lipovský, Obrazekobhodil si obránce a vyslal tvrdou křižnou střelu, která bohužel minula těsně pravou tyč. Ve 20. minutě se osmělili také Šanovští, ale vyústěním jejich snahy byly pouze dvě nepřesné střely a jeden dobrý zákrok brankáře Kamila Válka. Ve 35. minutě zahrával Šanov trestný kop25 metrů a tvrdá rána exekutora naštěstí jen lízala břevno naší svatyně. Ve 40. minutě vybojoval míč na levé straně Michal Stratil, nahrál Martinu Maškovi, který patou vrátil na Martina Špicla, který našel z první krásně Jaroslava Němce, ten se obtočil okolo záložníka soupeře a přepychově vyslal do brejku Marka Lipovského, který pohodlně kolem brankáře Šanova poslal náš tým do vedení – 1:0. Na konci první půle ještě zlobil soupeř, ale dva závary po rohových kopech skončili za naší brankou.

ObrazekVe druhé půli nastoupili 4 noví hráči – Miloš Zedník, Martin Plachký, Jan Mašek a Pavel Rozsypal. Prakticky celý 2. poločas jsme měli územní převahu a v prvních 15-ti minutách jsme mohli naše vedení zvýšit. Hned v první minutě druhého poločasu utekl po pravé straně Miloš Zedník, našel nabíhajícího Jana Maška, který krásným centrem vybídl ke skórování před brankou bratra Martina, jehož hlavička ale minula cíl. O dvě minuty později utekl po levé straně Lukáš Panovský, který místo střely z úhlu volil raději střílenou přihrávku na volného Michala Stratila, brankář soupeře byl ale proti, takže vyražený míč dokázal Michal Stratil jenom tečovat do zámezí. V 50. minutě se dostal do úniku opět Lukáš Panovský, který vyslal z hranice pokutového území technickou střelu, se Obrazekkterou si však brankář soupeře poradil. O pět minut později se zmocnil míče Martin Mašek, obhodil si postupně dva Šanovské obránce, ale jeho finální pokus bohužel zlikvidoval opět Šanovský brankář. V 65. minutě začali vystrkovat růžky také Šanovští fotbalisté, kteří po špatně posouzeném souboji a nařízeném trestném kopu dokázali technickou střelou vyrovnat – 1:1. Poté se asi deset minut hrálo především ve středu pole až do chvíle, kdy rozehrál vítečnou akci Miloš Zedník, který našel nabíhajícího Michala Stratila, jenž ihned z první nahrál Marku Lipovskému, který geniálně vybídl ke skórování Lukáše  Panovského – 2:1. V 85. minutě rozehrávali další trestný kop hráči Šanova, na který si sběhl jejich Obrazekzáložník a hlavou našel naprosto volného spoluhráče, který nedal z hranice malého vápna brankáři Michalu Vankemu šanci – 2:2. Nevzdávali jsme se a o 3 minuty později vymyslel další nádherný pas pro Lukáše Panovského Marek Lipovský a první jmenovaný šel z úhlu sám na brankáře soupeře, kterému nedal křižnou střelou šanci – 3:2. Do konce zápasu jsme ještě rozehrávali ještě dvě standratní situace, které však další branku nepřinesly. Utkání jsme tedy vyhráli v poměru 3:2.

Sumasumárum: Druhé letošní utkání přineslo naprosto odlišný scénář od prvního s týmem Adamova. Každý člen našeho týmu nechal na hřišti výborný Obrazekvýkon a hráli jsme bez zbytečného hádání, což je pozitivum. Výborné výkony podali především Marek Lipovský, Michal Stratil a Lukáš Panovský. Celkově jsme si vybojovali zasloužené vítězství, které korunovali výbornými výkony i hráči našeho dorostu. Myslím, že s takovými výkony máme možnost stále ještě bojovat o letošní postup do vyšší soutěže.